Zavrieť

Porady

Kilometrovné za rok 2009

zdravím vás poradáci

Chcem vás poprosiť o radu, a opýtať sa ako to je s kilomentrovným na rok 2009. Aka je sadzba a ako sa vypočíta kilomentrovné ak szčo používa vlasné auto na firemné účely.

skúste poradiť
dakujem velmi krásne vopred za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ja som si urobila takúto tabuľku, treba v bunke F8 upraviť priemernú spotrebu podľa daného auta, v bunke E43 skutočnú priemernú cenu za PHL v tom mesiaci podľa vydokladovaných bločkov, skrátka žlté políčka aktualizovať a do nákladov dám sumu z riadku F12.

    P.S. Tabuľku som si urobila ako excelácky samouk, bunky nie sú zabezpečené, možno niekomu pomôže.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ak máš auto v majetku firmy, čiže uplatňuješ napr. ročné odpisy, nemôžeš si dávať amortizáciu vozidla 0,183 € za každý km jazdy. Tá tabuľka je pre tých, ktorí používajú súkromné auto, nezaradené v majetku firmy, na podnikateľské účely.

    evica9 je offline (nepripojený) evica9

    evica9
    to znamená že ja prejdem za rok 2009 100 km t.j. 100x0,183= 18,3 Eur
    a plus vlastne co ???? mozem tam zauctovat celu hodnotu PHM ?????? teda vsetkych PHM za celych 100 km ?????? dobre tomu rozumiem ????

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Musíš mať bločky, čím deklaruješ priemernú cenu PHM. Ak máš vedenú knihu jázd, potom celých 100 km môžeš uplatniť, samozrejme, ak máš k tým litrom adekvátne nákupy PHM.

    magdalenaa je offline (nepripojený) magdalenaa

    magdalenaa
    Ja som to robila takto:
    - vypísala som cestovný príkaz - rozpis ciest s km /pracovné cesty/
    - vo vyúčtovaní: počet takto prejdených km x 0,183 = náhrada za prejdené km
    - počet týchto prejdených km súvisiacich s prac.cestou /100 x spotreba v litroch podľa TP x priemerná cena za l PHM = náhrada za PHM
    Samozrejme vozidlo je súkromné a používané na podnikanie a je zaplatená DzMV.

    evica9 je offline (nepripojený) evica9

    evica9
    Perfektné Ďakujem , už to konečne chápem a toto si može dať ak živnostník ktorý má auto na ičo ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.