Zavrieť

Porady

Uzávierka

Prosím poraďákov účtujúcich v účt. programe Pohoda o radu: Urobila som účtovnú závierku a teraz keď chcem vytlačiť Súvahu v plnom rozsahu sa mi otvorí výstražné okno, že mi nesedí súčet aktív a pasív, nemám ešte v tom skúseností, tak neviem v čom je chyba.Keď som vytlačila skrátenú verziu, tak rozdiel medzi A a P je HV. Pred uzávierkou som zaúčtovala splatnú daň, mám ešte niečo zaúčtovať? Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    No do súvahy treba zaviesť aj ten HV.Chýba ti na strane pasív HV.

    MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

    MarcelkaT
    Firma ktorá je 15 rokov v likvidácií,/vôbec nefunguje/ - podaváme kažký rok prázdne
    DP spolu s prílohami, kde vypíšem iba prvú stranu. Musím k tomuto DP dodať aj Poznámky k účtovnej závierke? Prosím o odpoveď. Ďakujem.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    MarcelkaT Pozri príspevok
    Firma ktorá je 15 rokov v likvidácií,/vôbec nefunguje/ - podaváme kažký rok prázdne
    DP spolu s prílohami, kde vypíšem iba prvú stranu. Musím k tomuto DP dodať aj Poznámky k účtovnej závierke? Prosím o odpoveď. Ďakujem.
    Áno, sú povinnou súčasťou závierky. Minimálne tam treba napísať prečo sa 15 rokov likviduje...
    Nechápem ani čo robí DÚ a súd, ktorí Vás už mali dávno zo zákona zrušiť....

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Neviem, či Ti dobre rozumiem, ale myslím si , že si stlačila povel Uzávierka (Účt. uzávierka) a to spôsobilo, že program uzavrie účty a pripraví sa na prechod do nového roku - to znamená, že vynuluje účty triedy 5 a 6. Preto Ti do súvahy neberie ten HV dosiahnutý v roku 2009. Musíš zrušiť Uzávierku a všetky zostavy treba povytláčať pred týmto povelom. Vtedy budeš mať v súvahe na r. 87 sumu hosp. výsledku.

    hanka k je offline (nepripojený) hanka k

    hanka k
    Ďakujem, presne to som urobila, takže mám všetky tlačové zostavy povytláčať pred povelom účtovná uzávierka?

    GARANTRANS je offline (nepripojený) GARANTRANS

    GARANTRANS
    V počiatočných stavoch výkazov min. roka treba ručne prepísať riadky, lebo sa menilo tlačivo

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    čo treba ešte k účtovnej uzávierke okrem výkazov, súvahy, poznámok, hlavnej knihy, tlačím účtovný rozvrh a zoznam dokladov-používané skratky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.