Zavrieť

Porady

výber hotovosti pre vlastné účely

Poradíte mi prosím Vás,

neviem na aký účet mám zaúčtovať výber alebo prevod z banky, keď si peniažky vyberie majiteľ firmy pre svoje potreby.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    355/211, resp. 221. Bude to pohľadávka voči nemu, ktorú by mal samozrejme v dohľadnej budúcnosti vysporiadať.

    monikago je offline (nepripojený) monikago

    monikago
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    355/211, resp. 221. Bude to pohľadávka voči nemu, ktorú by mal samozrejme v dohľadnej budúcnosti vysporiadať.

    toto som si myslela aj ja, ale potrebujem povedat resp. poradit ako to ma vysporiadat.
    lebo mame dve firmy, jednu na živnost a teraz novu srocku a ked je niekto zvyknuty, ze si berie osobnu spotrebu, tak takzko sa mi vysvetluje, ze teraz sa to uz tak nesmie .
    tak by som potrebovala skusenu radu od vas poradakov, ako to vysporiadat, aby to bolo naporiadku, rozmyslala som ci by sa to nedalo formou cestakou ..., ale priznam sa, ze neviem si s tym rady

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    a to je taky problem povedat panovi podnikatelovi ze z sro-cky si tie peniaze nemoze len tak brat? Ze tak to v podvojnom uctovnictve nefunguje a nepozname tam pojem "osobna spotreba"?

    Ak si chce vziat peniaze tak OK, nech si vezme, ale nech si je vedomy, ze to ostane v uctovnictve ako pohladavka voci nemu...

    alebo nech vystavi ako zivnostnik fakturu sro-cke, peniaze budu uhradou tejto faktury, kt. ako szco musi zdanit a zo zivnosti nech si vybera uz ako chce...

    alebo ked uz nechce fakturovat, tak nech tie peniaze vrati do pokladne... ak by mal argument, nech ich vratite iba papierovo, tak mu treba povedat, ze bude potom obrovsky zostatok v pokladni...

    vsetci chapeme, ze su to ich peniaze, ale ked uz uctuje v PU tak to proste nejde len tak si ich zobrat... my uctovnici s tym fakt nic nespravime...

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    monikago Pozri príspevok
    toto som si myslela aj ja, ale potrebujem povedat resp. poradit ako to ma vysporiadat.
    lebo mame dve firmy, jednu na živnost a teraz novu srocku a ked je niekto zvyknuty, ze si berie osobnu spotrebu, tak takzko sa mi vysvetluje, ze teraz sa to uz tak nesmie .
    tak by som potrebovala skusenu radu od vas poradakov, ako to vysporiadat, aby to bolo naporiadku, rozmyslala som ci by sa to nedalo formou cestakou ..., ale priznam sa, ze neviem si s tym rady
    v JÚ to bude výdaj na osobnú spotrebu

    v PÚ budeš evidovať ako pohľadávku voči spoločníkovi na účte 355/211,221, ktorú vytovná zase vkladom 211,221/355 do pokladne alebo na účet a tým pádom sa ti účet 355 vyrovná

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Ak by sa Ti potom kumulovala vysoká pokladňa, keď bude "akože" vracať do pokladne to, čo si "osobne navyberal" z účtu, tak potom by som to využila napríklad pri rozdelení zisku za predchádzajúce obdobie. Vlastne by potom fyzicky nedostal nič (keďže si to priebežne vyberal), ale pri rozdelení - to, čo má byť vyplatené jemu ako spoločníkovi by som zase zúčtovala s pokladňou 364/211.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    andreaS Pozri príspevok
    a to je taky problem povedat panovi podnikatelovi ze z sro-cky si tie peniaze nemoze len tak brat? Ze tak to v podvojnom uctovnictve nefunguje a nepozname tam pojem "osobna spotreba"?

    Ak si chce vziat peniaze tak OK, nech si vezme, ale nech si je vedomy, ze to ostane v uctovnictve ako pohladavka voci nemu...

    alebo nech vystavi ako zivnostnik fakturu sro-cke, peniaze budu uhradou tejto faktury, kt. ako szco musi zdanit a zo zivnosti nech si vybera uz ako chce...

    alebo ked uz nechce fakturovat, tak nech tie peniaze vrati do pokladne... ak by mal argument, nech ich vratite iba papierovo, tak mu treba povedat, ze bude potom obrovsky zostatok v pokladni...

    vsetci chapeme, ze su to ich peniaze, ale ked uz uctuje v PU tak to proste nejde len tak si ich zobrat... my uctovnici s tym fakt nic nespravime...
    Veru zo skúsenosti viem, že je to obrovský problém, nie povedať ale z druhej strany pochopiť....

    kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

    kornelia2
    Ahojte, mam tento isty problem konatel vybral peniaze za hospodarsky zisk 500euro, mam to vedene na ucte 355/211, vidim ze alusik pisala ucet 364/211,ktory ucet mam pouzit a scim sa to vyrovna jakym uctom alebo sa mi to bude stale prenasat do kazdeho roku??

    výber hotovosti pre vlastné účely

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.