Zavrieť

Porady

paušalný náklad

Dobrý deň,
chcem sa opýtať, že do akej výšky príjmu za rok si môže SZČO v daňovom priznaní uplatniť paušalný náklad a koľko % z príjmu si môže uplatniť.
Je to súrne a vopred ďakujem za rýchlu odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Máš na mysli uplatnenie výdavkov percentom? Buď je to 40% alebo v prípade remeselných živností až 60 %.

    Simiimi je offline (nepripojený) Simiimi

    Simiimi
    patria maliarske práce do remeselnej činnosti?
    SZČO celý rok fakturovala murárske práce a 2x vyfakturovala maliarske práce. Upltnila som 40% paušál. Správne?

    denniss je offline (nepripojený) denniss

    denniss
    no a do remeselnej činnosti patrí ako čistenie odpadových rúr + vodenárske práce a ďalšia odlišná činnosť je pedikúra+manikúra+nechtový dizajn alebo kde si to nájdem, čo tam patrí?
    ďakujem

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    denniss Pozri príspevok
    no a do remeselnej činnosti patrí ako čistenie odpadových rúr + vodenárske práce a ďalšia odlišná činnosť je pedikúra+manikúra+nechtový dizajn alebo kde si to nájdem, čo tam patrí?
    ďakujem
    Nájdeš v Živnostenskom zákone, príloha č.1

    Simiimi je offline (nepripojený) Simiimi

    Simiimi
    Simiimi Pozri príspevok
    patria maliarske práce do remeselnej činnosti?
    SZČO celý rok fakturovala murárske práce a 2x vyfakturovala maliarske práce. Upltnila som 40% paušál. Správne?
    prosím .....

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Simiimi Pozri príspevok
    prosím .....
    Prečo sa nesnažíte situáciu posúdiť sama a výsledok posúdenia si dáte odobriť na Porade .Však tým získavate len skúsenosť a učíte sa .

    Maliarske práce nie sú remeselnou živnosťou , a teraz ma skontrolujte v linkoch , ktoré som Vám vyššie pripojila do tejto témy .

    Simiimi je offline (nepripojený) Simiimi

    Simiimi
    Zita5 Pozri príspevok
    Prečo sa nesnažíte situáciu posúdiť sama a výsledok posúdenia si dáte odobriť na Porade .Však tým získavate len skúsenosť a učíte sa .

    Maliarske práce nie sú remeselnou živnosťou , a teraz ma skontrolujte v linkoch , ktoré som Vám vyššie pripojila do tejto témy .
    Ale som napísala, že som uplatnila 40% paušál a pýtala som sa, či je to správne. A tento výsledok som si dala odobriť

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Simiimi Pozri príspevok
    Ale som napísala, že som uplatnila 40% paušál a pýtala som sa, či je to správne. A tento výsledok som si dala odobriť
    máš to správne - 40%

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Simiimi Pozri príspevok
    Ale som napísala, že som uplatnila 40% paušál a pýtala som sa, či je to správne. A tento výsledok som si dala odobriť
    Aha , tak som to prešvihla , no čo už . Ale máte to správne .

    Simiimi je offline (nepripojený) Simiimi

    Simiimi
    Zita5 Pozri príspevok
    Aha , tak som to prešvihla , no čo už . Ale máte to správne .
    no čo už, aj skúsená poraďáčka ako vy sa môže seknúť.
    A vidím, že sa sekla aj Timka1 aj jacekova ...
    Len to človeka troška zamrzí, keď sa na neho niekto "osopí" neprávom.
    Ale aj tak ďakujem za odobrenie a odsúhlasenie.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Simiimi Pozri príspevok
    no čo už, aj skúsená poraďáčka ako vy sa môže seknúť.
    A vidím, že sa sekla aj Timka1 aj jacekova ...
    Len to človeka troška zamrzí, keď sa na neho niekto "osopí" neprávom.
    Ale aj tak ďakujem za odobrenie a odsúhlasenie.
    Môj príspevok nebol "osopením ", ale dobrou ľudskou radou , len som zareagovala a citovala ten nesprávny príspevok . Takže sa ospravedlňujem .


    A to čo som napísala zostáva v platnosti pre takých , ktorý chcú radu , bez toho , aby si trošku naštudovali veci okolo problematiky, ktorú riešia
    Zasa je to len rada , ktorá pomôže každému účtovníkovi , vedieť sa vyznať aspoň trochu v predpisoch .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.