Zavrieť

Porady

Daň z nehnuteľnosti

Musím podávať DP k dani z nehnuteľnosti, ak som vo februári kúpila nehnuteľnosť a v septembri predala. Vznik aj zánik sme nahlásili správcovi dane. Stav k 1.1.2009 sa k 1.1.2010 nezmenil. K 1.1. máme tie isté nehnuteľnosti ako v predchádzajúcom roku. Mali sme povinnosť podať daňové priznanie?
Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    danove priznanie k dani z nehnutelnosti podava ten, kto vlastni nehnutelnost k 1.1. ... vy ste ju nevlastnili tak nemate povinnost podavat toto priznanie... dan za rok 2009 vyrovnal majitel pred vami...

    ale moze sa vas tykat dan z prijmu (z predaja tejto nehnutelnosti, rozdiel medzi predajnou a kupnou cenou)... ak splnate podmienky na oslobodenie, tak sa vas tato dan netyka...

    mariannak je offline (nepripojený) mariannak

    mariannak
    Ide o s.r.o. takže zdaňuje - daňou z príjmu. S.r.o. vlastní ešte iné nehnuteľnosti v danom kat. území - lenže ide mi o to, DP som nepodala z toho dôvodu, že stav k 1.1.2009 je totožný so stavom k 1.1.2010. A teraz mi z mesta poslali prázdne DP.

    jancah je offline (nepripojený) jancah

    jancah
    Dobrý večer, v oktobri minulého roku sme kupili rodinny dom. Chcem sa opýtať, treba mi do 31. januára podať daňové priznanie? ak áno kde ho mam podať - na daňový úrad alebo obecnemu uradu. poplatok je rôzny? alebo sa vypočíta pomocou zastavanej plochy? ďakujem za info

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    jancah Pozri príspevok
    Dobrý večer, v oktobri minulého roku sme kupili rodinny dom. Chcem sa opýtať, treba mi do 31. januára podať daňové priznanie? ak áno kde ho mam podať - na daňový úrad alebo obecnemu uradu. poplatok je rôzny? alebo sa vypočíta pomocou zastavanej plochy? ďakujem za info
    Ak ste mali kúpený dom zapísaný na list vlastníctva v katastri nehnuteľností do konca roku 2010, teda ak ste boli k 1.1.2011 vlastníkmi , tak treba ísť na obecný úrad podať daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti do 31.1.2011. Obecný úrad vám pošle neskôr platobný výmer.

    sikovnica je offline (nepripojený) sikovnica

    sikovnica
    Dobry den, a co mame robit, ked sme nehnutelnost v minulom roku predali? Predaj sme riadne oznamili magistratu do 30 dni od vkladu a k 1.1. uz nevlastnime ziadnu nehnutelnost. Aj tak mame podat DP z dovodu zmeny? Nejak sa mi to nezda... dakujem za radu.

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    sikovnica Pozri príspevok
    Dobry den, a co mame robit, ked sme nehnutelnost v minulom roku predali? Predaj sme riadne oznamili magistratu do 30 dni od vkladu a k 1.1. uz nevlastnime ziadnu nehnutelnost. Aj tak mame podat DP z dovodu zmeny? Nejak sa mi to nezda... dakujem za radu.
    Vy už nemáte nijakú povinnosť, ak bol vklad do katastra povolený ešte v minulom roku. Povinnosť podať DP má nový vlastník, ktorého právo k nehnuteľnosti je zapísaná na liste vlastníctva k 1.1.2011.

    zuzanka00 je offline (nepripojený) zuzanka00

    zuzanka00
    Ahojte,
    vie mi niekto poradit kde najdem prsny metodicky postup vyplnenia daňového priznania k dani z nehnutelnosti a ako mam postupovat pri podani tohot priznania. tiez sme zdedili rodinny dom a pozemky kde je niekolko spoluvlastnikov a nevieme ako dalej postupovat. Dakujem

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    zuzanka00 Pozri príspevok
    Ahojte,
    vie mi niekto poradit kde najdem prsny metodicky postup vyplnenia daňového priznania k dani z nehnutelnosti a ako mam postupovat pri podani tohot priznania. tiez sme zdedili rodinny dom a pozemky kde je niekolko spoluvlastnikov a nevieme ako dalej postupovat. Dakujem
    Nájdeš to na stránke MFSR, http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=7000
    Otvor si súbor poučenie k daňovému priznaniu.
    Pripájam ho pre istotu sem.

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    zuzanka00 Pozri príspevok
    Ahojte,
    vie mi niekto poradit kde najdem prsny metodicky postup vyplnenia daňového priznania k dani z nehnutelnosti a ako mam postupovat pri podani tohot priznania. tiez sme zdedili rodinny dom a pozemky kde je niekolko spoluvlastnikov a nevieme ako dalej postupovat. Dakujem
    Každý deň zisťujem, že sa mám ešte čo učiť. Prsný metodický postup vyplnenia daňového priznania k dani z nehnuteľností som doteraz nepoznal.
    dobry den, prosim vas, rodicia kupili/kupuju byt uz 1,5 roka. zaplatili zan 70% z hypoteky + nejaku hotovost, nie je to vsak stale plna suma. holobyt sa vsak na zaklade prevodu penazi zapisal na LV na nich v r.2010. stale vsak nie je skolaudovany, nepouzivany, kolaudaciu bude hadam az v februar 2011, kedy bude aj vyplatena konecna suma bytu. musia rodicia platit dan z nahnutelnosti?? resp. ako postupovat??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.