Zavrieť

Porady

chybajuca VF v r.2008 v uctovnictve

ahojte, ufff, no mam dost vazny problem.... jedna sa o rok 2008, teraz som zistila,ze mi vnom chyba posledna VF:
datum vystavenia: 1.1.2009
datum splatnosti: 15.1.2009
datum zdan.plnenia : 31.12.2008
samozrejme faktura bola uhradena 15.1.2009 na ucet......
viete mi niekto poradit ako to vyriesit?
danove priznanie za rok 2008 je odovzdane, rozvnako ako DPH.
dakujem ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    PU alebo JU ?

    jojka2001 je offline (nepripojený) jojka2001

    jojka2001
    poradi mi niekto prosim? mohla by som dph uplatnit v 1Q 2009? dala by som opravne priznanie dph, nie? ale co s prijmom, zdanit ho az v roku 2009?

    jojka2001 je offline (nepripojený) jojka2001

    jojka2001
    jojka2001 Pozri príspevok
    poradi mi niekto prosim? mohla by som dph uplatnit v 1Q 2009? dala by som opravne priznanie dph, nie? ale co s prijmom, zdanit ho az v roku 2009?
    poradi mi prosim niekto?

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    jojka2001 Pozri príspevok
    poradi mi niekto prosim? mohla by som dph uplatnit v 1Q 2009? dala by som opravne priznanie dph, nie? ale co s prijmom, zdanit ho az v roku 2009?
    Ako chceš DPH uplatňovať v 1.Q 2009? Ak je to vyšlá faktúra tak DPH odvedieš a nie uplatníš a keďže máš na nej DZP 31.12.2008, tak treba dať DDP DPH za 4.Q 2008. Neviem o akú sumu sa jedná, ale aj príjem mal byť zdanený v roku 2008, to je môj názor

    jojka2001 je offline (nepripojený) jojka2001

    jojka2001
    babi2 Pozri príspevok
    Ako chceš DPH uplatňovať v 1.Q 2009? Ak je to vyšlá faktúra tak DPH odvedieš a nie uplatníš a keďže máš na nej DZP 31.12.2008, tak treba dať DDP DPH za 4.Q 2008. Neviem o akú sumu sa jedná, ale aj príjem mal byť zdanený v roku 2008, to je môj názor
    toto presne viem co sa napachalo tym,potrebujem to nej. vyriesit, a ja som zaicatocnik, tak som chcela radu od skusenych.... pomylila somn sa v slovickach... odvediem, spravne, mam z toho celkom dobry stres... jedna sa o 107tis.SK.takze jedine mi ostava podat opravne dan. priznanie z dph a prijmu?

    chybajuca VF v r.2008 v uctovnictve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.