Zavrieť

Porady

Kniha jázd-evidencia

Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

Dobrý deň. Ak podnikateľ vykonáva čistenie prádla, do knihy jázd /nezaradené auto v podnikaní/ počíta tie kilometre, ktoré prejazdil s výkonom tejto činnosti, ale ako to vydokladovať, myslím tie kilometre. Bločky z nákupov mám. Len potrebujem k tomu dodatočne spraviť knihu jázd.
Poradíte?
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Knihu jázd si musí robiť podnikateľ. Však Vy neviete kde jazdí .
0 0
Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

Zita5 Pozri príspevok
Knihu jázd si musí robiť podnikateľ. Však Vy neviete kde jazdí .
Ale keď oni nevedia. Priniesli mi bločky z nákupu PHM a nakoľko im vychádza vysoká daň, využijú sa aj tieto nákupy. Dodatočne treba spraviť knihu jázd aby som tie bločky mohla dať ako VOZD. A samozrejme odomňa čakajú radu.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ejo Pozri príspevok
Ale keď oni nevedia. Priniesli mi bločky z nákupu PHM a nakoľko im vychádza vysoká daň, využijú sa aj tieto nákupy. Dodatočne treba spraviť knihu jázd aby som tie bločky mohla dať ako VOZD. A samozrejme odomňa čakajú radu.
Za nezaradené auto do obchodného majetku bločky do výdavkov účtovať nemôžete .

Ja viem že čakajú radu , ale iné je ak Vám podnikateľ dá evidenciu jázd aspoň v zošite napísanú, kde v skutočnosti jazdil , ale takto nemáte v ruke nič a tým pádom si budete jazdy vymýšľať . Ak sa niečo pri kontrole prejaví , tak automaticky , kto je vinný ...jedine účtovník .Nerobila by som to .Ale samozrejme je na Vás .
0 0
Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

Zita5 Pozri príspevok
Za nezaradené auto do obchodného majetku bločky do výdavkov účtovať nemôžete .

Ja viem že čakajú radu , ale iné je ak Vám podnikateľ dá evidenciu jázd aspoň v zošite napísanú, kde v skutočnosti jazdil , ale takto nemáte v ruke nič a tým pádom si budete jazdy vymýšľať . Ak sa niečo pri kontrole prejaví , tak automaticky , kto je vinný ...jedine účtovník .Nerobila by som to .Ale samozrejme je na Vás .
Samozrejme, súhlasím s Vami. Dám im vypísať knihu jázd, nech si zapíšu kilometre, ktoré súviseli s podnikaním. Bločky z nákupov počas roku dám ako VNZD a ku koncu roku z vykázaných kilometrov prepočítam náhradu a zaúčtujem do VOZD. Dúfam, že tento postup bude správny. A ešte by som sa spýtala, ak vykážu viac kilometrov a náhrada by bola viac, a bločkov je menej, to by vadiť nemalo, však?
0 0
Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

Pri výpočte výdavku počítam cenu PHM z bločkov? Ten nákup musí byť zhodný s dátumom najazdených kilometrov?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ejo Pozri príspevok
Pri výpočte výdavku počítam cenu PHM z bločkov? Ten nákup musí byť zhodný s dátumom najazdených kilometrov?
Bločkami sa dokladuje cena PHM . Ak natankuje napr. 50 litrov dnes , tak na tento blok môže jazdiť aj zajtra .Ak má stále v nádrži PHM podľa daného bloku a danej ceny .

Ja osobne si robím aj takúto rekapituláciu bločkov PHM . Ak máte bločky PHM v mesiaci môžete spraviť aj priemernú cenu .Ak robíte Knihu jázd cez SW , tak tam zadávate cenu podľa nákupu .
0 0
Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

Zita5 Pozri príspevok
Bločkami sa dokladuje cena PHM . Ak natankuje napr. 50 litrov dnes , tak na tento blok môže jazdiť aj zajtra .Ak má stále v nádrži PHM podľa daného bloku a danej ceny .

Ja osobne si robím aj takúto rekapituláciu bločkov PHM . Ak máte bločky PHM v mesiaci môžete spraviť aj priemernú cenu .Ak robíte Knihu jázd cez SW , tak tam zadávate cenu podľa nákupu .
Super je tá pomocka. Takže ak som dobre pochopila, dátum z nakúpeného PHM by mal sedieť približne s kilometrami vykázanými v knihe jázd.
napr. nákup 15.01. - 16 litrov, tak v knihe jázd by mal vykázať kilometre z týchto 16 litrov. Chápem to správne?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ejo Pozri príspevok
Super je tá pomocka. Takže ak som dobre pochopila, dátum z nakúpeného PHM by mal sedieť približne s kilometrami vykázanými v knihe jázd.
napr. nákup 15.01. - 16 litrov, tak v knihe jázd by mal vykázať kilometre z týchto 16 litrov. Chápem to správne?
Pokiaľ jazdil z dôvodu podnikania tak áno .
0 0
Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

Zita5 Pozri príspevok
Pokiaľ jazdil z dôvodu podnikania tak áno .
Ďakujem pekne za radu!!!!!!
0 0
deni27 deni27

deni27 je offline (nepripojený) deni27

Chcela by som sa opýtať či aj pre rok 2010 je paušálna náhrada za km 0,183 Eur. ďakujem
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

áno
0 0
Duša Duša

Duša je offline (nepripojený) Duša

mama štyroch detí
prosím Vás, náhrada 0,183 Eura/1km platí od 1.1.2009? ďakujem.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Prikladám "moju knihu jázd" aj s vyúčtovaním
0 0
Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

Ak vyúčtovanie za PHM zaúčtujem ku koncu roku /za celé obdobie 01-12/ účtujem cez pokladňu, alebo cez uzávierkový doklad?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ejo Pozri príspevok
Ak vyúčtovanie za PHM zaúčtujem ku koncu roku /za celé obdobie 01-12/ účtujem cez pokladňu, alebo cez uzávierkový doklad?
Ja by som sa priklonila , ak to je za celý rok , tak použiť uzávierkové operácie.
0 0
Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

Zita5 Pozri príspevok
Ja by som sa priklonila , ak to je za celý rok , tak použiť uzávierkové operácie.
Len rozmýšlam, či nevadí, že to nejde cez pokladňu. Alebo by som zaúčtovala všetky pokladničné doklady počas roka z nákupu ako VOZD a ku koncu roku cez uzávierkové operácie doúčtovala podľa vyúčtovania /za celý rok/. Použila som Vaše super pomocky a vyšlo mi, že nákup bol cca 500,- eur al vyúčtovanie, čo može ísť do výdavkov cca 1.100 eur. Dúfam, že mi už v tejto problematike svitá.
0 0
AXULKA1 AXULKA1

AXULKA1 je offline (nepripojený) AXULKA1

máte zaplatenú daň z motorového vozidla???
0 0
Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

AXULKA1 Pozri príspevok
máte zaplatenú daň z motorového vozidla???
Áno, je zaplatená!!!!
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Ejo Pozri príspevok
Ak vyúčtovanie za PHM zaúčtujem ku koncu roku /za celé obdobie 01-12/ účtujem cez pokladňu, alebo cez uzávierkový doklad?
Obidva spôsoby môžeš použiť ale ak máš v pokladni dostatok hotovosti, takto máš dobrú príležitosť ju odčerpať. V skutočnosti SZČO nakupoval PHL na účely podnikania, tak predsa musel na nákup použiť financie buď z pokladne alebo z BU, tak prečo ich neodčerpať ?
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Ejo Pozri príspevok
Len rozmýšlam, či nevadí, že to nejde cez pokladňu. Alebo by som zaúčtovala všetky pokladničné doklady počas roka z nákupu ako VOZD a ku koncu roku cez uzávierkové operácie doúčtovala podľa vyúčtovania /za celý rok/. Použila som Vaše super pomocky a vyšlo mi, že nákup bol cca 500,- eur al vyúčtovanie, čo može ísť do výdavkov cca 1.100 eur. Dúfam, že mi už v tejto problematike svitá.
Prečo by to malo vadiť. Ide o daňové výdavky podobne ako odpisy DHM.
Naopak, o pokladničných dokladoch za PHM neúčtujete, tie slúžia iba na stanovenie ceny PHM pri vyúčtovaní cesty.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať