Zavrieť

Porady

Sieťové pripojenie

IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Viem , že je na tejto porade veľa skvelých odborníkov na PC , tak by som si trúfla požiadať Vás o pomoc. Minule som v inej téme uviedla, že od istého času sa mi po pripojení USB kľúča nezobrazuje ikona na paneli úloh a tým pádom neviem USB korektne ukončiť. Ale teraz mám väčší problém . Včera som si všimla , že na paneli úloh mi chýba ikona blikajúcich dvoch obrazoviek - local area.... Keď idem cez štart-ovládací panel - sieťové pripojenie , je to prázdne nie je tam nič. POčítač pracuje normálne, na internet sa dostanem bez problémom , mám pravidelne aktualizovaný počítač / mám Windows XP/ servick Pack2 , a Eset smart security. Neviem čo sa mohlo stať . Snáď som to napísala zrozumiteľne a viete o čo mi ide. Skúste mi poradiť čo s tým.
Usporiadat
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ak je možnosť , tak si doinštaluj aj SP3 buď v EN alebo CZ verzií podľa toho aký máš základ OS

http://www.microsoft.com/downloads/d...8-1e1555d4f3d4
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Je to nanajvys zaujmave. V sietovych pripojeniach by sa malo hlasit kazde sietove pripojenie. Ak nie, tak skus dat obnovit. Alebo skus vypnut PC a znova zapnut

Prip. skus start-- spustit a am napis cmd a do cierneho okna napis ipconfig/all tam by ti malo vypisat vsetok sietovy HW + jeho konfiguraciu
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Urobila som to a vypísalo mi fyzickú adresu , DHCP zapnuté , automatická konfigurácia zapnutá , adresa Ip, maska podsiete všetko uvedené. Neviem čo ešte mi tam malo byť.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Aby sa zobrazovala ikona v icontray, tak by malo byt na sietovke povolene toto. Ale ak v sietovych pripojeniach nemas nic tak hmmmm
Inak toto cez ipconfig/all je OK
as.JPG  
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

1) ked chces vidiet zoznam sietovych pripojeni, treba aby bol spusteny servis "Network Connections" (neviem ako to je v SK/CZ Windowse). Spusti prikazovy riadok (cmd.exe), a spusti prikaz: sc query netman

Vo vystupe uvidis Running/Stopped - podla toho co tam bude pojdeme dalej.

2) Chybajuca ikonka na bezpecne odstranenie - zase spusti prikazovy riadok a spusti prikaz: rundll32 shell32.dll,Control_RunDLL hotplug.dll

Potom by to malo fungovat
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Zapni si to :

štart-spustiť - napíš msconfig.exe- v položke služby si zapni sieťové pripojenia

reštartuj PC a pozri sa do sieťových pripojení cez ovládací panel
Služby.jpg  
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Posielam to v prílohe čo mi vyšlo.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Vlado40 Pozri príspevok
Zapni si to :

štart-spustiť - napíš msconfig.exe- v položke služby si zapni sieťové pripojenia

reštartuj PC a pozri sa do sieťových pripojení cez ovládací panel

Všetky položky mám zaškrnuté
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

IVEB Pozri príspevok
Všetky položky mám zaškrnuté
Tak tu položku zruš , reštartuj PC a potom znova zapni.

Ak je táto služba vypnutá tak sieťové pripojenia cez ovládací panel sú prázdne
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Vlado40 Pozri príspevok
Tak tu položku zruš , reštartuj PC a potom znova zapni.

Ak je táto služba vypnutá tak sieťové pripojenia cez ovládací panel sú prázdne

Lenže ja to mám v angličtine , je to NETWORK CONNECTIONS čo mám vypnúť?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Áno
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Tak som to vypla , reštartovala , zapla a znova reštartovala a žiadna zmena. Ovládací panel - sieťové pripojenie stále prázdne.


Ten USB kľúč cez príkazový riadok nabehol , ale neostal mi nastálo. Ale aspoň teraz už viem ako môžem bezpečne odstrániť USB kľúč ak nemám ikonu na paneli úloh. Vďaka
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Máš tam nejakú službu vypnutú ?
0 0
michalxnet michalxnet

michalxnet je offline (nepripojený) michalxnet

microsoft ma k tomu komplet clanok, support.microsoft.com/default.aspx/kb/825826
Naposledy upravil michalxnet : 06.03.10 at 20:46
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Vlado40 Pozri príspevok
Máš tam nejakú službu vypnutú ?


Nie všetko mám odfajknuté.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

IVEB Pozri príspevok
Od istého času sa mi po pripojení USB kľúča nezobrazuje ikona na paneli úloh a tým pádom neviem USB korektne ukončiť.
USB kľúč si odpojíš aj bez ikony na paneli úloh.
Klikni tento počítač - pravé tlačidlo na písmeno USB kľúča - vysunúť.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Pokial neni na nom NTFS, resp. zapnuty write cache tak ho netreba odpajat, staci vytiahnut. Co je default tak lebo kluce sa davaju na FAT32 a vypnutym write cache.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

IVEB Pozri príspevok
mám pravidelne aktualizovaný počítač / mám Windows XP/ servick Pack2.
Neni nahodou vonka uz SP3?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A pekne dlho - od roku 2008 cez Automatic Updates.
BTW: podpora pre Windows XP SP2 končí 13.7.2010. Od toho dátumu už žiadne "záplaty", ostane deravý pre nové druhy nástrah. Viacej http://www.microsoft.com/slovakia/wi...p/default.mspx
a tu
http://www.microsoft.com/slovakia/wi...xp/future.aspx

Odporúčanie pre IVEB: stiahni si SP3 a nainštaluj. Service Pack 3 je na http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Moja posledna aktualizacia je SP2. Od vtedy som od MS nepouzil ani jednu zaplatu (a zatial ziadny problem)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať