Zavrieť

Porady

Spotrebná daň z tabaku ako účtovať (Dobry den)

Som zacinajuci zivnostnik tak je pravdepodobne ze mi bude treba este velmi vela casu aby som sa do toho dostala potrebovala by som poradit spotrebne dane z tabaku a tabakovych vyrobkov sa uctuju v jednoduchom uctovnictve ako co? dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    kimart Pozri príspevok
    No nemám vtom jasno,keď zaplatím vypočítanú spotrebnú daň DÚ, mám otom VPD - ten neúčtujem? som ztoho vedľa
    Daňové úrady nemajú vôbec nič, ale vôbec nič spoločné so spotrebnými daňami, spotrebné dane spravujú colné úrady. Ty nakupuješ a ďalej predávaš pivo, v ktorého cene je už spotrebná daň obsiahnutá a ktorú už zaplatil niekto dávno pred tebou, spotrebná daň je teda súčasťou ceny piva a ty už o nej neúčtuješ. Alebo si snáď výrobca piva alebo inak nadobúdaš pivo v pozastavení dane a pivo následne uvádzaš do daňového voľného obehu?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Si výrobca?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Poradite? Pozri príspevok
    Nie som uctovnicka daneho podnikatela ktory s tym pracuje
    Teda kupuje a predáva?

    P.S.: Presunul som tému do JÚ (pôvodne zadané v PÚ), a upravil som aj názov, nakoľko "Dobrý deň" nie je najšťastnejší.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tak potom pre neho spotrebná daň je súčasťou nákupnej ceny.

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    by som si rada upresnila, či správne účtujem zaplatenú spotrebnú daň, ako VOZD v členení nákup tovaru?
    Preplatok za nákup tovaru za vrátené obaly mínusom v členení nákup tovaru? ďakujem

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    kimart Pozri príspevok
    by som si rada upresnila, či správne účtujem zaplatenú spotrebnú daň, ako VOZD v členení nákup tovaru?
    Preplatok za nákup tovaru za vrátené obaly mínusom v členení nákup tovaru? ďakujem
    V prípade pohonných látok tiež účtuješ o spotrebnej dani z minerálneho oleja?

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    Excise Duty Pozri príspevok
    V prípade pohonných látok tiež účtuješ o spotrebnej dani z minerálneho oleja?
    nie, takže VNZD?mi to dnes nemyslí

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kimart Pozri príspevok
    by som si rada upresnila, či správne účtujem zaplatenú spotrebnú daň, ako VOZD v členení nákup tovaru?
    Preplatok za nákup tovaru za vrátené obaly mínusom v členení nákup tovaru? ďakujem
    Môžeš prosím upresniť, čo je predmetom tvojej spotrebnej dane ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kimart Pozri príspevok
    jedná sa o postinstvo a o spotrebnú daň z piva
    dúfam, že ide o pohostinstvo a účtovníctvo si nerobí majitel sám ...

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    ide o pohostinstvo a čiastočne si účto robí sám majiteľ, ja len nahadzujem doklady, spotrebnú daň som dala, ako VNOZD, vypočítal si ju sám... mám to dobre?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kimart Pozri príspevok
    Nik nevie? či som zle zadala otázku?
    Odpoveď máš v tomto príspevku
    http://www.porada.sk/1664430-post8.html

    o spotrebnej dani z piva neúčtuješ, je súčasťou obstarávacej ceny tovaru.

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    No nemám vtom jasno,keď zaplatím vypočítanú spotrebnú daň DÚ, mám otom VPD - ten neúčtujem? som ztoho vedľa

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kimart Pozri príspevok
    No nemám vtom jasno,keď zaplatím vypočítanú spotrebnú daň DÚ, mám otom VPD - ten neúčtujem? som ztoho vedľa
    aký doklad o zaplatení na DU máš ? V hotovosti sa na DU platiť nedá, preto nerozumiem skratke VPD, ani tomu, čo vlastne platíš.

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    ďakujem za odpovede. Uviedla som nesprávne namiesto DÚ, samozrejme že spotrebku platíme colnému úradu, a to z dôvodu, že nakupujeme pivo z iného čl. štátu. Tak ak som tomu správne porozumela aj túto spotrebnú daň dávam do kolónky ako nákup tovaru

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    kimart Pozri príspevok
    ďakujem za odpovede. Uviedla som nesprávne namiesto DÚ, samozrejme že spotrebku platíme colnému úradu, a to z dôvodu, že nakupujeme pivo z iného čl. štátu. Tak ak som tomu správne porozumela aj túto spotrebnú daň dávam do kolónky ako nákup tovaru
    Tak to si mala uviesť hneď úvodom, teraz je to jasné. Takže účtuješ aj o spotrebnej dani z piva, kedže vzniká daňová povinnosť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.