Zavrieť

Porady

RZD urgent

Potrebujem info - robila som rocne zuct.dane zamestnancovi, este pred dokoncenim vyplatposlal mi umelecky honorar, tak som vlastne zistila, ze mu musim urobit dan.priznanie...zabudla som vsak vymazat rocne zuct.dane a vyplaty som uz urobila...vo vyplate ma strhnutych 200 Eur, ako nedoplatok (to je zly vypocet, nemal tam zahrnty ten honorar). Moja otazka je, mozem to nechat tak, urobim mu dan.priznanie a v dalsej vyplate mu dat do vyplaty -200€?? Alebo musim prerabat vyplaty???

A este jedna otazka, pri dan.priznani ked vyjde nedoplatok dokedy musi byt vyplateny du?
Nie je taka moznosť, ze sa mu urobilo RZD, ktore ma aj vo vyplate - urobi sa mu dan.priznanie, ale nedoplatok sa nebude platit, lebo uz bol strhnuty vo vyplate???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Babulica je offline (nepripojený) Babulica

    Babulica
    Urobila som mu teraz dan.priznanie a vyslo mu viac ako som mu strhla vo vyplate...neda sa, ze by doplatil dan.uradu len rozdiel???

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    Ak mal vyplatený umelecký honorár, nemôžeš mu robiť ročné zúčtovanie dane, on si musí sám podať daňové priznanie. Nedoplatok v daňovom priznaní musí vyplatiť daňovému úradu do konca marca 2010.

    JanoL je offline (nepripojený) JanoL

    JanoL
    Babulica Pozri príspevok
    Urobila som mu teraz dan.priznanie a vyslo mu viac ako som mu strhla vo vyplate...neda sa, ze by doplatil dan.uradu len rozdiel???
    Vypln mu II. cast rocneho zuctovania dane kde uvedies sumu zrazeného nedoplatku a on si na zaklade tohto poda sam danove priznanie kde by mu mal vyjst len nedoplatok za ten honorar.

    prikladam link na vzor tlaciva
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...ovanie2009.pdf

    Jano

    Babulica je offline (nepripojený) Babulica

    Babulica
    JanoL Pozri príspevok
    Vypln mu II. cast rocneho zuctovania dane kde uvedies sumu zrazeného nedoplatku a on si na zaklade tohto poda sam danove priznanie kde by mu mal vyjst len nedoplatok za ten honorar.

    prikladam link na vzor tlaciva
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...ovanie2009.pdf

    Jano
    Dakujem presne toto som si myslela, len som sa potrebovala utvrdit...este raz DAKUJEM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.