Zavrieť

Porady

Zbraň ako nákladová položka

Ahojte, snáď je táto téma v správnej sekcii
Zaujímalo by ma, či je možné si dať zbraň, ktorú zakúpil konateľ s.r.o. do nákladov firmy.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    maverick27 je offline (nepripojený) maverick27

    maverick27
    Majiteľom bude konateľ, nakoľko s.r.o. nemá zbrojnú licenciu. Ale zbraň slúži na ochranu majetku a osôb. Pretože sa často pohybujeme po otvorených priestranstvách práve v noci.

    maverick27 je offline (nepripojený) maverick27

    maverick27
    Nieee, ja som konateľ, držiteľ ZP sk A a E, nie som majiteľ. A ide mi o to, či môžem dať nákup zbrane do nákladov. Ja sa pohybujem po otvorených priestranstvách, a teda som vystavený riziku odcudzenia majetku, preto ta ochrana.

    karolzdo je offline (nepripojený) karolzdo

    karolzdo
    maverick27 Pozri príspevok
    Nieee, ja som konateľ, držiteľ ZP sk A a E, nie som majiteľ. A ide mi o to, či môžem dať nákup zbrane do nákladov. Ja sa pohybujem po otvorených priestranstvách, a teda som vystavený riziku odcudzenia majetku, preto ta ochrana.
    Pohybovanie sa po otvorených priestranstvách ? - nemá nič s podnikaním podľa daňových zákonov.
    Jedine keby firma prevážala hotovosť a ty si ju sprevádzal.
    Alebo vlastní vrátnici / ochrana objektov.

    maverick27 je offline (nepripojený) maverick27

    maverick27
    Tam som bol už pred tým... A ak si všimneš sú tam linky, kde sa spomína že sa to dá. Pretože môj pohyb v noci súvisí s predmetom podnikania, nakoľko výrobky sú použiteľné aj v noci a preto ich treba dôsledne testovať a skúšať. Preto môj pohyb v noci po poliach, lúkach a svahoch je opodstatnený. Ale skúsim zavolať priamo na daňový úrad.

    maverick27 je offline (nepripojený) maverick27

    maverick27
    Dnes by som mal mať odpoveď priamo od vedúceho úseku kontroly (kamošov otec)
    Neboj, určite to zavesím aj na naše naj...

    maverick27 je offline (nepripojený) maverick27

    maverick27
    Takže odpoveď je doriešená, pokiaľ to nie je vyslovené napísane v predmete podnikanie tak to možné nie je.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    maverick27 Pozri príspevok
    Ahojte, snáď je táto téma v správnej sekcii
    Zaujímalo by ma, či je možné si dať zbraň, ktorú zakúpil konateľ s.r.o. do nákladov firmy.
    Ďakujem
    Sekcia možno správna ....akurát sa jedná o trochu iné zákony ....

    Kto bude majiteľ zbrane ????

    Konateľ alebo s.r.o. ?????

    Lebo jedno vylučuje druhé atď ...viac povie :

    ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

    Zákon č. 190/2003 Z. z. o strelných zbraniach a strelive a o zmene a doplnení niektorých zákonov ustanovuje druhy a kategórie strelných zbraní a streliva, podmienky nadobúdania vlastníctva, držania, nosenia a používania zbraní a streliva, práva a povinnosti držiteľov zbraní a streliva, podmienky na vývoz, dovoz a prevoz zbraní a streliva, podmienky zriaďovania a prevádzkovania strelníc, podmienky vystavovania zbraní a streliva, upravuje prevádzkovanie informačných systémov na úseku zbraní a streliva, výkon dozoru nad dodržiavaním tohto zákona a ustanovuje sankcie za porušenie povinností podľa tohto zákona.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    maverick27 Pozri príspevok
    Majiteľom bude konateľ, nakoľko s.r.o. nemá zbrojnú licenciu. Ale zbraň slúži na ochranu majetku a osôb. Pretože sa často pohybujeme po otvorených priestranstvách práve v noci.
    Majiteľ = konateľ ...

    Kto my ? = sa pohybujeme po nociach / množné číslo ???? / ....

    Ak dobre chápem , tak konateľ kúpi kvér a niekto / vy - akože strážna služba ? / bude pobehovať s cudzou zbraňou / lebo tá je cudzia - konateľa !!!!! / po otvorených priestranstvách ????

    Ak áno , nie veľmi dobré riešenie ...

    Nechcem si ani len predstaviť situáciu použitia zbrane s jej neblahými následkami ....
    Orgány činné v trestnom konaní by si teda poriadne prišli na svoje ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    maverick27 Pozri príspevok
    Nieee, ja som konateľ, držiteľ ZP sk A a E, nie som majiteľ. A ide mi o to, či môžem dať nákup zbrane do nákladov. Ja sa pohybujem po otvorených priestranstvách, a teda som vystavený riziku odcudzenia majetku, preto ta ochrana.
    ....prešiel si sa aj inde ...ako som si všimol ...iné fórum si navštívil ...či ...?

    Spokojný s s pripomienkami ...???
    Napríklad jedna z nich , ale nie moja ...

    .... ty ako konatel so zbrojakom ukoncis spolupracu, prides, sekretarke odovzdas magneticku karticku pre vstup a pistol a odchadzas?
    Tak nejak si to predstavujes?
    Proste sa to nedá a basta ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    maverick27 Pozri príspevok
    Tam som bol už pred tým... A ak si všimneš sú tam linky, kde sa spomína že sa to dá. Pretože môj pohyb v noci súvisí s predmetom podnikania, nakoľko výrobky sú použiteľné aj v noci a preto ich treba dôsledne testovať a skúšať. Preto môj pohyb v noci po poliach, lúkach a svahoch je opodstatnený. Ale skúsim zavolať priamo na daňový úrad.
    ...asi bude najlepšie ...

    Daj vedieť , ako si pochodil ....a zaves aj na tie " naše " rozumy ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.