Zavrieť

Porady

Alfa Romeo

Zdravím Poraďákov!

Už dlhšie okukujeme v inzerátoch Alpha Romeo 147 1.9 jtd distinctive. Máte niekto skúsenosti s týmto autíčkom, prípadne má nejaké "muchy" , na ktoré sa treba zamerať pri obhliadke? Ďakujem
Usporiadat
patys patys

patys je offline (nepripojený) patys

V zásade sa ludia delia ktorí neznášaju talianske autá ale to je skor prežitok z minulosti.dnes už dávno dobehli ostatné europske značky.tento motor JTD je ok nezaostáva v ničom za TDI,TDCI,DCI.ale treba si dávat pozor lebo velmi tažko zoženiete dobrý kus.ak je to dovoz motor má dávno 350000km.čiže 195000 po pretočení.Nepíšete aký rok máte vyhliadnutý.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

avonka1 Pozri príspevok
Zdravím Poraďákov!

Už dlhšie okukujeme v inzerátoch Alpha Romeo 147 1.9 jtd distinctive. Máte niekto skúsenosti s týmto autíčkom, prípadne má nejaké "muchy" , na ktoré sa treba zamerať pri obhliadke? Ďakujem
Ja ti veru neviem,ale Alfy majú veľmi drahé náhradné diely a aj samotný servis,hmhm-ja by som to asi nechcel...
A veľmi ťažko sa tam dajú zohnať náhradné diely "pod rukou", bez bločkov a faktúr...
Naposledy upravil Stanislav 1975 : 10.03.10 at 09:51
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

patys Pozri príspevok
V zásade sa ludia delia ktorí neznášaju talianske autá ale to je skor prežitok z minulosti.dnes už dávno dobehli ostatné europske značky.tento motor JTD je ok nezaostáva v ničom za TDI,TDCI,DCI.ale treba si dávat pozor lebo velmi tažko zoženiete dobrý kus.ak je to dovoz motor má dávno 350000km.čiže 195000 po pretočení.Nepíšete aký rok máte vyhliadnutý.
Sa mi včera páčilo-poisťoval som Volvo S60 , rok výroby 2005, dovoz Taliansko- a majiteľ mi s radosťou diktoval, že počet najazdených km je 55.000-nič som mu nehovoril,aby som mu nepokazil radosť,len som sa sám pre seba usmial-to má dávno najazdené min.200000km ak nie viac a nie 55000...
0 0
patys patys

patys je offline (nepripojený) patys

Hovorí sa aj že s Alfy sa raduješ 2krát.Ked si ju kúpil a druhý krát ked si ju predal.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

patys Pozri príspevok
Hovorí sa aj že s Alfy sa raduješ 2krát.Ked si ju kúpil a druhý krát ked si ju predal.
Ja neviem,ale radšej nejakého Golfa alebo Passata...Alfu asi nie,hmhm
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
mne sa alfy pacia :-)
kazit sa moze akekolvek auto,
ak je to mozne, skus si v autorizovanom servise zistit garancnu/servisnu historiu vozidla, myslim ze sa daju zisti aj pripadne poistne udalosti, ak boli riesene v autorizovanch servisoch.

podla historie si aj mozes overit, ci sedi udany stav km
0 0
ivana184 ivana184

ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

Brat má Alfu 147 a je s ním spokojný. Ak v ňom jazdím ja, mladnem o pár rokov. Super športová jazda, hudba bosse, ja si ho neviem vynachváliť. Je pravda, že má tvrdší podvozok, čo na našich super cestách je niekedy cítiť. Zatiaľ jazdíme bez problémov a zvažujem o kúpe auta rovnakej značky.
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Rok okolo 2002-3, mám už prehliadnuté všelijaké diskusie na nete ohľadom tohto autíčka- buď je vychvaľované do nebies alebo zatracované... ale je to láska na prvý pohľad...
0 0
Tomáš_sh Tomáš_sh

Tomáš_sh je offline (nepripojený) Tomáš_sh

patys Pozri príspevok
Hovorí sa aj že s Alfy sa raduješ 2krát.Ked si ju kúpil a druhý krát ked si ju predal.
Toto bude asi pravda

K veci...v tej cene sa myslim da zohnat aj lepsie auto ako alfa. Ako uz bolo spominane, drahe nahradne diely a servis. V principe talianske auta nemusim, ked uz tak by som vzal fiata kvoli nizsim nakladom na pripadny servis. Este snad tolko ze tie auta zeru ako sialene, aspon podla toho co som pocul. Jazdne vlastnosti priemerneho auta, nic extra co by sa dalo ospevovat...skoro odchadza vybava- ako u fiatov, potom rozne drobne serepeticky ako ventilatory, cerpadla.

Tazko dnes radit co si kupit, velmi spolahlive a po technickej stranke vyspele su nemecke auta a tiez hondy, ci suzuki. Zalezi od Teba co chces, ale ako som cital uz ti zrejme ucarovala alfa. Prehovarat je zbytocne, ja za seba hovorim...alfu urcite nie, ked tak fiat. Mojmu srdcu su ale ine auta najblizsie, to uz je vsak
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tomáš_sh Pozri príspevok
Toto bude asi pravda

K veci...v tej cene sa myslim da zohnat aj lepsie auto ako alfa. Ako uz bolo spominane, drahe nahradne diely a servis. V principe talianske auta nemusim, ked uz tak by som vzal fiata kvoli nizsim nakladom na pripadny servis.
Pravdu vravíš , múdro ....až mi je to divnô...
Este snad tolko ze tie auta zeru ako sialene
Čo je to šialené..????? ....16 ventil 2-liter v meste cca 7-8 litrov benzínu ?????
, aspon podla toho co som pocul.
Aj iní vravia , nepočúvam všetkých ....viď naše najvyššie miesta...
Jazdne vlastnosti priemerneho auta, nic extra co by sa dalo ospevovat...skoro odchadza vybava- ako u fiatov, potom rozne drobne serepeticky ako ventilatory, cerpadla.
Určite si to počul ....však ...

Tazko dnes radit co si kupit, velmi spolahlive a po technickej stranke vyspele su nemecke auta a tiez hondy, ci suzuki. Zalezi od Teba co chces, ale ako som cital uz ti zrejme ucarovala alfa. Prehovarat je zbytocne, ja za seba hovorim...alfu urcite nie, ked tak fiat. Mojmu srdcu su ale ine auta najblizsie,
Ale veď daj ....pokritizujeme .....nema probléma ....
to uz je vsak
...japonský voz ????....pre slovenského chlapa ???....ZABUDNI

Ale japonské motorky .....iná káva ...

0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Tomáš- tému som zadala preto, aby mi poradili ľudia, ktorí do "veci" vidia, nechcem to auto kupovať len preto, že sa mi vizuálne páči ( a polovičke tiež )... takto zaslepene sme kúpili pred dvoma rokmi P206 a potom sme to dlho ľutovali...
Rada si nechám tentokrát poradiť. Veľa ľudí mi odporúčalo Fabiu ( dokonca som našla v ponuke istého predajcu novú Fabiu za 5700E ), taktiež sa mi pozdáva Citroen C3... Také menšie šikovné autíčka...
0 0
pizzanoel pizzanoel

pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac
No , Fabiu urcite nie co poznam ludi co maju toto auto tak len sama kritika...

Ale co sa tyka Alfy hm, to je ina kava... Kebyze mam tolko prachov navyse ihned kupujem Alfa Romeo 159 alebo 156 kombi taka 2 rocna je idealna, take stare sroty z roku 2002 a 2003 by som nekupovala predsa to ma za sebou vela hlevne ked to je Alfa romeo...
Je strasne vela inzeratov na alfu ale hlavne co sa tyka tych starych pomaly uz 10 rocnych ale co sa tyka tych novych tak tych je malo na inzerat co o niecom aj svedci asi ze su dobre... Alfa romeo - coure sportivo

Skus sa spytat tu www.alfisti.sk
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

pizzanoel Pozri príspevok
No , Fabiu urcite nie co poznam ludi co maju toto auto tak len sama kritika...
ja som mal fabiu pred pár rokmi. kupovaná nová, odjazdila 110.000kkm za štyri roky, okrem garančných prehliadok som menil pred predajom pravé predné ložisko za 4 tisícky a v záruke 2x tyčky stabilizátora. za tú cenu splnilo svoj účel a nedá sa naň spomíňať v zlom. dnes by som už do nej nešiel, ale záleží z čoho chce človek presedlať.
ešte pre porovnanie, rovnaké ložisko som menil na pajere a to ma stálo 12 tisíc ;-)
odporúčam prebehnúť servisy vybratých značiek a pozrieť hodinové sadzby a sumy za prehliadky. v nákupnej cene nemusí byť rozdiel veľký, ale v servise neskutočný, je rozdiel dať za predné okno na swifta 4 tisícky alebo na pajero 27 tisíc..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
iv@n Pozri príspevok
ja som mal fabiu pred pár rokmi. kupovaná nová, odjazdila 110.000kkm za štyri roky, okrem garančných prehliadok som menil pred predajom pravé predné ložisko za 4 tisícky a v záruke 2x tyčky stabilizátora. za tú cenu splnilo svoj účel a nedá sa naň spomíňať v zlom. dnes by som už do nej nešiel, ale záleží z čoho chce človek presedlať.
ešte pre porovnanie, rovnaké ložisko som menil na pajere a to ma stálo 12 tisíc ;-)
odporúčam prebehnúť servisy vybratých značiek a pozrieť hodinové sadzby a sumy za prehliadky. v nákupnej cene nemusí byť rozdiel veľký, ale v servise neskutočný, je rozdiel dať za predné okno na swifta 4 tisícky alebo na pajero 27 tisíc..


.....bóže .....fantázia , aké porovnanie ....

Šikovné mestské autíčko pre mladých - Suzuki Swift...
Mitsubishi Pajero je osobný automobil od spoločnosti Mitsubishi na cesty aj do terénu...
...ozaj , čo je to vlastne tá " fabia " ....???...auto ...či ?....
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

bolo to len naschvál prehnané porovnanie servisných nákladov dvoch áut čo som mal, aby si človek uvedomil, že ak chce mať opicu tak musí mať aj na banány.

narážku na fábiu prisámfakt nechápem.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Načo Ti je AUTO , keď chceš jazdiť ako slimák a kamiony sa na Teba tlačia ???

Ako si to vehementne obhajovala v diskusii k teme Na slovenských cestách bezpečnejšie ???

Kúp si 120-cinu .
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
iv@n Pozri príspevok
bolo to len naschvál prehnané porovnanie servisných nákladov dvoch áut čo som mal, aby si človek uvedomil, že ak chce mať opicu tak musí mať aj na banány.

narážku na fábiu prisámfakt nechápem.


..." fabia " nie je auto ....to je " škoda/vka.........kúpiť
0 0
Fellini Fellini

Fellini je offline (nepripojený) Fellini

Som majiteľkou Alfy 147 už päť rokov a nemenila by som ju za nič na svete. Je pravda, že za ten čas som investovala do výmeny tlmičov, ale pocit, keď dupnem na plyn a nechávam za sebou autá s výkonnejším motorom, by som nevymenila za nič na svete:-))))
Alfa je o emóciách, buď ju rád máš, alebo nie.
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Laco- poslednýkrát reagujem na tvoje uštipačné a arogantné poznámky: asi Ťa to prekvapí, ale kvôli takým typom, ako si ty, nebudem sedieť doma na zadku, prípadne denne chodiť do roboty peši alebo autobusom, keď sa to dá aj komfortnejšie. Š 120 sme mali pred 10 rokmi ... doslúžila, ale poslúžila...

To je z mojej strany voči tebe všetko a dúfam, že to tak je aj z tvojej.
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Fellini, kupovala si nové autíčko, alebo už malo majiteľa aj pred Tebou?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať