Zavrieť

Porady

koľko môže denne odrobit študent?

chcem sa len opytat lebo nikto mi zatial nevedel povedat,ci student musi odrobit presne 4 hod/den alebo to moze byt aj viac.ci to moze byt napr:20 hod/tyzden ale hodiny si rozdeli ako chce.je to dost surne.dakujem vam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Bolo to tu veľa krát rozoberané - môže robiť 1/2 pracovného fondu, pričom sa berie do úvahy celá doba trvania dohody. T.j. môže tých 20 hodín týždenne odrobiť aj inak ako 4 hod denne. Ak je napr. dohoda uzavretá od 1.1. do 31.12., a celý pracovný fond je napr. 2000 môže za celý rok odrobiť 1000 hodín a môže ich odrobiť trebárs v júli a auguste (ak to stihne).

    Dôleźité upozornenie - ak je vo firme stanovený úväzok 37,5 hod, študent môže odrobiť len 1/2 z tohoto úväzku (nie zo 40).

    soraya je offline (nepripojený) soraya

    soraya
    ale v §227 je aj obmedzenie - že je možné odpracovať na základe dohody nejakych 100 hodín v kalendárnom roku. Zdá sa mi to divne, ale je to tam.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    soraya
    ale v §227 je aj obmedzenie - že je možné odpracovať na základe dohody nejakych 100 hodín v kalendárnom roku. Zdá sa mi to divne, ale je to tam.
    Keď si to poriadne prečítaš, v § 227 ods. 1 je napísané:
    Dohodu o brigádnickej práci študentov môže zamestnávateľ uzatvoriť s fyzickou osobou, ktorá má štatút študenta, aj keď predpokladaný rozsah nepresahuje 100 hodín v kalendárnom roku.

    UFO.ar je offline (nepripojený) UFO.ar

    UFO.ar
    Súhlasím s príspevkom Janky (somij).
    V § 227 - DBPŠ nie je obmedzenie úväzku do 100 h!
    Odst. 1) iba hovorí, že túto dohodu môže zamestnávateľ uzatvoriť so študentom, aj kratší úväzok ako 100 h v kal. roku, nie že musí DBPŠ uzavrieť na 100 h.
    Odst. 2) vysvetilila Janka. Rozsah vykonávanej práce nemôže prekročiť v priemere polovicu určeného týždenného prac. týždňa.

    __________________________
    Alena

    soraya je offline (nepripojený) soraya

    soraya
    Fakt to tam je - beriem s5

    Naša študentka externistka si napr. sama plati ZP, zaraba cca 8-9000,- mesačne, zrážame jej daň a platíme 0,8% úrazové poistenie. Mne z toho vyšlo, že za kal. rok 2005 môže odpracovat 1000 hod.

    za štatut študenta považujem to, že ma v indexe zápis o školskom roku 2005-2006 a potvrdenie o navšteve školy. Len či mi to uzná aj kontrola, to neviem

    Jura je offline (nepripojený) Jura

    Jura
    UFO.ar
    Súhlasím s príspevkom Janky (somij).
    V § 227 - DBPŠ nie je obmedzenie úväzku do 100 h!
    Odst. 1) iba hovorí, že túto dohodu môže zamestnávateľ uzatvoriť so študentom, aj kratší úväzok ako 100 h v kal. roku, nie že musí DBPŠ uzavrieť na 100 h.
    Odst. 2) vysvetilila Janka. Rozsah vykonávanej práce nemôže prekročiť v priemere polovicu určeného týždenného prac. týždňa.

    __________________________
    Alena
    A doplním ešte o ods. 3/ - dodržiavanie dohodnutého a najviac prípustného rozsahu pac. času podľa ods. 2 sa posudzuje za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená, najdlhšie však za 12 mesiacov.

    miomio je offline (nepripojený) miomio

    student zo ZV miomio
    dakujem vam vsetkym za super info. Pani co mi uzatvarala dohodu ma super presviedcala ze mozem iba 4hod/den a bala sa nejakej kontroly.takze sa tam pojdem s nou porozpravat a dufam ze to bude ok.tak zatial. a diki

    koľko môže denne odrobit študent?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.