Zavrieť

Porady

Ako sa lepšie chrániť proti spyware ?

V poslednom čase sa mi stáva aj tu na porade,že počas pridávania príspevku

mi "zamrzne" Internetové pripojenie a aj pri prechode na inú www stránku

počítač načitava veĺmi pomaly a po dlhom čase( viac ako 1 minuta) mi v ľavom

rohu obrazovky vypíše "Hotovo", ale nič sa nezobrazí a nedá sa načítať ani

žiadna iná stránka.

Vtedy musím sa odhlásiť z pripojenia,reštartovať PC a znovu sa pripojiť.

Nie som v tomto zbehlý a tak sa pýtam :

Čo može byť toho príčinou,že mi spadne pripojenie a ako zdokonaliť ochranu PC

voči tomu ???
Usporiadat
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Stiahni si a nainštaluj Spybot.
Aktualizuj a potom daj skontrolovať a uvidíš čo tam máš.
Po kontrole zapni imunizáciu .

http://www.safer-networking.org/en/download/index.html
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Uloz si subor http://someonewhocares.org/hosts/ a skopiruj ho do adresara C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERS\ETC

Zabrani to spyware kontaktovat svoje "domovske" servre. Tento subor je casto aktualizovany, tak je dobre si ho stiahnut kazdy mesiac
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

TomasHC Pozri príspevok
Uloz si subor http://someonewhocares.org/hosts/ a skopiruj ho do adresara C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERS\ETC

Zabrani to spyware kontaktovat svoje "domovske" servre. Tento subor je casto aktualizovany, tak je dobre si ho stiahnut kazdy mesiac
Chcel som si tam ten subor host dat, ale mi vypisalo, ze uz tam je. Ked som to skontroloval, fakt sa tam taky subor nachadza. Ja som ho tam lae neinstaloval, takze otazka: Odkial sa mi v adresary Win/sys/drivers - objavil. Je mozne, ze ho tam dal nejaky z doplnkov FF alebo nejaky anti.... program.
0 0
magnum magnum

magnum je offline (nepripojený) magnum

ten subor tam je ale neobsahuje to co subor z tej stranky...
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

kergulaan Pozri príspevok
Chcel som si tam ten subor host dat, ale mi vypisalo, ze uz tam je. Ked som to skontroloval, fakt sa tam taky subor nachadza. Ja som ho tam lae neinstaloval, takze otazka: Odkial sa mi v adresary Win/sys/drivers - objavil. Je mozne, ze ho tam dal nejaky z doplnkov FF alebo nejaky anti.... program.
Ano, standartne obsahuje len jeden riadok (nepocitam riadky zacinajuce #)

127.0.0.1 localhost

Ak tam mas aj nieco ine, tak si to treba skopirovat a doplnit do toho noveho. Hlavne v pocitacoch/notebookoch vo firmach.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Na ochranu PC uz niekolko rokov pouzivam len antivirus NOD32 a firewall Kerio personal firewall (KPF)
To je vsetko a zatial mi to staci.
KPF mam nastaveny v mode advanced a akakolvek komunikacia s inym softom, alebo prichadzajucimi ci odchadzajucimi paketami mi je hlasena a da sa bud povolit, alebo zakazat
A to ze ti zamrza prehliadac nemusi mat na starosti spyware, alebo podobna haved
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Fero11 Pozri príspevok
Na ochranu PC uz niekolko rokov pouzivam len antivirus NOD32 a firewall Kerio personal firewall (KPF)
To je vsetko a zatial mi to staci.
KPF mam nastaveny v mode advanced a akakolvek komunikacia s inym softom, alebo prichadzajucimi ci odchadzajucimi paketami mi je hlasena a da sa bud povolit, alebo zakazat
A to ze ti zamrza prehliadac nemusi mat na starosti spyware, alebo podobna haved
Dobre riesenie, ale hlavne pre pokrocilych uzivatelov. Mama mojej priatelky "asi" nebude vediet posudit, ci sa proces na net pripaja opravnene
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
kergulaan Pozri príspevok
Chcel som si tam ten subor host dat, ale mi vypisalo, ze uz tam je. Ked som to skontroloval, fakt sa tam taky subor nachadza. Ja som ho tam lae neinstaloval, takze otazka: Odkial sa mi v adresary Win/sys/drivers - objavil. Je mozne, ze ho tam dal nejaky z doplnkov FF alebo nejaky anti.... program.
Súbor tam je, ale je potrebné doň vpísať servery. Odporúčam Spybot-S&D ten Ti aktualizuje súbor hosts a všetko vpíše tak ako má. A zároveň nájde a odstráni prípadnú háveď...
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

TomasHC Pozri príspevok
Ano, standartne obsahuje len jeden riadok (nepocitam riadky zacinajuce #)

127.0.0.1 localhost

Ak tam mas aj nieco ine, tak si to treba skopirovat a doplnit do toho noveho. Hlavne v pocitacoch/notebookoch vo firmach.

Charon Pozri príspevok
Súbor tam je, ale je potrebné doň vpísať servery. Odporúčam Spybot-S&D ten Ti aktualizuje súbor hosts a všetko vpíše tak ako má. A zároveň nájde a odstráni prípadnú háveď...
Toz som sa do neho pozrel a je tam kopec adries serverov s tymito dodatkami
#RogueRemover PRO Immunization Start

#RogueRemover PRO Immunization End

# Start of entries inserted by Spybot - Search & Destroy
# End of entries inserted by Spybot - Search & Destroy

Tak si myslim, ze netreba doplnovat dany subor.

Taktiez by asi bolo jednoduchsie poradit slabsim uzivatelom, nech pouziju S&D a nie zlozito vchadzat do systemu a nieco tam posahat.
Dik za rady
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
kergulaan Pozri príspevok
...Tak si myslim, ze netreba doplnovat dany subor.
No, netreba... Treba, lebo počet adries rastie každým dňom... Nie je to tak, že raz zapísať a koniec...
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

Charon Pozri príspevok
No, netreba... Treba, lebo počet adries rastie každým dňom... Nie je to tak, že raz zapísať a koniec...
Kedze je to "sposobene" Spybot-om, tak si myslim, ze to nemusim rucne obnovovat. Staci, ak napr, raz do tyzdna spustim S&D - a nova DTB sa mi tam dostane sama. Ked som dnes spustil S&D tak sa HOST prepisal na dnesny datum.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Vlado40 Pozri príspevok
Stiahni si a nainštaluj Spybot.
Aktualizuj a potom daj skontrolovať a uvidíš čo tam máš.
Po kontrole zapni imunizáciu .

http://www.safer-networking.org/en/download/index.html

Ďakujem za radu , naozaj to pomohlo .

Po stiahnutí programu a prečistení počítača sa mi načítávanie stránok neskutočne zrýchlilo !

Ešte raz srdečná vďaka !
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

kergulaan Pozri príspevok
zlozito vchadzat do systemu a nieco tam posahat.
Mhmmmm, skopirovat jeden subor, to je vrchol hackerstva, treba na to dve vysky a 15 rokov praxe...
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

//treba na to dve vysky a 15 rokov praxe...
Žiaľ sú ľudia ktorým ani to nepomôže.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Pozor ten subor je v systeme dost hlboko, neni to sranda pre niekoho kto klika len na Moje Dokumenty ikony co je normalne.
Pre nas je easy lebo brovsdame po disku v kuse a vieme co je to staticky routing
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Bežný užívateľ pracuje vo svojích programoch ,ktoré potrebuje pre svoju prácu a nepotrebuje vedieť čo sa skrýva v zložke windows.A verím , že títo ľudia sú " machri " v tom čo robia , bez ohľadu na to , ako ovládajú skryté nastavenia windows.
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

Vlado40 Pozri príspevok
Bežný užívateľ pracuje vo svojích programoch ,ktoré potrebuje pre svoju prácu a nepotrebuje vedieť čo sa skrýva v zložke windows.A verím , že títo ľudia sú " machri " v tom čo robia , bez ohľadu na to , ako ovládajú skryté nastavenia windows.
Plne s tebov suhlasim, ale pocitacovo zdatnejsi, to niekedy nechapu, i ked na druhu stranu ich treba pochvalit s akou trpezlivostou tu pomahaju.
Takze dik a vydrzat.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Vlado40 Pozri príspevok
Bežný užívateľ pracuje vo svojích programoch ,ktoré potrebuje pre svoju prácu a nepotrebuje vedieť čo sa skrýva v zložke windows.A verím , že títo ľudia sú " machri " v tom čo robia , bez ohľadu na to , ako ovládajú skryté nastavenia windows.
Plne suhlasim! Ale skopirovat subor je sucast beznej prace, v tomto pripade akurat v nie celkom beznom priecinku
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

//Ale skopirovat subor je sucast beznej prace
Aj ja som si to myslel
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Pokladám sa za trocha znalejšieho v oblasti PC, ale priznám sa, dnes som sa prvýkrát dočítal o súbore hosts (a ani som nevedel o adresári ETC). Mám tento súbor tiež v danom adresári, s jedinou adresou localhost....
Som presvedčený, že význam tohoto súboru (pri iných formách zabezpečenia počítača) netreba preceňovať a jeho neaktulizácia nemá vplyv na bezpečnosť počítača .

Pre záujemcov, niečo o tom, čo je súbor hosts (bez koncovky):

http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?f=15&t=91231
http://www.pooh.cz/1001/a.asp?a=2002878&db=1001
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať