Zavrieť

Porady

Žiadosť o odklad daňovej povinnosti r 2010

Dobry den .chcel by som sa spitat ako by mala vyzerat ziadost o odklad danoveho priznania .Viem ze to musim stihnut do 17 marca ale ziadnu predlohu som nenasiel..moj dovod odkladu je ze musim odcestovat do zahranicia a nestiham vypracovat danove..vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    prikladám vzor žiadosti

    Hlasovalo 1 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Rozalka, oriana, Zoltán Kovács, Spade, michelle84
    1
    prikladám upravený vzor oznámenia o odklade DP fyzickej osoby mnou upravený
    Janko Hraško, nar. , trvale bytom Blava




    · ·
    Daňový úrad Vranov nad Topľou
    Námestie slobody 968
    093 30 Vranov nad Topľou

    · ·

    Váš list číslo/zo dňa
    Naše číslo
    Vybavuje/linka
    Cabov

    DP/14.03.2011

    14. 03. 2011

    Vec
    Oznámenie o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania k dani z príjmov fyzickej osoby
    __________________________________________________ ________________________


    V zmysle § 49 ods. 3 písm. a), b) zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (ďalej „zákon o dani z príjmov“) oznamujem, že za zdaňovacie obdobie 01.01.2010 – 31. 12. 2010 sa lehota na podanie daňového priznania k dani z príjmov fyzickej osoby podľa ods. 2 predlžuje do 30.9. 2010, pretože súčasťou mojich príjmov sú príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí.



    .............................................
    podpis daňovníka






    Upozornenie:
    Správca dane predĺži lehotu na podanie DP k dani z príjmov FO na základe oznámenia daňovníka automaticky, ak oznámenie bude spĺňať tieto náležitosti určené zákonom:
    1. bude podané najneskôr do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa § 49 ods. 2 t. j. najneskôr do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia (platí aj pre PO, ktoré majú hospodársky rok),
    2. daňovník v oznámení uvedie novú lehotu na podanie daňového priznania za príslušné zdaňovacie obdobie v súlade so zákonom, v ktorej bude daň aj splatná
    3. daňovník uvedie skutočnosť, že súčasťou jeho príjmov sú príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí.

    Ak oznámenie daňovníka spĺňa podmienky v bode 1 a 2 lehota sa predĺži automaticky, najviac o 3 kalendárne mesiace. Ak oznámenie spĺňa podmienky 1, 2 a 3 lehota sa predĺži automaticky najviac o 6 kalendárnych mesiacov. Daňovníkovi v konkurze alebo likvidácii môže byť lehota na podanie DP predĺžená len na základe rozhodnutia správcu dane, vydaného k žiadosti daňovníka.

    lachim1 je offline (nepripojený) lachim1

    spoločník lachim1
    Re: Žiadosť o odklad daňovej povinnosti r 2010
    vdˇaka Timka1 za priložený súbor práve dnes som si bol utvrdiť ako PO na DU ,že či mi stačí podať oznámenie o odložení termínu podania
    pani v kancelárii prvého kontantu mi povedala ,že som povinný požiadať o zmenu termínu aj s uvedením dôvodu a musím to stihnúť do 15.3.2010 aby mi oznámili či mi vyhovejú alebo nie.
    Takže "nakupujte" u odborníkov !!!

    Žiadosť o odklad daňovej povinnosti r 2010

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.