Zavrieť

Porady

Brigáda v Anglicku

Ahojte, som tu nova a nikde som nenasla ziadnu takuto temu, tak ju zakladam ( ani neviem ci na spravom mieste, no snad ano )
Toto leto by som rada isla na dva mesiace na brigadu do Anglicka ( koli jazyku, dufajuc, ze okrem anglictiny sa k mature nenaucim hlavne polsky ).
Avsak neviem kde nieco take najst, pretoze v tejto dobe spolahnut sa na rozne agentury je risk. A obraciam sa na vas s prosbou o radu ci uz niekto mate skusenost s nejakou naozaj dobrou agenturou, ktora neotiahne o peniaze alebo ma nestrci niekde, kde nechem.
Dakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katie5 je offline (nepripojený) Katie5

    Katie5
    Na leto do anglicka? Dobry napad. Ale neda sa od toho nic ine ocakavat ako ten prvotny "sok" ze si niekde inde, a ze sa tu zije uplne inak. Nic take ako ist na leto do anglicka si zarobit nefunguje, co sa jazyku tyka, tak to je velmi individualne co sa na teba "nalepi".
    Anglicke agentury ti odporucit neviem, aj nakolko zijem v Londyne uz treti rok, slovenske z tohoto ziju, takze tiez by som neocakavala nejaku financnu ustretovost.
    Jedine co ti mozem poradit je www.pohyby.co.uk . Tu si mozno najdes aj ubytko u nejakeho cecha alebo slovaka, pripadne aj nejaky ten job ti mozno niekto dohodi. Je to stranka slovakov a cechov zijucich v londyne, tak snad pomoze. Ja by som sa viac na taketo spoliehala..... Good Luck!

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    jacekova, liba2, Anja111, Xanti, sito, Mgr.Shrek, Aňuška, patalia
    8

    Pangur Ban je offline (nepripojený) Pangur Ban

    Pangur Ban
    Ja som vzdy isiel na slepo, pripadne som komunikoval uz priamo s tamojsou agenturou. Celkom dobra je Alchemy, ktora ma sidlo v Belfaste. O slovenskych bohuzial nemam prehlad, nikdy som ich pomoc nepotreboval.

    patalia je offline (nepripojený) patalia

    Obycajna studentka plna snov a ambicii ...viac patalia
    To uz nezalezi ci je to slovenska alebo anglicka. Hlavne aby to bolo spolahlive. Dakujem za odpoved. Idem sa hned na to pozriet.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Tiež odporúčam ak vieš trochu anglicky, radšej sa obrátiť na angl. agentúry. U nich sa neplatí za sprostredkovanie práce a ked dohodia prácu, všetky peniaze sú Tvoje, nemusíš sa deliť s agentúrou.

    Cez slovenské zaplatíš kopu peňazí za sprostredkovanie , neraz aj predražené letenky a pod. Niektoré to robia tak, že Tvoja výplata ide cez ich účet a až potom posielajú na Tvoj...
    Zväčša podávajú aj dosť skreslené informácie.
    Udávajú v "hrubom" koľko zarobíš a ked si poodrátavaš, čo všetko z toho musíš zaplatiť (poplatky, odvody,ubytovanie, strava, doprava do práce a pod.) tak zistíš, že Ti zostane horko ťažko na prežitie...
    Naposledy upravil arizona : 08.03.10 at 10:53

    patalia je offline (nepripojený) patalia

    Obycajna studentka plna snov a ambicii ...viac patalia
    tiez dakujem za radu
    tak z anglictiny nie som na tom tak zle, viem sa celkom slusne dohovorit, ale ma to medzery. ale uz som tiez pocula, ze je lepsie ist cez anglicke agentury.
    a nepoznas nejaku taku?

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    patalia Pozri príspevok
    tiez dakujem za radu
    tak z anglictiny nie som na tom tak zle, viem sa celkom slusne dohovorit, ale ma to medzery. ale uz som tiez pocula, ze je lepsie ist cez anglicke agentury.
    a nepoznas nejaku taku?
    Nepoznám, ale môžeš si poľahky vygúgliť podľa miest...držím palce

    Pangur Ban je offline (nepripojený) Pangur Ban

    Pangur Ban
    V anglicku mas podobne agentury ako na sk - Grafton, Adecco.. A potom mas lokalne - ako zmienena Alchemy ci Industrial Temps.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.