Zavrieť

Porady

tzv. "múdra huba"

Ahojte, neviete niekto, kde by sa dala zohnať tzv. "múdra huba" alebo latinsky "PITIUM OLIGANDRUM"- je vraj super na plesňové ochorenia - Bercov vred....
Usporiadat
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
čo ja viem..tak o tom bol príspevok v televízií...
a jednalo sa tam o Krajskú nemocnicu v Pardubiciach.. odbor Lekárskej mykológie
možno aj na slovensku je niečo také...- treba buď skúsiť cez nich...alebo hľadať takého pracoviská na Slovensku
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
zdroj : ŽURNÁL RÁDIA TWIST 24. 9. 2004 18:00 (piatok)

http://www.twist.sk/Zurnal.aspx?zurn...09-24T18:00:00


Na Slovensku má problémy s ekzémom 20 až 30% detí. Viac ako 10% ľudí trpí kvôli psoriáze. No a pleseň v kožných ochoreniach jednoznačne vedie. Českí mykológovia však prichádzajú s novým prípravkom na ich liečenie a prevenciu. Ich základom je tzv. múdra huba. Hovorí

Karel Menzl, ordinár Lekárskej mykológie Krajská nemocnica, Pardubice: „Tá ich genialita je v tom, že ti huba, ktorá sa živí ako predátor na iných hubách. Čiže je to niečo medzi upírom a kanibalom. Unikátne je to skutočne v tom, že to je čisto ekologické, čisto biologické a nikto iný to vo svete nedokáže vyrobiť.“

Dermatológovia varujú, za prudký nárast kožných ochorení môže okrem génov aj nezdravý životný štýl, znečistené prostredie a stres. Potvrdzuje to aj

MUDr. Hana Zelenková, primárka kožného oddelenia vo Svidníku: „Tá koža je vlastne takým odrazom toho, čo sa u nás vo vnútri deje. Takže nás upozorní na to, že niečo tu nie je v poriadku.“

Podľa Zelenkovej, existujú aj v súčasnosti lieky., ktoré príznaky kožných ochorení zmiernia. A múdra huba nemusí byť až takým zázrakom.

MUDr. Hana Zelenková, primárka kožného oddelenia vo Svidníku: „Každý ten liek má svoje plus a má svoje mínus. Nikdy sa nedá povedať, že liek vám zaberie 100%-tne na ochorenie, ktoré je geneticky podmienené.“

Ak by rokovania českých lekárov so slovenskými distribútormi Lekárskej kozmetiky boli úspešné, mali by ste mať možnosť otestovať si preparáty s múdrou hubou už o mesiac.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

adrika
Ahojte, neviete niekto, kde by sa dala zohnať tzv. "múdra huba" alebo latinsky "PITIUM OLIGANDRUM"- je vraj super na plesňové ochorenia - Bercov vred....
Pozri: http://www.vurv.cz/index.php?key=faq&what=answer&id=210
0 0
marama marama

marama je offline (nepripojený) marama

Tak práve dnes bola u mňa kamarátka, hovorila mi o "múdrej hube". U nás ju síce ešte nedistribuujú, ale vraj je možné v lekárni o ňu požiadať a oni ju objednajú od výrobcu. Treba vraj pritom uviesť na aký problém chcete hubu, vraj od toho závisí potrebný prípravok alebo čo. Ona bola v lekárni v Pezinku (neviem kde presne) a tam si to vybavila.
0 0
adrika adrika

adrika je offline (nepripojený) adrika

ďakujem vám všetkým za reakcie, asi sa spýtam v lekárni
0 0
alternativa alternativa

alternativa je offline (nepripojený) alternativa

Uplynulo par tyzdnov od zalozenia tejto temy. Ma uz niekto osobne skusenosti a prve vysledky z pouzitia tejto "mudrej huby"? Dakujem za info.
0 0
ing.erika ing.erika

ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

alternativa
Uplynulo par tyzdnov od zalozenia tejto temy. Ma uz niekto osobne skusenosti a prve vysledky z pouzitia tejto "mudrej huby"? Dakujem za info.
ahojte, ja som mudru hubu zohnala z jednej lekarne v Medzeve. vyskusala som ju a mozem povedat, ze mi pomohla, resp. neurobila mi zle. ja mam atopicky ekzem. liecba je nasledovna: "huba" sa namaze na postihnute miesto rano, nezmyva sa, necha sa posobit az do vecera. vecer sa clovek moze umyt. tento postup sa zopakuje tri dni za sebou. potom znova o mesiac a zas o mesiac. ja som si dala uz dve taketo trojmesacne kury a ako som uz pisala v uvode, neposkodilo mi to. ale zrejme je potrebne zopakovat viac takychto trojmes. kur, aby to chorobu vyliecilo.
p.s.: vid www.pythium.cz
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

ing.erika, ale na tej stránke www.pythium.cz píšu, že ten krém

"je doplňkem po relaxačních koupelích s mikroflórou Biodelty". Len doplnkom!

Takže by bolo dobré odskúšať to aj s tými kúpelmi. /Možno preto nevidíš

výraznejší úspech./
0 0
ing.erika ing.erika

ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

pyton
ing.erika, ale na tej stránke www.pythium.cz píšu, že ten krém

"je doplňkem po relaxačních koupelích s mikroflórou Biodelty". Len doplnkom!

Takže by bolo dobré odskúšať to aj s tými kúpelmi. /Možno preto nevidíš

výraznejší úspech./
ahoj pyton,problem u mna je ale v tom, ze ja mam ekzem uz len nad hornou perou a kusok pri oboci. takze kupele u mna neprichadzaju do uvahy. preto mi lekarka odporucila Biogamu. v sucasnosti mi vsak moja alergologicka poradila jeden velmi dobry krem, ktory ma u mna velmi pozitivne vysledky. vola sa Elidel. a dolezite je, ze to nie je kortikoidna mast. pekny vecer (alebo noc?).
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

ahoj ing.erika, k tomu elidelu, používa ho aj moja dcéra /píšem o ňom v téme "detský lekár kožný".../, vybrali sme zatiaľ dve malé balenia, teraz používame jedno väčšie...najprv sme ho mali používať pravidelne, teraz len keď tam ten ekzém je, keď je to červené...Ale ja sa už teším na múdru hubu, okolo vianoc s tým začneme.

Inak si myslím, že ten kúpel nie je stratený ani u teba. Ja by som si máčala aj tvár. Buď celú alebo obklady. Ten kúpeľ je oveľa drahší ako tá masť, tak asi tam je obsiahnutá tá dôležitá zložka.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Môj muž má problémy s plesňami na nechtoch rúk a zatiaľ mu nepomohli ani lieky ani mastičky a leptadlá ...... teraz si zohnal v Čechách "múdru hubu -Pythium Oligandrum" - je to na báze "huba žerie hubu " . Tento preparát na nechty sa volá BIOBLOCK a je to od firmy BIOPREPARATY s.r.o., Praha. Toto jedno balenie je za cca 400,-Sk/bal a je to na jeden prst (do takého "prezervatívu" sa to dá a ten sa nastokne na prst na 2 hodiny). Používa sa to tuším tiež tak, že 2 dni a potom o mesiac. Zatiaľ to tiež len skúšame, čas ukáže , aký to bude mať efekt. Ale dá sa to zohnať aj v lekárni na Slovesnku na objednávku.

http://www.pythium.cz/
Naposledy upravil jess : 11.12.05 at 11:44
0 0
Astep Astep

Astep je offline (nepripojený) Astep

adrika
Ahojte, neviete niekto, kde by sa dala zohnať tzv. "múdra huba" alebo latinsky "PITIUM OLIGANDRUM"- je vraj super na plesňové ochorenia - Bercov vred....
"Múdru hubu nepoznám" ,ale mám Japonské ktyštály/morské riasy/
Použitie:nervové ústrojenstvo,vnútprné vredy,brpnchitída,skleróza,žlčník,
pečeň,ľadviny,žalúdok,hnačky,zápchy,anémia ,ekzémy avyrážky rôzneho druhu/lupienka/.Riasy zabraňujú hnilobnému procesu v črevách,pomáhajú pri chudnutí.
0 0
KON-EKON KON-EKON

KON-EKON je offline (nepripojený) KON-EKON

Adrika, je potrebné si uvedomiť, že je dôležité odstrániť plesne z tela! Plesne sú príčinou neskutočného množstva zdravotných problémov. Prinášame si ich aj cez DNA od rodičov...a rodiny(TBC, zápaly vaječníkov matky atď..) Zápaly mandlí,problémy s trávením,zápaly vaječníkov,... PLESNE. Takže ak sa chcete liečiť, musíte najskôr upraviť stravu, menej sladiť.. snáď napíšem jeden veľký príspevok na túto tému, aby ste pochopili súvislosti, až potom sa podarí už viditeľný problém vyliečiť. Veľmi dobre pomáhajú čistiť ovsenné vločky, citrusy dráždia. Od januára bude na trhu prípravok na vyčitenie čriev za 690,- Sk - 14 dňová kúra(dám vám vdieť o prípravku, sama naň čakám), potom pomôžu glukány (tiež huba- hliva ústricová), mimochodom, prípravok Beta glucan 500 pri vysypaní priamo na Bércový vred, lieči a sú s tým vynikajúcie výsledky.Nehojace sa rany. Zmenou stravy s podporou odstránenia plesní dosiahnete malý zázrak. Podrobné info dám, keď budem mať na to viac času. Zdravím
0 0
alternativa alternativa

alternativa je offline (nepripojený) alternativa

Tak ako KON-EKON pise, treba zacat z nasho vnutra a tym sa budu likvidovat vonkajsie nasledky. Tesim sa na material od KON-EKONa a moje male upozornenie: opatrne s mliecnymi vyrobkami a syrmi prave v suvislosti s plesnovitymi koznymi prejavmi.
0 0
Evelynka Evelynka

Evelynka je offline (nepripojený) Evelynka

Ja mam velmi dobre skusenosti s pripravkom Sanogel. Vyskusala som ho pred tromi mesiacmi a citim sa vynikajuco. Minuly tyzden ho douzival aj moj otec. Tento gel uplne vycisti cely organizmus. Uziva sa dva tyzdne.
http://www.sanogel.sk/noe/noe.nsf/0/...256EE50023A532
0 0
pavelm pavelm

pavelm je offline (nepripojený) pavelm

Ahojte, ja som sa dopatral k stranke www.mudrahuba.sk , kde som si pripravok aj objednal a su tam vsetky potrebne infomacie.
0 0
dudodu dudodu

dudodu je offline (nepripojený) dudodu

Na uvádzané problémy je veľmi dobrý aj čierny kolagén - www.zivykolagen.tk
0 0
sally7 sally7

sally7 je offline (nepripojený) sally7

ahoj, práve absolvujem kurz medicialnej pedikúry v BA u p. Zdenky Illikovej,ktorá má skusenosti s touto t.z.v. mudrou hubou .neviem na čo ju konkretne potrebuješ ale okrem iného vyborne sa z nou dajú vyličiť mikozné ochorenia,huba sa totiž aplikuje na postihnuté miesto a mikozu vyžerie vlastne sa ňou živi.Videla som fakt skoro zázraky u ľudí ktorý mali veľké problémy.ak chceš možem ti dať kontakt na p.Zdenku, alebo si klikni na www.beautyinfo.sk na članky o starostlivosti o nohy,kde je aj kontakt na p.Zdenku
0 0
1919696 1919696

1919696 je offline (nepripojený) 1919696

Dobrý večer,
naposledy sa tu o "pythium oligandrum-múdra huba" písalo viac ako pred rokom a verím, že odvtedy sa už našiel niekto kto má skúsenosti s prípravkami obsahujúcimi tohto "predátora".
Moja drahá polovička má problém s psoriázou (čo je len môj predpoklad nakoľko nechce ísť k lekárovi) ale len na tvári (červené fľaky a suché miesta), z pokožky na hlave sme to odstránili za pomoci šampónu Vichy-pomohlo hneď prvé umytie.
Na web stránke som našla vami vyššie spomínané výrobky a chcem sa opýtať či už niekto vyskúšal krém BioGama, prípadne aké sú jeho účinky...


Všetkým ďakujem
0 0
1919696 1919696

1919696 je offline (nepripojený) 1919696

1919696 Pozri príspevok
Dobrý večer,
naposledy sa tu o "pythium oligandrum-múdra huba" písalo viac ako pred rokom a verím, že odvtedy sa už našiel niekto kto má skúsenosti s prípravkami obsahujúcimi tohto "predátora".
Moja drahá polovička má problém s psoriázou (čo je len môj predpoklad nakoľko nechce ísť k lekárovi) ale len na tvári (červené fľaky a suché miesta), z pokožky na hlave sme to odstránili za pomoci šampónu Vichy-pomohlo hneď prvé umytie.
Na web stránke som našla vami vyššie spomínané výrobky a chcem sa opýtať či už niekto vyskúšal krém BioGama, prípadne aké sú jeho účinky...


Všetkým ďakujem
To sa nikto nenašiel???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať