Zavrieť

Porady

činnosť v živnostenskom liste

Dobrý deň, veľmi veľmi vás prosím o radu. Ak má szčo v ŽL uvedenú iba jednu činnosť na vykonávanie ohlasovacej živnosti, ktorou je MIEŠANIE AUTOLAKOV, môže si fakturovať predaj tovaru, ktorý súvisí s lakmi, ako napr. tmely, farby, odmerky a podobne veci? Ide mi len o to, ze tam ma uvedené iba to miešanie, či by nemal mať v ŽL uvedený i PREDAJ ??? Ďakujem ....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    podľa mňa by tam mal mať ešte uvedené ŽL aj predmet činnosti:

    "Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)"

    podľa predmetu, ktorý tam má uvedený by mohol len autolaky miešať... t.j. klienti by si doniesli farbu on namieša a za namiešanie si môže faktúrovať... nemôže si napr. kúpiť vo veľkom namiešať a predávať v malom...

    Katka0208 je offline (nepripojený) Katka0208

    Katka0208
    áno, presne tento predmet činnosti som mala na mysli, len som si nemohla presne narýchlo spomenúť , takže presne to si myslím aj ja, že by to tam mal mať ..... takže čo teraz? povedať mu nech si to dá dodatočne doplniť, že? minulý rok už neriešim, lebo je to už zbytočné, predával aj keď nemohol. tak nech si to obháji....

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Katka0208 Pozri príspevok
    Dobrý deň, veľmi veľmi vás prosím o radu. Ak má szčo v ŽL uvedenú iba jednu činnosť na vykonávanie ohlasovacej živnosti, ktorou je MIEŠANIE AUTOLAKOV, môže si fakturovať predaj tovaru, ktorý súvisí s lakmi, ako napr. tmely, farby, odmerky a podobne veci? Ide mi len o to, ze tam ma uvedené iba to miešanie, či by nemal mať v ŽL uvedený i PREDAJ ??? Ďakujem ....
    To miešanie neviem či môžem považovať za výrobu ale v živnostenskom zákone sa uvádza :


    HLAVA III
    VÝROBNÉ ŽIVNOSTI


    § 42
    Rozsah oprávnenia

    Na začiatok

    (1) Podnikateľ má právo v rámci živnostenského oprávnenia

    a) vykonávať súbor nadväzných činností súvisiacich so zabezpečením výroby finálneho produktu,
    b) zhotovovať stroje, náradie a prípravky určené na výrobu finálneho produktu,
    c) predávať a opravovať výrobky, ak zostane zachovaná povaha živnosti.

    (2) Podnikateľ má ďalej právo:

    a) nakupovať za účelom ďalšieho predaja a predávať výrobky aj iných výrobcov a príslušenstvo, pokiaľ sú rovnakého druhu ako výrobky vlastnej výroby, alebo v jednotlivých prípadoch sprostredkúvať predaj cudzích výrobkov a príslušenstva,
    b) vyrábať a potláčať obaly, etikety a iné pomocné prostriedky umožňujúce predaj výrobkov, ktoré vyrába,
    c) prenajímať výrobky vlastnej výroby i výrobky iných výrobcov rovnakého druhu, ako aj príslušenstvo,
    d) vykonávať montáž, nastavenie a údržbu výrobkov.

    (3) Nákup, predaj, sprostredkovanie predaja a prenájom cudzích výrobkov podľa odseku 2 písm. a) a c) možno vykonávať len v rozsahu, pri ktorom zostane zachovaná povaha výrobnej živnosti.

    činnosť v živnostenskom liste

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.