Zavrieť

Porady

Ako sa stať finančným poradcom?

Ahoj poradcovia,

nie som si istá, či mi niekto bude vedieť poradiť, ale zaujímalo by ma, ako by som sa mohla stať finančným poradcom. Chcem pracovať v ČR pre istú firmu, ale vzhľadom k tomu, že nie som češka a trvalé bydlisko mám na SR, tak sa nemôžem zaregistrovať u ČNB.

Podľa ustanovení zákona č. 186/2009 o finančnom sprostredkovaní a finančnom poradenstve, na začiatku (pokiaľ som si ho správne vyložila), nepotrebujem registráciu u SNB, ale nejaké povolenie na vykonávanie tejto činnosti. V danom zákone je vymenované, čo k tomuto povoleniu potrebujem, ale všetko len všeobecne a neviem si to prakticky "preložiť", aby som vedela, čo vlastne potrebujem urobiť... Neviete mi, náhodou, niekto poradiť konkrétnejšie? Moc by mi to pomohlo, potrebujem to čo najskôr vyriešiť..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Na uzemi CR mas presne rovnake prava pred CNB ako obcan CR. Takze klud. Do formulara budes vyplnovat navyse len 1 okolnku a to je stat.

    U nas by si s tym uz mala velmi vazny problem. v SR je od 1.1.2010 ucinny novy zakon a tak ti poviem, konecne to zredukuje rady financnych poradcov na ciastocny uvazok popri praci ako su masiari, predavaci ovocia a zeleniny a pod..proste takych rychlokvaskov bez akehokolvek ekonomickeho vzdelania..

    Nikki je offline (nepripojený) Nikki

    Nikki
    profesional Pozri príspevok
    Na uzemi CR mas presne rovnake prava pred CNB ako obcan CR. Takze klud. Do formulara budes vyplnovat navyse len 1 okolnku a to je stat.

    U nas by si s tym uz mala velmi vazny problem. v SR je od 1.1.2010 ucinny novy zakon a tak ti poviem, konecne to zredukuje rady financnych poradcov na ciastocny uvazok popri praci ako su masiari, predavaci ovocia a zeleniny a pod..proste takych rychlokvaskov bez akehokolvek ekonomickeho vzdelania..
    Si si tým istý, že tu v ČR mám rovnaké práva ako občan ČR? Nevieš náhodou o nejakom predpise, o ktorý by som sa mohla oprieť?

    Pretože v ich zákone sa píše, že na vykonávanie činnosti finančného poradcu je potrebná registrácia u ČNB a tú možno získať, len pokiaľ som občan ČR alebo mám české občianstvo, a ani jedno z toho u mňa momentálne nepripadá do úvahy.

    Inak ten slovenský zákon je dobrý, aspoň sa v tom trošku spraví poriadok, ako som si všimla...

    Nikki je offline (nepripojený) Nikki

    Nikki
    Prosím prosím, napíšte mi ešte niekto svoj názor, nech mám viac informácii, ktoré by som mohla preskúmať, alebo sa o ne oprieť...

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    To ze mas tito prava ti davaju prislusne smernice EU. Vid cast volny pohyb pracovnych sil, tovaru, osob a kapitalu.

    Nikki je offline (nepripojený) Nikki

    Nikki
    Vzhladom k tomu, ze som si nebola istá, kontaktovala som CNB. Odtial mi napísali, ze pokial nemam v CR trvale alebo prechodne bydlisko a nie som zaregistrovana u NBS, tak tuto cinnost vykonavat nemozem. Takze asi CNB nehladi na EU normy, studovat to nebudem, je jednoduchsie si zriadit prechodny pobyt... Kazdopadne dakujem za odpovede a prajem pekny den. D.

    Ako sa stať finančným poradcom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.