Zavrieť

Porady

Môžem podnikať aj popri materskej?

Ahoj!

Som študentka vysokej školy a v auguste sa mi narodí bábetko Už 7 rokov sa venujem foteniu a rada by som v tomto smere začala podnikať a otvorila si živnosť. Môžem aj popri materskej? Neprídem o rodičovský príspevok?
Predtým som nikde nebola zamestnaná na HPP, iba na dohodu o brigdnickej činnosti.
Ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Kludne mozes. Dokonca si myslim ze na to nepotrebujes zivnost. Fotenie je tzv. volnym povolanim autorskopravnej povahy a preto je to prijem podla ' par. 6. Takze na to zivnost ani nepotrebujes. Uctovnictvo viest samozrejme musis. O matersku neprides ak vyhlasis pred UPSVaR ze cinnost vykonavas v case ked nie je nutne sa starat o dieta, tj. po 16.00 hod.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    profesional Pozri príspevok
    Kludne mozes. Dokonca si myslim ze na to nepotrebujes zivnost. Fotenie je tzv. volnym povolanim autorskopravnej povahy a preto je to prijem podla ' par. 6. Takze na to zivnost ani nepotrebujes. Uctovnictvo viest samozrejme musis. O matersku neprides ak vyhlasis pred UPSVaR ze cinnost vykonavas v case ked nie je nutne sa starat o dieta, tj. po 16.00 hod.
    Neviem,po 16 hod. nieje nutné sa starať o dieťa?,já ti teda nevím Karle...

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    To je ta hovadina co teraz UPSVaR krati materske zenam co v pracovnom case maju dieta v starostlivosti ineho, ale ak vyhlasia ze podnikaju popri starostlivosti o dieta, ze ho teda nezveruju druhej osobe alebo zariadeniu (teda po standardnej dobe kedy by sa o dieta starala ina osoba ci zariadenie), tak potom podnikat mozes a nic ti neskratia.

    cerfaa je offline (nepripojený) cerfaa

    cerfaa
    ak som to pochopila: takže musim vyhlasiť, že fotím až po 16.00, a vobec si nemusim otvarať živnosť? POtrebujem však účtovníčku.. A podávať potom daňové priznanie? Celkom sa do týchto vecí nevyznám, len si tým chcem legálne zarábať - aby z toho nebol nikde prúser. Mať svoje céčko v krúžku a umelecké meno. Rada by som však mala malý ateliérik - na to asi živnosť mať musím, však? Ale ako fotograf na voľnej nohe mať živnosť nemusím. Dobre to chápem?

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    cerfaa Pozri príspevok
    ak som to pochopila: takže musim vyhlasiť, že fotím až po 16.00, a vobec si nemusim otvarať živnosť? POtrebujem však účtovníčku.. A podávať potom daňové priznanie? Celkom sa do týchto vecí nevyznám, len si tým chcem legálne zarábať - aby z toho nebol nikde prúser. Mať svoje céčko v krúžku a umelecké meno. Rada by som však mala malý ateliérik - na to asi živnosť mať musím, však? Ale ako fotograf na voľnej nohe mať živnosť nemusím. Dobre to chápem?
    Mne sa to celé nezdá,čo ti poradil profesional,hmhm
    inak to "cečko" je copyright a to znamená,že máš na tu fotku autorské práva...-ja by som povedal,že tú živnosť musíš mať...

    Môžem podnikať aj popri materskej?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.