Zavrieť

Porady

Kurz.rozdiel preplatku/zahr.dodáv.

Ahojte,
potrebovala by som odsúhlasiť takúto vec:
v r.08 som 2x uhradila fakt.zahranič.dodávateľovi. Prvou úhradou som si teda vyrovnala záväzok. Druhú úhradu som ale tiež účtovala ako 321xxx/221 s kurzovým rozdielom-ziskom 321xxx/663 (čiže na 321xxx na strane MD mám tu fakturovanú čiastku). Na konci roka som ten preplatok prekurzovala k 31.12. ale k tej úhrade (čiže som robila kurz.rozd. ku dňu preplatku). A teraz rozmýšľam či som tú druhú úhradu nemala naúčtovať radšej na 315 bez zaúčtov. kurzového rozdielu. Čiže účtovanie v deň druhej úhrady malo byť:
315xxx/221 211339 HUF, kurz v deň úhr. 11,263 HUF/Sk
a potom k 31.12.08 - kurzom 11,316 HUF/Sk zaúčtovať kurz.rozdiel.
Nedá sa to opraviť nasledovne v r.09 (cez nejaký interný doklad):
315xxx/321xxx ...211339 huf, kurz 11,263+kurz rozdiel k 31.12.08 (pôvodne zaúčtovaný ako 321xxx/663)
428/321xxx ....zúčtovanie sumy, kt.som účtovala na účet 663 v r.08 pri tej druhej úhrade.
Neviem, či Vám toto tu bude jasné...ale skúste mi to odobriť, alebo namietať...ďakujem...za každú radu..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    314 účet.

    Mám dodavatela xy, a závazok je k 31.12. nula, a nemôže byť, mínus, ja mám voči nemu pohľadávku z titulu poskytnutého preddavku.

    Kurzové rozdiely k poskytnutým preddavkom k 31.12. nevznikajú. Sú v historickom ocenení. PAr. 24/2 a 6 postupov účtovania

    Kurz.rozdiel preplatku/zahr.dodáv.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.