Zavrieť

Porady

Danový bonus

Prosim chcem sa opytat, robim RZD zamestnanca ktoreho prijem je 12883,06€ a chce si uplatnit dan.bonus na dieta. Program ma upozornil,ze:
POZOR: vyska tu zadanych prijmov nedosahuje 50%rocnej minim.mzdy (48,600€), upravte vysku "naroku dan.bonusu" s prihliadnutim na uz vyplateny dan.bonus. Chcem sa opytat ked sa mu v priebehu roka nevyplacal dan. bonus ako mu ho budem kratit???

dakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Babulica Pozri príspevok
    Prosim chcem sa opytat, robim RZD zamestnanca ktoreho prijem je 12883,06€ a chce si uplatnit dan.bonus na dieta. Program ma upozornil,ze:
    POZOR: vyska tu zadanych prijmov nedosahuje 50%rocnej minim.mzdy (48,600€), upravte vysku "naroku dan.bonusu" s prihliadnutim na uz vyplateny dan.bonus. Chcem sa opytat ked sa mu v priebehu roka nevyplacal dan. bonus ako mu ho budem kratit???

    dakujem vopred
    Zákon o dani z príjmov

    § 33
    Daňový bonus


    (1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 19, 32 eura mesačne (po novom už 20 Eur)na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti 57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.

    To znamená, že nárok na daňový bonus má zamestnanec, ktorého zdaniteľné príjmy za rok dosiahli aspoň 1 773 Eur.
    Príjem zamestnanca je vyšší, ako požaduje zákon, na daňový bonus má nárok za celý rok, ak ti predložil potrebné doklady na uplatnenie daňového bonusu.
    Od 1 - 6 mes. je 19,32 Eur, od 7 - 12 mes. je 20 Eur mesačne.

    Babulica je offline (nepripojený) Babulica

    Babulica
    Dakujem chcem sa opytat este ked mi vysiel velky preplatok zamestnancom akou formou si mam vypytat preplatok z DU??

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Babulica Pozri príspevok
    Dakujem chcem sa opytat este ked mi vysiel velky preplatok zamestnancom akou formou si mam vypytat preplatok z DU??
    Preplatok ponižuješ v Prehľade ... za príslušný štvrťrok z preddavkovej dane, ak myslíš preplatok na dani z ročného zúčtovania dane. Ak máte zamestnancov s nízkymi príjmami a nevychádza žiadna preddavková daň, tak požiadaš listom. Vzor žiadosti som ti už písala.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.