Zavrieť

Porady

Peňažný denník

Dobrý deň, chcel by osm sa spýtať mám peňažný denník v exceli a účto idem nahadzovať za celý rok - môžem si najprv nahodiť banku za celý rok a potom pokladňu za celý rok, alebo po mesiaci?
Naposledy upravil Dav : 03.03.10 at 15:41
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Ďuri Z Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcel by osm sa spýtať mám peňažný denník v exceli a účto idem nahadzovať za celý rok - môžem si najprv nahodiť banku za celý rok a potom pokladňu za celý rok, alebo po mesiaci?
    Je jedno, čo si nahodíš skôr. Ale nesmieš zabudnúť, že dátumy v peňažnom denníku musia ísť pekne po sebe.

    Ďuri Z je offline (nepripojený) Ďuri Z

    Ďuri Z
    Ďakujem, takže môžem naprv nahodiť celý rok banku - jasné, že v poradí a potom pokladňu za celý rok. Správne

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Ďuri Z Pozri príspevok
    Ďakujem, takže môžem naprv nahodiť celý rok banku - jasné, že v poradí a potom pokladňu za celý rok. Správne
    Môžeš. Ale nezabudni potom všetko zoradiť podľa dátumu.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    No podľa mňa ak potom neusporiadaš jednotlivé zápisy podľa dátumu, potom nebude dodržaná podmienka časového sledu.

    Ďuri Z je offline (nepripojený) Ďuri Z

    Ďuri Z
    Ak to správne chápem mám dátumovo po sebe deliť napr. 29.2. 2009 výber a poplatok za výber na účte a 29.2. 2009 nákup mat. v pokladni?

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    No myslím, že nemôžeš mať jednu tabuľku na pokladňu a druhú na účet. V PD treba účtovať v časovom slede a tak si roztrieď všetky doklady podľa dátumu a postupne zapisuj.

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Bude to v troch riadkoch:
    29.2. výber z účtu
    29.2. poplatok za výber
    29.2 nákup materiálu
    A ak si peniaze vybraté z účtu použil na nákup materiálu, tak to bude trochu komplikovanejšie:
    29.2. vklad do pokladne - príjem z priebežných položiek
    29.2. nákup materiálu
    29.2. výber z účtu - výdaj na priebežné položky
    29.2. poplatok za výber
    Naposledy upravil ego.mc : 03.03.10 at 17:13

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.