Zavrieť

Porady

STAVBA GARAŽE - POVOLENIA

Dobry deň potreboval by som poradiť chcem stavať garaž o rozlohe 30m2 a vyške 3m ake potrebujem povolenia.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    jaro3 Pozri príspevok
    niekde som cital,ze od leta bude platit pre drobnu stavbu 100m2, treba pohladat na nete,myslim,ze to uz schvalili /minuleho roku?/a platnost t.r. august?
    nič nie je schválené
    nič neplatí

    CIMOM

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    CIMOM Pozri príspevok
    nič nie je schválené
    nič neplatí

    CIMOM
    A ani tak skoro nebude schválený stavebný zákon, pretože s ním nesúhlasia samosprávy. Sú v ňom určité ustanovenia, ktoré by umožnili stavať kade-tade, bez stavebných povolení a také stavby, ktoré sú v rozpore s niektorými územnými plánmi obcí a miest. Takže nech sa chytráci priveľmi netešia. Nový stavebný zákon sa bude rodiť ťažko.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Vid temu http://www.porada.sk/t133683-garaz.html

    Citujem: Drobná stavba je len do 25m2. Na garáž takýchto rozmerov potrebuješ stavebné povolenie.

    jaro3 je offline (nepripojený) jaro3

    jaro3
    niekde som cital,ze od leta bude platit pre drobnu stavbu 100m2, treba pohladat na nete,myslim,ze to uz schvalili /minuleho roku?/a platnost t.r. august?

    jankazb je offline (nepripojený) jankazb

    Aktívny človek s technickým myslením, budúci stavebník ...viac jankazb
    Nám poradili stavať (a vybavovať na úradoch) garáž ako hospodársku budovu. Pri garáži vraj je viac nárokov na projekt a aj pri povolovaní. Rovnako odpadne aj projekt elektriky (cena) a s tým spojené vybavovačky(elektrikári). Nieje to asi úplne legálne :-), ale prečo nie?

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    jankazb Pozri príspevok
    Nám poradili stavať (a vybavovať na úradoch) garáž ako hospodársku budovu. Pri garáži vraj je viac nárokov na projekt a aj pri povolovaní. Rovnako odpadne aj projekt elektriky (cena) a s tým spojené vybavovačky(elektrikári). Nieje to asi úplne legálne :-), ale prečo nie?
    Pokiaľ máš garáž do 25m2 - čo na normálnu garáž stačí, nepotrebuješ stavebné povolenie. Stačí oznamenie k drobnej stavbe. Ja mám garáž tiež ako drobnú stavbu. Má rozmery 5x 3,5m, vysoká je 2,5m.

    STAVBA GARAŽE - POVOLENIA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.