Zavrieť

Porady

domaca wifi siet

dobry den

Chcel by som vas poprosit o radu.

Mam internet od UPC a ty mi dali cabel modem webstar EPX2203, ale chcem si spravit doma wifi siet. tak som kupil Wireless G router DI-524,
Prepojil som to no nejako mi nechce sa spojit s modemom, od UPC, mohli by ste mi prosim poradit ako mam nastavit tu siet? co mam chybne?
V nastaveni DI-524 som v kolonke WAN nastavil IP, Branu, DNS, ktore mam od UPC no furt nic nejde.
Mozte mi prosim poradit co robim zle?
dakujem velmi pekne

Palo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    No to uz tam pisat nemusis, lebo to je nastavene v modeme. Ten kablovy modem vobec neviem aku ma konfiguraciu. Konfigurovali ti ten modem ludia od UPC, alebo si si ho sam nastavil ?

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Na začiatok si vypni firewall a UPnP v tom DI - 524 .Cez ich modem Ti internet funguje ?
    Naposledy upravil Vlado40 : 07.03.10 at 19:00

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    no pozrel som manual k tomu epx a je to strasne napisane
    takze asi takto, ked pripojis modem priamo k pc tak internet net funguje? ak ano musis v pc nastavit manualne tu IP od UPC?

    p.sabol je offline (nepripojený) p.sabol

    p.sabol
    diki moc ludia, za odpovede.
    takze internet cez ich modem mi ide super. mam ho uz asi 3 mesiace.
    nastavoval mi ho technik z UPC,
    a nemusim zadavat ziadnu ip adresu v pc ak som napojeny na modem od UPC mam to automaticky

    p.sabol je offline (nepripojený) p.sabol

    p.sabol
    ludia neviem ako sa mi to podarilo, ale opatovne som to zapojjil. restaroval som wifi router a uz to je ide.
    diki moc za pomoc.

    p.sabol je offline (nepripojený) p.sabol

    p.sabol
    ludia prosim vas
    vedeli by ste mi este poradit ako mam zablokovat siet aby sa mi tam nikto nenahlasil?
    kde si nastavim heslo alebo ako mozem blokovat pristup?
    diki moc

    p.sabol je offline (nepripojený) p.sabol

    p.sabol
    Vlado40 diki moc
    akurat som isiel pisat ze som to nasiel ale nechce mi nejako akceptovat share key pri zabezpeceny WEP ale to vase v pohode funguje.
    Vdaka
    Tak isto mam este aj blokovanie cez mac adresu
    dakujem velmi pekne za pomoc
    pekny zvysok vecera a pekny tyzden

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Urob si cez Backup zálohu terajšieho nastavenia.Ak Ti to niekedy nepôjde , tak to dáš veľmi rýchlo do funkčného nastavenia.

    p.sabol je offline (nepripojený) p.sabol

    p.sabol
    Dobry den ludia

    Chcel by som sa s vami poradit.
    Domaca siet mi funguje skvele pre notebook, ale kupil som telefon Nokia 5800 a mam cez nu WIFI, problem je v tom ze sem tam internet na telefone ide skvele a sem tam skoro vobec. bud to nejde vobec alebo mi napise ze ziadna odozva brany (alebo nieco podobne) vedeli by ste mi prosim poradit co mam nastavit lepsie aby mi isiel internet v poriadku?
    diki moc

    p.sabol je offline (nepripojený) p.sabol

    p.sabol
    Dobry den ludia

    Chcel by som sa s vami poradit.
    Domaca siet mi funguje skvele pre notebook, ale kupil som telefon Nokia 5800 a mam cez nu WIFI, problem je v tom ze sem tam internet na telefone ide skvele a sem tam skoro vobec. bud to nejde vobec alebo mi napise ze ziadna odozva brany (alebo nieco podobne) vedeli by ste mi prosim poradit co mam nastavit lepsie aby mi isiel internet v poriadku?
    diki moc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.