Zavrieť

Porady

Skončenie PP v skúšobnej dobe, PN, doručenie.

Dobrý deň,

chcela by som si ujasniť doručovanie v prípade skončenia PP v skúšobnej dobe.

Zamestnanec je v SD a súčasne na PN. Nemôžeme mu teda oznámenie o skončení PP doručiť na pracovisku.

Moje otázky:

1. Ak pošlem toto oznámenie poštou, musím čakať na vrátenie doručenky a PP sa skončí dňom doručenia alebo v oznámení uvediem deň skončenia a nemusím sa starať, či si zamestnanec zásielku prevezme až po dni skončenia PP prípadne vôbec?

2. Ak by som musela čakať na vrátenie doručenky a PP by skončil dňom doručenia, ako sa na to bude pozerať SP a ZP z hľadiska odhlášok?
Ak by som poslala skončenie a zamestnanec by si to prevzal napr. k 13.3.2010, PP by sa skončil týmto dňom. Mne by však pošta vrátila doručenku až o 2 týždne (podľa mojich skúseností aj neskôr ) a odhlášky by som urobila neskoro.

Ďakujem za odpovede, názory a prípadne opravy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    suzliky Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcela by som si ujasniť doručovanie v prípade skončenia PP v skúšobnej dobe.

    Zamestnanec je v SD a súčasne na PN. Nemôžeme mu teda oznámenie o skončení PP doručiť na pracovisku.

    Moje otázky:

    1. Ak pošlem toto oznámenie poštou, musím čakať na vrátenie doručenky a PP sa skončí dňom doručenia alebo v oznámení uvediem deň skončenia a nemusím sa starať, či si zamestnanec zásielku prevezme až po dni skončenia PP prípadne vôbec?

    2. Ak by som musela čakať na vrátenie doručenky a PP by skončil dňom doručenia, ako sa na to bude pozerať SP a ZP z hľadiska odhlášok?
    Ak by som poslala skončenie a zamestnanec by si to prevzal napr. k 13.3.2010, PP by sa skončil týmto dňom. Mne by však pošta vrátila doručenku až o 2 týždne (podľa mojich skúseností aj neskôr ) a odhlášky by som urobila neskoro.

    Ďakujem za odpovede, názory a prípadne opravy.
    Skončenie PP v SD nie je podmienené doručením oznámenia o skončení PP. Je tam síce, že by sa oznámenie "malo" doručiť spravidla 3 dni pred skončením, ale ak ho doručíš v deň skončenia, alebo aj neskôr, nebude skončenie neplatné.

    Na tvojom mieste by som napísal oznámenie o skončení s dátumom napr. 17. alebo 18. 3. a dnes to odošli. K uvedenému dátumu riadne odhlás zamestnanca zo SP a ZP a keby sa aj náhodou vrátila v pondelok do práce, tak je dáš oznámenie o skončení ešte raz do ruky.

    Pre skončenie PP vôbec nezáleží, kedy jej bude oznámenie doručené.

    Skončenie PP v skúšobnej dobe, PN, doručenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.