Zavrieť

Porady

RZZP-živnostník

Ahojte, prosím o radu. priatel začal živnosť v 6 mesiaci 2009 . teraz mu idem urobit RZZP, ale ráta sa to RZZP platba poistného uhradená v januáry 2010????(čo je vlastne poistné za december). v účte vo výkaze o príjmoch a výdavkoch mi ho neráta ....mám tam mínus tú sumu poistného...hm. prosím o radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Otvor si www.kros.sk a tam sú vyplnitelné tlačivá

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Do riadku "Úhrn zaplatených preddavkov na poistné "uvedieš všetky preddavky, ktoré priateľ zaplatil do ZP za minulý rok, čiže aj to poistné za december, vyplatené v januári.
    Do riadku "Výdavky na poistné na ZP, o ktoré sa znížil ZD FO.." uvedieš sumu poistného do ZP, o ktorú si znížil ZD v DP, čiže bez toho poistného za december, zaplateného v januári.

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    Do riadku: Výdavky, o ktoré si znížil ZD, okrem zaplatených preddav. počas r. 2009 dávate aj nedoplatok za RZZP 2008? Ak ho FO má vo výdavkoch.
    Ďakujem.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    ĎAKUJEM, v oddieli VI. je písané že sa vypisuje len ak nedosiahol sumu vym. základov 3546, vym.základ je príjmy mínus výdavky? lebo ak to nevyplním, tak mi to ráta blbosti.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Vymeriavací základ si uvádzala v III. oddiele v p. 29. Ak je nižší ako 3546 eur, vtedy vypĺňaš aj VI. oddiel.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    čiže ak bol základ dane (príjmy-výdavky) z DP 4089= r. 27, r. 28 všetko zaplatené poistné za r. 2009 aj nedoplatky z rzzp 2008, potom r. 29=r 27(4089) + r 28 (718)/2,14=2246=toto by mal byť vymeriavací základ, keďže je nižší ako 3546 tak vyplniťm oddiel VI = dni v mesiaci a min. mzdu 295,50. Nevznikol mi ani preplatok ani nedoplatok, lebo mám všetko zaplatené. A keďže mi vyšiel na r. 65 preddavok 26,20, tak na r. 66 dám sumu najnižšieho poistného, čo je 44,73? pochopila som to správne? ďakujem
    Naposledy upravil sybila3 : 07.03.10 at 13:29

    veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

    veronkaj
    prosím poraďte mi ako to mám správne urobiť
    u platcu dph szčo ktorý len podnikal a nemal iné príjmy ani nebol chorý nič


    keď sa tam dáva základ dane z r.42-43 DP 2009 a tu je ten problém že sme mali preplatok za rok 2008 a ten sa v DP zahrňa medzi príjmy a potom sa odráta odvedená zrážková daň, ale na riadku 42 alebo 43 DP je to v príjmoch - výdaje.

    v RZZP že sa tam nemá zarátavať príjem z ktoréh je zrážková daň, takže to mám od príjmov z podnikania odrátať a potom až odrátať výdavky a tak mi vyjde iný základ dane.

    ako v tomto prípade:::
    Ďakujem

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    sybila3 Pozri príspevok
    čiže ak bol základ dane (príjmy-výdavky) z DP 4089= r. 27, r. 28 všetko zaplatené poistné za r. 2009 aj nedoplatky z rzzp 2008, potom r. 29=r 27(4089) + r 28 (718)/2,14=2246=toto by mal byť vymeriavací základ, keďže je nižší ako 3546 tak vyplniťm oddiel VI = dni v mesiaci a min. mzdu 295,50. Nevznikol mi ani preplatok ani nedoplatok, lebo mám všetko zaplatené. A keďže mi vyšiel na r. 65 preddavok 26,20, tak na r. 66 dám sumu najnižšieho poistného, čo je 44,73? pochopila som to správne? ďakujem
    áno .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.