Zavrieť

Porady

Úhrada dane ako VOZD?

Dobrý deň.
V marci 2009 SZČO uhradila daň z príjmov FO za rok 2008. Do denníka roku 2009 to mám zapísať ako VOZD alebo VNZD? Zapísať do aj do záväzkov?

V DP typ B bude mať SZČO príjmy zo živnosti - uplatní si skutočné výdavky. Zároveň bude mať aj ďalšie príjmy - autorský honorár, ktorý uvedie v DP do ďalšieho riadku. Môže si dať pri autorskom honorári 40 % výdavky? Ktorý riadok pod tabuľkou v DP typ B mám označiť?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    tina.mm Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    V marci 2009 SZČO uhradila daň z príjmov FO za rok 2008. Do denníka roku 2009 to mám zapísať ako VOZD alebo VNZD? Zapísať do aj do záväzkov?

    V DP typ B bude mať SZČO príjmy zo živnosti - uplatní si skutočné výdavky. Zároveň bude mať aj ďalšie príjmy - autorský honorár, ktorý uvedie v DP do ďalšieho riadku. Môže si dať pri autorskom honorári 40 % výdavky? Ktorý riadok pod tabuľkou v DP typ B mám označiť?
    Ďakujem
    K prvej otázke: daň z príjmov za rok 2008 mala byť v záväzkoch roku 2008. Úhrada je - daň z prjmu (VNZD).

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Uplatnenie kombinácie skutočných výdavkov a paušálnych výdavkov nie je možná.

    Úhrada dane ako VOZD?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.