Zavrieť

Porady

OČR

Ahoj poraďáci ešte som sa s tým nestretla tak prosím o pomoc a radu skúsenejších, zamestanec mi priniesol dve tlačivá OČR od lekára môžete mi prosím poradiť čo s nimi? Treba ich odniesť na sociálku? OČR mu preplatí SP a zamestnávateľ nič? Treba to aj oznámiť do zdravotky? A treba k očr niečo priložiť (potvrdenie o VZ?)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Môže.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tlačivo o začiatku OČR spolu s potvrdením o VZ (ako pri PN) odovzdať do SP. Ak to druhé tlačivo je ukončenie, tak všetko spolu do SP.
    Zamestnávateľ nič neprepláca.

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    OČR preplácca sociálna poisťovňa od 1.dňa max.10 dní. K tomu pripojíš Potvrdenie o príjme za minulý rok alebo tento ak nastúpil iba teraz. Na ZP nahlasíš zmenu čiže začiatok OČR dátum a koniec.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    editasara Pozri príspevok
    Dobré ránko, poraďáci, môže sa OČR vystaviť a ukončiť a v sobotu alebo nedeľu? Ď
    ÁNo, pretože dávky SP prepláca na KD.

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Vystavíš potvrdenie o príjme za r. 2009 na tlačive SP (býva v mzdových programoch). Vypíšeš údaje o tom kedy naposledy pracoval a nastúpil do práce po skončení OČR. Ja si robím kópiu dokladu. Odošleš na SP. Na ZP posielaš oznámenie o zmene platiteľa - začiatok aj koniec.

    editasara je offline (nepripojený) editasara

    editasara
    Dobré ránko, poraďáci, môže sa OČR vystaviť a ukončiť a v sobotu alebo nedeľu? Ď

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.