Zavrieť

Porady

vyúčtovanie prístupu k databáze...

Dobrý deň, neviem či máte niekto s tým skúsenosť, ale včera ma moja známa zaskočila otázkou, či je vôbec možné aby si download-server.sk účtoval prístup k databáze... bol jej zaslaný email, kde od nej žiadajú poplatok. Ostala som šokovaná, lebo mne sa nič podobné nestalo, tak som jej nevedela poradiť. Chcela by som preto poprosiť o radu vás...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    A nebola nahodou na jednej s neslavne znamych stranok, za stahovanie z ktorych ti potom posielaju 60 Eurove faktury??? Uz viackrat to bolo v TV novinach, popisalo sa o nich kopec clankov... Daj sem viacej info, na ktorej stranke to presne bola..

    staci dat do googla vyraz: 60 Eurove faktury
    pozri napr.:
    http://www.zive.sk/spravy/kauza-regi...6/default.aspx
    http://staznosti.sme.sk/cpld/3556/Pr...kliknutie.html

    ingaur je offline (nepripojený) ingaur

    ingaur
    dalid Pozri príspevok
    A nebola nahodou na jednej s neslavne znamych stranok, za stahovanie z ktorych ti potom posielaju 60 Eurove faktury??? Uz viackrat to bolo v TV novinach, popisalo sa o nich kopec clankov... Daj sem viacej info, na ktorej stranke to presne bola..

    staci dat do googla vyraz: 60 Eurove faktury
    pozri napr.:
    http://www.zive.sk/spravy/kauza-regi...6/default.aspx
    http://staznosti.sme.sk/cpld/3556/Pr...kliknutie.html
    Bola na stránke: www.download-server.sk, kde sa zaregistrovala, ale už si nepamätá či niečo sťahovala...
    ... a jedná sa o firmu Web Content s.r.o.
    Naposledy upravil ingaur : 10.03.10 at 11:19

    iv@n je offline (nepripojený) iv@n

    iv@n
    ingaur Pozri príspevok
    Dobrý deň, neviem či máte niekto s tým skúsenosť, ale včera ma moja známa zaskočila otázkou, či je vôbec možné aby si download-server.sk účtoval prístup k databáze... bol jej zaslaný email, kde od nej žiadajú poplatok. Ostala som šokovaná, lebo mne sa nič podobné nestalo, tak som jej nevedela poradiť. Chcela by som preto poprosiť o radu vás...
    možné to zjavne je, stačí si čítať s čím súhlasím ked sa registrujem na nejakom webe a nie len odklikávať.
    kuk napríklad sem http://www.download-server.sk/gtc.html niekde v strede je spomínaná cena za službu 5€ mesačne.
    btw aj dole pod formulárom registrácie je malý text, z ktorého svieti tučným písmom napísané "5€".

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Bola na stránke: www.download-server.sk, kde sa zaregistrovala, ale už si nepamätá či niečo sťahovala...
    ... a jedná sa o firmu Web Content s.r.o.
    No myslím, že táto P.O.Box-ovo-garážová firmička a jej sestersko-dcérsko-tetkárske odrody má nejaké "vážne" právno-finančné problémy a reflektory štátnych kontrolórov a policajtov sú na nich zamierené!

    dalid dal odkazy, stačí preštudovať.

    knele je offline (nepripojený) knele

    knele
    Zdravím Vás,

    pred pár minútami som dostala presne takýto email s faktúrou na 60 eur. Po počiatočnom šoku to chcem považovat za nepodarený žart, ale aj tak budem rada, ak by sa našiel niekto s vysvetlením, čo to v skutočnosti znamená. ..dakujem

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    knele - prejdi si link na zive.sk, co som daval v 2 prispevku... Neplatit a treba sa pridat k hromadnej zalobe..

    ingaur je offline (nepripojený) ingaur

    ingaur
    ozaj a čo keď si niekto pri registrácii zadá fiktívne meno + adresu aj mailovú adresu (určite sú aj taký)... dá sa vypátrať podľa IP kto to je?

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Podla IP sa da vypatrat z kde je umiestneny pocitac z ktoreho navstivis server, ale neviem ci daju taku namahu...
    A nahodou tam nechcu aj zadat e-mail?? Aj ten si budes vymyslat a registrovat na vymyslenu osobu?? Vsak na nete je kopec inych stranok, kde si tieto info vies zohnat normalnou cestou a nie u tychto podvodnikov...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A doplním: a pokiaľ je tvoja IP adresa prideľovaná serverom providera, tak to už vôbec nemajú žiadnu šancu, pretože by vypátrali akurát IP adresu servera a boli by v r**i.

    BTW: asi pred hodinou som vyplňoval nejaký formulár (bez obáv - žiadne ***Content s.r.o.), no a tam som bohapusto zadával vymyslené mená, adresy, e-maily (mená z filmu, adresy niekde v Nórsku a e-mail z HongKongu - tuším toho z Nigerijských listov ) A teraz si ma hľadajte.

    iv@n je offline (nepripojený) iv@n

    iv@n
    misoft Pozri príspevok
    A doplním: a pokiaľ je tvoja IP adresa prideľovaná serverom providera, tak to už vôbec nemajú žiadnu šancu, pretože by vypátrali akurát IP adresu servera a boli by v r**i.
    ako inak má byť pridelovaná IP adresa tebe ak nie serverom tvojho providera?
    provideri si pridelovanie IPčiek logujú a dá sa spatne pozrieť komu bola ktorá pridelená.
    obísť sa to dá čiastočne prístupom na web cez anonymné proxy server aka anonymizer.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Tiež riešenie. Provider však len tak mirnix-dirnix údaje o pridelených IP nevydá hocikomu (ochrana osobných údajov), na to by potrebovali súdny príkaz.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.