Zavrieť

Porady

záloha ntb(W7) na externí hdd

Dobrý den, mám ntb DELL...Dostal jsem k němu jen jedno cd...Slyšel jsem něco o tom, že se musí provést záloha os. (abych jej pak mohl znovu nainstalovat-např. při reinstalaci..) jak je to doopravdy?...Když jsem dal vytvořit bitovou kopii systému tak mi to pracuje a pak to hodí chybu...Spustte pomůcku chkdsk/(nějaké písmeno) a operaci zopakujte...když jsem to udelal nekolikrát tak mi došly nervy...nevím co s tím...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Aký je to WIN7.Na spodnej strane notebooka je číslo licencie WIN7 .Máš ho tam ?HDD si daj skontrolovať v inom programe z boot CD.

    pupinos je offline (nepripojený) pupinos

    pupinos
    je to W7 home premium..ano je to na spodní strane...ale nedostal jsem k tomu žádné instal. cd...mám jenom neco od dellu..a to tak nevypada...(?)

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Záloha PC s predinštalovaným OS podľa ich postupov tvrdím , to je iba môj názor nestojí za nič.Pri chybe HDD sa to nedá vrátiť späť.
    Takže najprv treba skontrolovať HDD iným spôsobom ako s WIN7.
    Ak je HDD v poriadku tak si treba zohnať kópiu WIN7 , licenciu máš a normálne nainštalovať WIN7.Ak sú s HDD problémy , tak reklamovať.
    Alebo hneď reklamácia.
    Naposledy upravil Vlado40 : 08.03.10 at 18:40

    pupinos je offline (nepripojený) pupinos

    pupinos
    já to zálohuji na externí hdd..a i na xp to jede normalně..jen mi to při vytváření bitové kopie hodí pokaždéchbu..

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    pupinos Pozri príspevok
    já to zálohuji na externí hdd..a i na xp to jede normalně..jen mi to při vytváření bitové kopie hodí pokaždéchbu..
    Ako na XP to ide ?Ak na notebook daš XP.

    pupinos je offline (nepripojený) pupinos

    pupinos
    hdd jede na xp..s tim problém neni...a na jiném pc s W7 to jede normalne...jen když na mým dellu dám zálohu tak mi to hodí chybu...

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Ak máš HDD rozdelený ,čo dúfam áno , tak tú zálohu-kópiu si daj na ten druhý HDD a potom skopíruj na externý HDD.Alebo tú chybu vyhodí na začiatku zálohovania ?

    pupinos je offline (nepripojený) pupinos

    pupinos
    záloha jede a pak ve dvou třetinách to vyhodí chybu...ale někde jsem slyšel, že na HDD je skrytý oddíl, kde je patřičný SW uložen...ale jak/kde ho tedy najdu?

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Ten program s ktorým robíš zálohu je spustený z CD-ečka pri bootovaní PC , alebo za behu windows zapneš program ?

    Skúšal si robiť zálohu s iným programom ?
    Naposledy upravil Vlado40 : 08.03.10 at 19:17

    pupinos je offline (nepripojený) pupinos

    pupinos
    ne...nezkoušel jsem to s jiným(můžete mi nějaký program poradit?)..když napíši ve start do vyhledávače zálohování a obnovení tak mě to hodí do orig. windowsáckýho okna..

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    pupinos Pozri príspevok
    ne...nezkoušel jsem to s jiným(můžete mi nějaký program poradit?)..když napíši ve start do vyhledávače zálohování a obnovení tak mě to hodí do orig. windowsáckýho okna..
    Ja používam program True Image.Tento program je platený , ale staršia verzia tohto programu je dodávaná firmou Seagate teraz aj Maxtor ako utilitka pre HDD má názov MaxBlast 5.Dá sa urobiť v programe aj boot CD a spustiť zálohu z CD-ečka.

    Takže vyber si jazyk , stiahni , nainštaluj a skús urobiť zálohu cez ten program z prostredia Windows alebo z boot CD-ečka.
    Ak WIN nenabehne vôbec , tak tú zálohu obnovíš z tohto CD.

    http://www.seagate.com/ww/v/index.js...00dd04090aRCRD
    Naposledy upravil Vlado40 : 08.03.10 at 19:49

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.