Zavrieť

Porady

Samostatny fin. agent po novom ako na to?

Dobry den,

velmi by som uvitala dobre rady, resp. Vase skusenosti na temu ako postupovat pri ziadosti o udelenie licencie NBS pre vykonavanie cinnosti samost fin. agenta podla noveho zakona platneho od 1.1.2010. Usmernenia na stranke NBS som uz citala niekolkokrat. Mam 8 rocnu prax v bankovnictve a poistovnictve, ukoncene VS vzdelanie ek. smeru. Momentalne som evidovana na urade prace , bezi mi druhy mesiac a samozrejme, rada by som poziadala UPSVR aj o prispevok na zacatie podnikania.Ak som dobre pochopila , odborne skusky vyzaduje NBS vykonat dodatocne, ide mi hlavne o tie technicke, organizacne a bezpecnostne kriteria, ktore v zakone nie su bohvieako specifikovane. No a samozrejme, ak moja ziadost podana na NBS nebude uplna , povolenie mi neudelia.
Bola som sa informovat na NBS v KE, no , bohuzial, najprv sa mi venoval vratnik, a potom prisla nejaka pracovnicka, kt. mi na vratnici naklikala stranku NBS, nech si to prestudujem. Aj tak mi vraj nikto v NBS viac neporadi.
Viem, ze to nebude uplne jednoduche, nakolko to este musim sklbit aj so ziadostou o prispevok z UP.
Velmi pekne prosim o dobre rady
DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Samostatny fin. agent po novom ako na to?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.