Zavrieť

Porady

prepnutie Y a Z ....

ahojte akým spôsobom mám na klavesnici prepnuť písmena Z a Y....a viete mi poradiť. co mam spravit aby som obraz na monitore nemala vyššie ako je monitor (vrchnu listu vidno len od polovičky). dakujem ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Aj slovenská klávesnica môže byť qwerty... takže hľadaj a nastav klávesnicu qwertz...alebo naopak, ako chceš.
    Naposledy upravil domenico.office : 02.03.10 at 18:09

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    tinkas Pozri príspevok
    Práveže mám klavesnicu Sk....
    Nastavovanie klavesnice je rozdielne pri win7, XP alebo wiste. Napis aky mas operacny system a rada sa najde.

    marko182 je offline (nepripojený) marko182

    marko182
    Neviem, aku verziu Windows pouzivas, ale u mna na Viste je to takto:

    Start-> Control Panel -> Regional and Language Options -> dalej zalozka Keyboards and Languages
    tam kliknut na Change Keyboards a otvori sa nove okno s ponukou jazykov. Tam kliknut na Add a vybrat Slovak (QWERTY)

    Neviem, ci pouzivas anglicku verziu Windows. Ak nie, tak skusim aspon volny preklad tych jednotlivych menu.

    Start-> Ovladacie Panely-> Regionalne a jazykove nastavenia -> zalozka Klavesnice a jazyky.
    Zmenit klavesnice, kliknut na Pridat a vybrat Slovencina (QWERTY).

    V kazdej verzii Windows je to viacmenej podobne, urcite to najdes.

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    tinkas Pozri príspevok
    ide o windows...
    Aky windows?
    Windows XP
    Windows Vista
    Windows 7
    alebo nebodaj
    Windows 2000
    Windows 98
    Windows Me
    Windows 95
    Windows NT4
    Windows NT3.51
    Windows 3.11
    Windows 2.x
    vyber daco.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    tinkas Pozri príspevok
    ahojte akým spôsobom mám na klavesnici prepnuť písmena Z a Y....a viete mi poradiť. co mam spravit aby som obraz na monitore nemala vyššie ako je monitor (vrchnu listu vidno len od polovičky). dakujem ...

    Každý monitor má ovládacie tlačidla.Tými sa nastavuje Horizontálna a Vertikálna pozícia obrazu na monitore.Poprípade sa obraz dá roztiahnúť na šírku aj výšku.To neplatí ak je monitor DVI zapojený do DVI vstupu grafiky.Táto možnosť potom nie je potrebná , obraz je v strede ako má byť.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Ja som si zapamätal,že hore mám "Z" a dole zase "Y"

    a anglickú klavesnicu používam len vtedy ak chcem napísať, niektoré zvláštne znaky

    ako napr.#, ^ , [ ,] ,~,< , >,{,},

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Neviem prečo sa spomína, kto akú verziu Windows používa ak ide o prepnutie - rozloženie klávesnice na slovenské alebo slovenské qwerty.Pri všetkých verziach Windows je to stále rovnaké.

    Pravé tlačidlo na znak jazyka na hlavnej lište vpravo dole-nastavenie -a jeto.Stačí vybrať ako predvolený jazyk slovenské alebo slovenské qwerty a zmena Y a Z je tu.Ak jedno alebo druhé tam nie je , tak si to pridám cez pridať, ktore chcem zvolím ako predvolený jazyk,ktoré nechcem odstránim.Ja napr. ako predvolené mám slovenské qwerty + druhý jazyk angličtina a prepínam si ich ľavý SHIFT+ALT.
    Naposledy upravil Vlado40 : 02.03.10 at 23:29
    Zmena jazyka.jpg  

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Vlado40 Pozri príspevok
    Neviem prečo sa spomína, kto akú verziu Windows používa ak ide o prepnutie - rozloženie klávesnice na slovenské alebo slovenské qwerty.Pri všetkých verziach Windows je to stále rovnaké.

    Pravé tlačidlo na znak jazyka na hlavnej lište vpravo dole-nastavenie -a jeto.Stačí vybrať ako predvolený jazyk slovenské alebo slovenské qwerty a zmena Y a Z je tu.Ak jedno alebo druhé tam nie je , tak si to pridám cez pridať, ktore chcem zvolím ako predvolený jazyk.Ja napr. ako predvolené mám slovenské qwerty + druhý jazyk angličtina a prepínam si ich ako bolo spomenuté ľavý SHIFT+ALT.
    DIKY

    Nemusim už pracne klikať na ikonku CS a EN.

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Vlado40 Pozri príspevok
    Neviem prečo sa spomína, kto akú verziu Windows používa
    Lebo som chcel urobit pekny screenshot ...

    tinkas je offline (nepripojený) tinkas

    tinkas
    ste veľmi zlaty, ze mi pomahat a podotýkam som baba... ....a problem aj tak stale nevyrieseny, pretoze uz som dala aj tu klavesnicu "slovenske Qwerty" a stale nic......

    sfinks je offline (nepripojený) sfinks

    sfinks
    Nuz jedine slovaci maju qwertz ... co uz .. aj ked na tom neviem pisat ale je to tak len zmenis klavesnicu ..a co som pozeral pripevok ... teda chlapec si dal zalezat ... aby ti to vysvetlil

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    sfinks Pozri príspevok
    Nuz jedine slovaci maju qwertz ... co uz .. aj ked na tom neviem pisat ale je to tak len zmenis klavesnicu ..a co som pozeral pripevok ... teda chlapec si dal zalezat ... aby ti to vysvetlil
    Aj češi

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    sfinks Pozri príspevok
    No tak cesko-slovenskko ... kedze bolo taksom zabudol aj cesi
    No neviem, ale QWERTZ klávesnici sa vždy hovorilo "nemecká klávesnica", prečo asi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.