Zavrieť

Porady

Vystavenie faktúry za bezplatnú cenovú ponuku

Dobrý deň.
Chcel by som poradiť vo veci vystavenia faktúry za bezplatnú cenovú ponúku a obhliadku. Cez 123dopyt.sk som si zadal dopyt na realizáciu hrubej stavby, kde som dostal ponúku formou excelu, ktorá prekračovala mnou požadovanú cenu. Po mailovej kumunikácií s pánom X, obhliadke a poslaní jeho cenníka, kde sa písalo, že obliadka a cenová ponúka je bezplatná sa mi začal vyhrážať jej zaplatením po tom ako som mu oznámil, že s ponúkou neuspel (ak to možno považovať vôbec za ponúku, keď napísal len vetu "cena bude xxxxx") a mám dodávateľa s lepšou cenou, s ktorým som po dvoch dňoch od komunikácie s panom X (že neuspel) zmluvu na dielo podpísal.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ak má uvedené, že obhliadka a vypracovanie cenovej ponuky je zadara, tak nemá nárok fakturovať. Len si odlož všetky doklady od neho.

    farbo je offline (nepripojený) farbo

    farbo
    Dotycneho pana by som na Vasom mieste uplne ignoroval. To Vam mohol rovno poslat prazdny mail a ziadat si zan nejaku odmenu. :-))
    Celu komunikáciu s pánom X som riešil mailom, kde mi poslal cenník vo forme excelu, kde bolo uvedené, že obhliadka a cenová ponúka je zadarmo. Vyzval ma na osobné stretnutie na stavenisku, ktoré som akceptoval. Povedal som mu max. cenu za realizáciu hrubej stavby a rozlúčili sa. Zbieral som ďalšie cenové ponúky a vybral si mne vyhovujúcu. Pan X mi poslal potom tri smiešne vety o cene, kde som mu napísal, že cena je vysoká. On mi začal tvrdiť, že som ho prehaňal zbytočne, keď som si vybral inú firmu a že mi pošle faktúru za PHM a za vypracovanie CP, hoci zmluvu som podpisal až neskôr. Určite mi pošle faktúru. Faktúru odmietam zaplatiť, to už by mi mohol hoci kto posielať faktúry za hoci čo. Otázka ostáva v tom čo bude robiť ďalej, keď faktúru nezaplatím. Nepodpísal som s ním žiadnu zmluvu, objednávku a k dopytu sa dostal cez portál 123dopyt.sk.

    farbo je offline (nepripojený) farbo

    farbo
    Presne ako hovorite, nepodpisali ste s nim ziadnu zmluvu, atd. Nemate ziadny obchodny vztah. Neriesil by som to vobec. Ak Vam nieco posle, mozete si to akurat tak odlozit alebo rovno vyhodit.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    farbo Pozri príspevok
    Presne ako hovorite, nepodpisali ste s nim ziadnu zmluvu, atd. Nemate ziadny obchodny vztah. Neriesil by som to vobec. Ak Vam nieco posle, mozete si to akurat tak odlozit alebo rovno vyhodit.
    Nie odložiť, alebo vyhodiť.
    Pekne faktúru ofotiť, kopiu si nechať pre istotu a originál zabaliť , pripísať list že danú FA neakceptuješ lebo si si nič neobjednal a vrátiť ju späť.

    Vystavenie faktúry za bezplatnú cenovú ponuku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.