Zavrieť

Porady

Dovolenka

Poradíte mi prosím Vás,

keď zamestnanec nastúpi dňa 1.3. do práce a vypočítam mu pomernú časť na rok 16.66 dní dovolenky, môžem mu uznať 17 dní alebo len 16.
Ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľubica2 je offline (nepripojený) Ľubica2

    Ľubica2
    Má nárok na 2/12, lebo bol 8 dní DPN, takže mu nevznikol nárok na pomernú časť dovolenky.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Sabadka Pozri príspevok
    Má nárok na 4 dni dovolenky (2/12 z 25 dní) 8 dňová PN nemá vplyv na výpočet nároku na dovolenku.
    Nie je to náhodou 20:12x3mesiace = 4,99 t.j. 5 dní
    Nárok je 20 dní dovolenky.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    blondy Pozri príspevok
    Podľa mňa nebolo odpracovaných 60 dní, keď bol 8 dní na PN. Mal by mať nárok na dovolenku za odpracované dni. a to za každých 21 odpracovaných dní 1/12 tinu.
    všetky sme čo to prehliadli, to je to jarnou únavou.

    Pre zhrnutie: Skratka a dobre má nárok na 2/12 z 20 dní teda 3,5 dňa.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Agerát Pozri príspevok
    Prosím o radu. Zamestnanec ma nárok na 20 dní dovolenky. Dostal výpoveď k 31.3.2010. Počas týchto mesiacov bol 8 prac. dní PN. Zamestnávateľ mu priznal 3,5 dňa dovolenky za rok 2010. Je to správne?
    Má nárok na 3,5 dni dovolenky (2/12 z 20dní) 8 dňová PN nemá vplyv na výpočet nároku na dovolenku.
    Naposledy upravil Sabadka : 24.03.10 at 11:31 Dôvod: oprava výpočtu

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Sabadka Pozri príspevok
    Ano už som to opravila prehliadla som 20 dňový nárok, ale nárok má len na 2/12tiny, pretože za obdobie od 1.1.2010 do 31..3.2010 bolo len 62 pracovných dní na 3/12 -tiny mu chýba 1 deň.
    nesúhlasím - odpracovala 60 dní a vznikol jej nárok na dovolenku za kal. rok a pomerná časť dovolenky za 3 celé odpracované mesiace = 3/12 ročného nároku.
    Prehliadla som PN-ku, neodpracoval 60 dní, má nárok na 2/12 ročného nároku.
    Naposledy upravil veronikasad : 24.03.10 at 12:08

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    veronikasad Pozri príspevok
    nesúhlasím - odpracovala 60 dní a vznikol jej nárok na dovolenku za kal. rok a pomerná časť dovolenky za 3 celé odpracované mesiace = 3/12 ročného nároku.
    Podľa mňa nebolo odpracovaných 60 dní, keď bol 8 dní na PN. Mal by mať nárok na dovolenku za odpracované dni. a to za každých 21 odpracovaných dní 1/12 tinu.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    monikago Pozri príspevok
    Poradíte mi prosím Vás,

    keď zamestnanec nastúpi dňa 1.3. do práce a vypočítam mu pomernú časť na rok 16.66 dní dovolenky, môžem mu uznať 17 dní alebo len 16.
    Ďakujem za radu
    Je to 16,5 ale ak zaokrúhľujete na celé čísla, tak 17 dní.

    londay je offline (nepripojený) londay

    londay
    Dobrý deň,
    chcela by som sa spýtať aký nárok na dovolenku má zamestnanec s ktorým bol ukonč. PP k 28.02.2010? Zostatok dovolenky z roku 2009 3,5 dňa. Ďakujem.

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    londay Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som sa spýtať aký nárok na dovolenku má zamestnanec s ktorým bol ukonč. PP k 28.02.2010? Zostatok dovolenky z roku 2009 3,5 dňa. Ďakujem.
    Má nárok na dovolenku za odpracované dni, a to vo výške 1/12 z ročného nároku 20/25, a to za každých 21 odpracovaných dní.

    londay je offline (nepripojený) londay

    londay
    Takže podľa správnosti mu mám preplatiť 5,5 dňa ? Ročný nárok na dovolenku má 25 dní. Ďakujem.

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    londay Pozri príspevok
    Takže podľa správnosti mu mám preplatiť 5,5 dňa ? Ročný nárok na dovolenku má 25 dní. Ďakujem.
    zostatok z 2009 3,5 + nárok vyjde na 1/12 t.j. 2 dni, spolu = 5,50 ak si nečerpal v januári a vo februári

    Agerát je offline (nepripojený) Agerát

    Agerát
    Prosím o radu. Zamestnanec ma nárok na 20 dní dovolenky. Dostal výpoveď k 31.3.2010. Počas týchto mesiacov bol 8 prac. dní PN. Zamestnávateľ mu priznal 3,5 dňa dovolenky za rok 2010. Je to správne?

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    VERONIKA6 Pozri príspevok
    Nie je to náhodou 20:12x3mesiace = 4,99 t.j. 5 dní
    Nárok je 20 dní dovolenky.
    Ano už som to opravila prehliadla som 20 dňový nárok, ale nárok má len na 2/12tiny, pretože za obdobie od 1.1.2010 do 31..3.2010 bolo len 62 pracovných dní na 3/12 -tiny mu chýba 1 deň.
    Naposledy upravil Sabadka : 24.03.10 at 12:30

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ľubica2 Pozri príspevok
    Má nárok na 2/12, lebo bol 8 dní DPN, takže mu nevznikol nárok na pomernú časť dovolenky.
    PN-ku som prehliadla, súhlasím a opravujem príspevok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.