Zavrieť

Porady

odpis auta

dobrý deň, stala sa mi taká divná vec pri inventarizácií dlhodobého majetku. urobila som odpisy pre rok 2009 a zostatkovú cenu majetku som prerátavala na jednotlivé odpisy ktoré budú v budúcich rokoch.všetko mi sedelo okrem jedného vozidla - tam vznikol dosť veľký rozdiel - zost.cena k 31.12.2009 je 7700 eur avšak v roku 2010 by sa už malo odpisovať len 3 mesiace a to v čiastke 3300 eur - zostáva tam teda rozdiel 4400 eur. neviem ako sa to stalo prezrela som odpisy z predch.rokov a porovnala odpismi na karte - to však sedí. Vedel by mi niekto poradiť ako sa s tým vysporiadať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Asi tak, že na karte máš evidované účtovné odpisy, ktoré asi boli rozložené na dlhšie obdobie, ako sú daňové.

    sztracena je offline (nepripojený) sztracena

    sztracena
    ešte raz som si prezrela všetky záznamy a zistila som, že bývalá účtovníčka ktorá zaradovala auto prepočítávala odpisy z istiny vždy aktuálnym kurzom, takže ten rozdiel vznikol tam. "našťastie" dávala odpisy do VOZD v menšej čiastke ako mali byť.
    ale ako to mám teraz napraviť?

    Janulana je offline (nepripojený) Janulana

    Janulana
    Zaradila som auto do majetku v júli 2009 v hodnote 9924 Eur. Dala som si vypočítať odpisy a ročný odpis za rok 2009 je 2482 Eur. Nemajú byť odpisy len za tie 6 mesiace? A ešte jedna otázka: auto bolo zaradené 07.2009 a kúpené 06.2008. Ako obstarávaciu cenu som uviedla tú, za ktorú bolo auto kúpené, správne?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janulana Pozri príspevok
    Zaradila som auto do majetku v júli 2009 v hodnote 9924 Eur. Dala som si vypočítať odpisy a ročný odpis za rok 2009 je 2482 Eur. Nemajú byť odpisy len za tie 6 mesiace? A ešte jedna otázka: auto bolo zaradené 07.2009 a kúpené 06.2008. Ako obstarávaciu cenu som uviedla tú, za ktorú bolo auto kúpené, správne?
    1. Ročný daňový odpis je správny. Účtovný je len 6 mesiacov.
    2. Správne, plus náklady spojené s jeho obstaraním.

    sztracena je offline (nepripojený) sztracena

    sztracena
    "ešte raz som si prezrela všetky záznamy a zistila som, že bývalá účtovníčka ktorá zaradovala auto prepočítávala odpisy z istiny vždy aktuálnym kurzom, takže ten rozdiel vznikol tam. "našťastie" dávala odpisy do VOZD v menšej čiastke ako mali byť.
    ale ako to mám teraz napraviť?"
    mohol by niekto prosím poradiť k pôvodnej otázke?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.