Zavrieť

Porady

Názov živnostníka

Ahojte,

chcel by som Vás poprosiť o radu vo veci obchodného mena fyzickej osoby. Dva roky som spolupracoval s jednou jazykovou školou.

jej majiteľ je fyzická osoba a pracuje pod obchodným názvom "Meno Priezvisko - Chantal".

Po ukončení spolupráce som sa rozhodol v mojom regióne pokračovať v rovnakej činnosti, teda poskytovaní jazykových služieb. Založil som si na to potrebnú živnosť a ako fyzická osoba som si dal názov "Meno Priezvisko - Chantal Poprad".

Chcem Vás teda poprosiť o Vaše názory, či je možné takého meno bez problémov používať alebo sú tam právne nezrovnalosti.

Za odpovede ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    A je názov Chantal zapísaný ako ochraná známka? Ak nie, tak by nemal byť problém v mene.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Pre szčo platí meno a priezvisko, tak ako je to napísané na hlavičke daňového priznania, nejaké ďalšie názvy sú bezpredmetné a slúžia len ako okrasa, prívesok

    dd182 je offline (nepripojený) dd182

    dd182
    Ďakujem za reakcie. A bolo by možné uberať sa smerom, že by sa to klasifikovalo ako parazitovanie na dobrej povesti?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    rickman Pozri príspevok
    Pozri si zrsr. Je tam hodne vela "chantalov" aj bez popradu.
    U FO je to úplne v pohode, chantalov môže byť kopec. U PO platí, že nemôžeš mať identické obchodné meno. Ale poznám jeden prípad z praxe, kde si klienti museli zmeniť obchodné meno. Pôvodná spoločnosť pozostávala z 2 slov. Nové obchodné meno mojich klientov bolo to isté, ale za tými 2 slovami bolo slovko Slovakia. Tá prvá spoločnosť ich vyzvala na zmenu obchodného mena, pretože to ich malo ochrannú známku. Takže sme ho zmenili.
    Naposledy upravil Economic : 21.03.10 at 11:25 Dôvod: doplnenie

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Pozrite sem
    http://www.orsr.sk/hladaj_subjekt.as...F=0&SID=0&R=on
    dve firmy majú rovnaké meno, akurát má jedna len malé písmená a druhá len veľké, pritom viem, že jednu s.r.o. nezapísali len zato, že obchodné mená mali úplne rovnakú výslovnosť, ale v písaní boli 2 znaky rôzne.

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Economic Pozri príspevok
    U FO je to úplne v pohode, chantalov môže byť kopec. U PO platí, že nemôžeš mať identické obchodné meno. Ale poznám jeden prípad z praxe, kde si klienti museli zmeniť obchodné meno. Pôvodná spoločnosť pozostávala z 2 slov. Nové obchodné meno mojich klientov bolo to isté, ale za tými 2 slovami bolo slovko Slovakia. Tá prvá spoločnosť ich vyzvala na zmenu obchodného mena, pretože to ich malo ochrannú známku. Takže sme ho zmenili.
    Tak dotazujuci sa pytal na FO . Ale s tou PO by som to tak zle nevidel. Staci si pozriet orsr, je ich tam viacero rovnakych alebo podobnych. Urcite ste spravili dobre. Ak to pre vas nebol problem tak je zbytocne ist s niekym do sporu a vysvetlovat mu, ze nema pravdu.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    rickman Pozri príspevok
    Tak dotazujuci sa pytal na FO . Ale s tou PO by som to tak zle nevidel. Staci si pozriet orsr, je ich tam viacero rovnakych alebo podobnych. Urcite ste spravili dobre. Ak to pre vas nebol problem tak je zbytocne ist s niekym do sporu a vysvetlovat mu, ze nema pravdu.
    V našom prípade to bolo naozaj nevyhnutné. Boli vyzvaní a zmenu obchodného mena. A ochrannú známku naozaj mali.... Takže nebolo o čom veľmi polemizovať. Nestálo by za eventuálny spor....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.