Zavrieť

Porady

Auto cez srotovne na uver v JU

Dobry vecer, prosim o radu.
SZCO, platca DPH, kupila v maji 2009 auto do podnikania, vyuzila srotovne a nakup bol na uver. Na fa od predajcu je nasledovne> Cena po zlave 12040 vratane DPH, dotacia MH, t.j. srotovne -1000, zaloha -2760. Zostava uhradit 8280.
Ako to zapisat do zavazkov - najma, co zo srotovnym, kde sa objavi v uctovnictve? OC je podla mna 11040, to by mal byt moj zavazok, ktory uhradim zalohou 2760 VNZD a zostatok 8280 cez ID.
Dalej poplatok za uverovu zmluvu (uver od lizingovej spol. na 4 roky) je VNZD a bude sa odpisovat tak ako auto 4 roky?
Vznika mi zavazok voci uv.spol. 8280. Rozpis splatok od liz. spol. obsahuje dve polozky istinu a uver. Istinu zapisem ako zavazok- Obstaranie DM jednou sumou a uver budem dopisovat ako zavazok-prev. rezia kazdy mesiac. Mesacnu splatku rozdelim na dve polozky istina ako VNZD a uver VOZD. Danove odpisy budu 4 roky x (11040 + poplatok za UZ)/4.
V septembri bolo dokupene tazne zariadenie, je to navysenie hodnoty auta, teda zavazok uhradzam ako VNZD a priratam k odpisom?
A este neviem,ako urobit uctovne odpisy.

Prosim, kto ma skusenosti, skontrolujte mi tento postup, ci je to spravne, ci som na nieco nezabudla. Velmi pekne vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jablko10 je offline (nepripojený) jablko10

    jablko10
    Prosim, pomozte mi niekto s odpovedou na predchadzajucu otazku. Dakujem velmi pekne za ochotu

    jablko10 je offline (nepripojený) jablko10

    jablko10
    Dakujem, to usmernenie mam, podla neho mi vychadza ta obstaravacia cena 11040. Ale na fakture mam vtaketo poradie
    Cena s dph 12040
    srotovne minus 1000
    zaloha minus 2760
    este uhradit 8280.

    Cize mam to srotovne ignorovat a nikde ho nezapisat?

    Este Ta poprosim, pozri ma cely postup, lebo nemam skusenosti s ucrovanim uveru a nie som si ista. Vacsinou som nasla postupy na lizing, ale to sa neda aplikovat.
    Velmi pekne dakujem za pomoc a ochotu poradit.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Záloha 2760 a doplatok 8280 = 11040, zrejme ste toľko aj platili, takže toto je cena obstarania.
    Podľa toho, čo píšeš, ste si toto MV obstarali z lízingu, čiže postupuješ ako pri lízingu.
    Poplatok za vystavenie LZ vstupuje do ceny MV.

    jablko10 je offline (nepripojený) jablko10

    jablko10
    nie, je to uver, pri vyuziti srotovneho sa nemohlo ist cez lizing, preto aj lizingovky davali uvery.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Tak potom je to tak, ako si si už sama odpovedala:
    istina = VNZD
    úrok = VOZD
    Daňové odpisy: OS 1, odpisovanie 4 roky
    Účtovné odpisy: buď podľa odpisového plánu alebo spôsobom ÚO = DO (v JÚ to je možné, ale sa mi ježia chlpy na ruke)
    Ťažné zariadenie pripočítaj k MV.

    Auto cez srotovne na uver v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.