Zavrieť

Porady

Registračný list

Prosím o radu. Je to pravda, že ja ako mzdárka som povinná nahlasovať na registr. liste koniec MD a začiatok rodičovského, keď ich vypáca sociálka a ja napr. neviem pri slobodných mamičkách /mám ich 3/, či si požiadali o dlhšie vyplácanie MD??? A od 1.7.2005 som vraj mala nahlásiť všetky ženy na rodičáku ako prerušenie poistenia a ak áno, aký kód prerušenia tam uviesť, ako pri OČR ??? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kysel
    Prosím o radu. Je to pravda, že ja ako mzdárka som povinná nahlasovať na registr. liste koniec MD a začiatok rodičovského, keď ich vypáca sociálka a ja napr. neviem pri slobodných mamičkách /mám ich 3/, či si požiadali o dlhšie vyplácanie MD??? A od 1.7.2005 som vraj mala nahlásiť všetky ženy na rodičáku ako prerušenie poistenia a ak áno, aký kód prerušenia tam uviesť, ako pri OČR ??? Ďakujem.
    Áno mali byť už nahlásené cez RL FO. S dátumom tak ako bolo potrebné nástup na MD-zmena, tak ukončenie a nástup na RD-prerušenie poistenia.
    Mária M

    Jura je offline (nepripojený) Jura

    Jura
    Kysel
    Prosím o radu. Je to pravda, že ja ako mzdárka som povinná nahlasovať na registr. liste koniec MD a začiatok rodičovského, keď ich vypáca sociálka a ja napr. neviem pri slobodných mamičkách /mám ich 3/, či si požiadali o dlhšie vyplácanie MD??? A od 1.7.2005 som vraj mala nahlásiť všetky ženy na rodičáku ako prerušenie poistenia a ak áno, aký kód prerušenia tam uviesť, ako pri OČR ??? Ďakujem.
    Na registračnom lístku od 1.7.2005 dôvod prerušenia 1.
    Naposledy upravil Jura : 05.10.05 at 09:28

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    endrju
    Najneskôr po 28 týždňoch od nástupu na materskú sa Vám mali ozvať.
    Slobodné mamičky (predpokladám, že sú osamelé) poberajú materské 37 týždňov.

    Kysel je offline (nepripojený) Kysel

    Kysel
    No, my o tých ľuďoch vieme, že nastúpili na MD, lebo kópiu mám, pretože pre soc.poist. vypisujem ich príjem, ale tie slobodné mamičky mám mimo sídla firmy /iné mestá v rámci SR/, takže neviem, či si požiadali o dlhšiu MD. Dovolenku preplácame po ukončení rodičovskej dovolenky, pretože to je väčšinou aj koniec prac. pomeru.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kysel
    takže neviem, či si požiadali o dlhšiu MD. Dovolenku preplácame po ukončení rodičovskej dovolenky, pretože to je väčšinou aj koniec prac. pomeru.
    Akože neviete, či požiadali?, veď predsa musia o čerpanie požiadať najprv Vás ako zamestnávateľa. To len tak neprídu do práce a nič sa nedeje?:p
    Mária M

    Kysel je offline (nepripojený) Kysel

    Kysel
    Tak u nás ešte nikdy nikto písomne nepožiadal o rodičovskú dovolenku / v Zákonníku prace nie je uvedené, že to musí byť písomne aj keď ...dajme tomu, že to oznámia telefonicky./ Pokiaľ to nevadí majiteľovi súkromnej firmy, tak komu by to mohlo vadiť ???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kysel
    Tak u nás ešte nikdy nikto písomne nepožiadal o rodičovskú dovolenku / v Zákonníku prace nie je uvedené, že to musí byť písomne aj keď ...dajme tomu, že to oznámia telefonicky./ Pokiaľ to nevadí majiteľovi súkromnej firmy, tak komu by to mohlo vadiť ???
    Podľa §166 je zamestnávateľ povinný poskytnúť rodičovskú dovolenku len tým, ktorí o to požiadajú.:p
    Mária M

    Kysel je offline (nepripojený) Kysel

    Kysel
    Tweety
    Podľa §166 je zamestnávateľ povinný poskytnúť rodičovskú dovolenku len tým, ktorí o to požiadajú.:p
    Mária M
    Veď o to ide - ktorí o to požiadajú, takže nemusí to byť písomne. A ak si nepožiada, tak mzdárka je povinná ho na to upozorňovať, alebo to zamestnanec má vedieť sám ???

    AGRO je offline (nepripojený) AGRO

    AGRO
    Bola som na porade a tam bolo povedné že tie pracovníčky ktoré poberajú RP treba od 01.07.2005 odhlásiť a od 01.01.2006 znova prihlásiť. Pochopila som to dobré ? Ďakujem

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    AGRO
    Bola som na porade a tam bolo povedné že tie pracovníčky ktoré poberajú RP treba od 01.07.2005 odhlásiť a od 01.01.2006 znova prihlásiť. Pochopila som to dobré ? Ďakujem
    Keby si prečítala celú túto poradu (od príspevku č. 1 po koniec), vedela by si, že ide o prerušenie, ktoré musíš nahlásiť na RLFO Sociálnej poisťovni pri nástupe na rodičovskú dovolenku alebo u zamestnankyne, ktorá už bola na rodičovskej dovolenke pred 1.7.2005 prerušenie poistenia od 1.7.2005 a dôvod prerušenia 1.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kysel
    Veď o to ide - ktorí o to požiadajú, takže nemusí to byť písomne. A ak si nepožiada, tak mzdárka je povinná ho na to upozorňovať, alebo to zamestnanec má vedieť sám ???
    Ako ich potom evidujete, v akom sú stave?, nechodia do práce a zamestnávatelovi je to fuk?
    Mária M

    AGRO je offline (nepripojený) AGRO

    AGRO
    Bola som na porade a tam bolo povedané, že pracovníčka ktorá pobera rod. príspevok musí byť od 01.07.2005 odhlásená zo soc. poisťovne a od 01.01.2006 znova prihlasená. Pochopila som to dobré ?
    Ďakujem.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    AGRO
    Bola som na porade a tam bolo povedané, že pracovníčka ktorá pobera rod. príspevok musí byť od 01.07.2005 odhlásená zo soc. poisťovne a od 01.01.2006 znova prihlasená. Pochopila som to dobré ?
    Ďakujem.
    Odpoveď v príspevku 14

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    AGRO
    Kde najdem príspevok 14 - vôbec sa tu neviem pohybovať.
    Tento tvoj príspevok má číslo 19. Máš ho vpravo hore. Choď stále vyššie a nájdeš 14-ku.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kysel
    Veď o to ide - ktorí o to požiadajú, takže nemusí to byť písomne. A ak si nepožiada, tak mzdárka je povinná ho na to upozorňovať, alebo to zamestnanec má vedieť sám ???
    Už som v predchádzajúcom príspevku uviedla a o tom hovorí aj príslušný §, jednoducho ak nepožiada neposkytnem, čiže ak chce byť doma s dieťaťom na ďalšej MD tak jednoducho zamestnávateľa o ňu požiada a všetko je OK. Veď predsa treba toho zamestnanca mať niekde zaradeného. A plniť si svoje povinnosti, či už jeden alebo druhý.
    Mária M

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.