Zavrieť

Porady

fluktuacia

Ahojte, chcela by som Vas poprosit ci mi neviete poradit nejaky sposob ako vypocitat fluktuaciu v jednej spolocnosti (mal by to byt nejaky priemer novych pracovnych pomerov, skoncenych pomerov a celkovy pocet zamestnancov) prvy krat som to pocula ale ked sef povie urob.... :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monika74 je offline (nepripojený) monika74

    monika74
    skús pozrieť prílohy v mojom príspevku, je tam aj názorný príklad výpočtu fluktuácie + v diplomovej práci je aj trocha teórie a nájde sa tam aj nejaká tabuľka o sledovaní fluktuácie. (stačí ak si dáš cez vyhľadávanie v texte kľúčové slovo fluktuácia - ctrl +f)
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Viiila76 Dobry den, vzorec na priemerny pocet pracovnikov podla vzorca nejako nevychadza... 2187/4 nie je 435...
    misoft Hmmmm.... dať "radu" po 14-tich rokoch - máme tu na Porade NOVÝ REKORD!
    veronikasad Dušan, kde tam vidíš radu?
    Viiila76 Uz som nasla chybu ... vo vzorci je mrnavym napisana 1/2... spravne znenie vzorca je = (1/2*437+421+433+439+1/2*457)/(5-1)=435
    Viiila76 to nebola rada... Kazdopadne vo vzorci nieco chyba.. Napisem priamo autorke.
    veronikasad Neviem či sa ti ozve, Monika už 9 rokov na porade prihlásená nebola
      zbaliť

    monika74 je offline (nepripojený) monika74

    monika74
    ..ešte dopĺňam ďalšie DP pre tých, ktorý sa zaujímajú o výpočet a analýzu fluktuácie

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Lepšie by to bolo nazvať pohyb pracovníkov.
    Dá sa to urobiť z viacerých hľadísk, najrozumnejšie by bol pohyb podľa mesiacov, to znamená noví pracovníci prírastok, prepustení pracovníci úbytok, stav, z toho ženy a pod.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Fluktuácia – pohyb, kt. je vyvolaný záujmom o zmenu zamestnania. Dochádza k nej v dôsledku nedostatočnej adaptácie pracovníkov, nedostatkov zo strany organizácie, keď pracovníci odchádzajú z podniku na vlastnú žiadosť. Výpočet fluktuácie – pomer počtu pracovníkov, kt. odišli na vlastnú žiadosť a priemerný EPP
    Evidenčný počet pracovníkov sa myslí k poslednému dňu v mesiaci alebo priemerný evidenčný počet v mesiaci???

    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.