Zavrieť

Porady

podnikatelsky ucet

Dobry den,chcela by som sa opytat,som zivnostnik,je povinny podnikatelsky ucet?DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    heka71 Pozri príspevok
    Dobry den,chcela by som sa opytat,som zivnostnik,je povinny podnikatelsky ucet?DAKUJEM
    Pokial nie si platitelom DPH, žiadny zákon ti to neprikazuje. Ak súkromný účet využívaš na podnikanie, treba ho rovnako nahlásiť na daňový úrad.

    Nedoporučujem na účte využívanom na podnikanie "miešať" súkromné a firemné platby.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    veronikasad Pozri príspevok
    Pokial nie si platitelom DPH, žiadny zákon ti to neprikazuje. Ak súkromný účet využívaš na podnikanie, treba ho rovnako nahlásiť na daňový úrad.

    Nedoporučujem na účte využívanom na podnikanie "miešať" súkromné a firemné platby.

    len keby klienti-podnikatelia naše rady aj dodržiavali...to by bol život! podn.učet nahlaseny na DU treba proste vyuzivat na podnikanie (preto sa vola podnikatelsky)

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Nemusis mat. Ale nesmies naozaj miesat transakcie na osobnom ucte s podnikatelskymi. A ak ich pomiesas, budes musiet uctovat o vsetkych az na to ze mnohe ti vyskocia proste ako nedanove naklady. Ale odporucam si ho zalozit. ako zivnostnik mas v mBank ucet aj s vacsinou sluzieb zadarmo.

    danco111 je offline (nepripojený) danco111

    danco111
    Pridám dotaz aj ja ak môžem : účet musím nahlásiť osobne, alebo sa to dá aj elektronicky / poštou. Čo všetko treba pri nahlasovaní účtu ?

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    stači nahlasiť poštou:

    xy






    Daňový úrad







    Vec
    Oznámenie o zriadení účtu na podnikanie


    Oznamujem Vám, že som si zriadil podnikateľský účet dňa .......... v banke ...................... . Číslo účtu je ................ .


    S pozdravom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.