Zavrieť

Porady

Kópia daňového priznania

Živnostník odovzdal daňové priznanie za rok 2009, nechal si potvrdiť doklad, že ho odovzdal, ale si ho pre sebe neokopíroval. Daňová kontrola môže požadovať kópiu daňového priznania ? Ak áno, dá sa vyžiadať kópia na daňovom úrade ? Živnostník má len paušálne výdavky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Miichaela Pozri príspevok
    Živnostník odovzdal daňové priznanie za rok 2009, nechal si potvrdiť doklad, že ho odovzdal, ale si ho pre sebe neokopíroval. Daňová kontrola môže požadovať kópiu daňového priznania ? Ak áno, dá sa vyžiadať kópia na daňovom úrade ? Živnostník má len paušálne výdavky.
    Je to na šikovnosti daňovníka, či si oxeroxuje daňové priznanie alebo nie. Pri kontrole ho určite nebude potrebovať, tam rozhoduje celoročné účtovníctvo a všetky doklady, ktoré si dajú priniesť a predložiť.

    Príroda je offline (nepripojený) Príroda

    Príroda
    Je dobré, keď má DP priložené k ostatným dokladom daného roka aj pre prípad kontroly. S tou kópiou to asi bude individuálne, no aspoň sa môže opýtať na DÚ, inak má potvrdenie o odovzdaní. Je u neho problém vytlačiť alebo urobiť ho znova a priložiť k potvrdeniu? Istota je istota. No hádam to nebude taká hrozná chyba, v prípade potreby bude na DÚ založené. No, to je môj názor. Pekný večer!

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    ja dávam klientovi automaticky 2x DP, aby táto situácia nenastala. /DP tlačím z programu 2x/.

    Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

    Miichaela
    Ja program nemám - robím len paušálne výdavky - vypisujem ho ručne a odporučím, nech si ho pre vlastnú potrebu a evidenciu okopírujú - no nestalo sa tak.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Miichaela Pozri príspevok
    Živnostník odovzdal daňové priznanie za rok 2009, nechal si potvrdiť doklad, že ho odovzdal, ale si ho pre sebe neokopíroval. Daňová kontrola môže požadovať kópiu daňového priznania ? Ak áno, dá sa vyžiadať kópia na daňovom úrade ? Živnostník má len paušálne výdavky.
    Kópiu DP ti za poplatok urobia na DU. Platí sa za každú stranu, no teraz neviem presne koľko.
    Inak, pri kontrole to nepotrebuje, daniari majú DP. Podstatné je, aby vedel, čo tam uviedol, teda podklady k DP.

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    na stránke www.kros.sk máš editovateľné tlačivá, vyskúšaj, ešte je len 9.3., ja ich program používam 9. rok aj z dôvodu editovateľných tlačív pre DP FO A aj B

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    Miichaela Pozri príspevok
    ďakujem za info
    rada som poradila, pri toľkom vypisovaní sa snažím uľahčiť si aspoň ručnú sumarizáciu v tlačivách

    Kópia daňového priznania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.