Zavrieť

Porady

Ručná vretenová kosačka

Dobrý deň, uvažujem nad kúpou ručnej vretenovej kosačky na menšiu plochu cca 200 m2 a frekvenciou kosenia trávy raz za týždeň. Máte niekto praktickú skúsenosť s takouto kosačkou? Neviem sa rozhodnúť...
Usporiadat
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
...veľmi dobré sú kosačky AL-KO, pozri sa na akcie, ktoré teraz prebiehajú a v Baumaxe alebo Hornbachu ti poradia...
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
galpe galpe

galpe je offline (nepripojený) galpe

Aj ja sa rozhodujem nad nad kúpou ručnej vretenovej kosačky. Môžeš mi nejakú doporučiť. Ďakujem
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
galpe Pozri príspevok
Aj ja sa rozhodujem nad nad kúpou ručnej vretenovej kosačky. Môžeš mi nejakú doporučiť. Ďakujem
túto by som odporúčal:
od 69.90 €
od 2106 Sk



AL-KO Premium 380 HM Softtouch - Vybavená navyše hliníkovou stredovou konzolou ..
1 1
Luky89 Luky89

Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

alko má ten kryt z plastu ja som kúpil či skôr vykrútil
wolf TT380DL celá kovová až na kolieska a číselník kde zobrazuje nastavenú výšku

bežná cena od 80 €
86e8f59f79d2308bfb7ee45309d5d75a--mmf250x250.jpg  
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Kúpili ste si niekto tieto kosačky, ste spokojný s ich kosením?
0 0
Luky89 Luky89

Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

Luky89 Pozri príspevok
alko má ten kryt z plastu ja som kúpil či skôr vykrútil
wolf TT380DL celá kovová až na kolieska a číselník kde zobrazuje nastavenú výšku

bežná cena od 80 €
Som spokojný kosí sa s ňou perfektne. Travnik je pekné zostrihaný konce na tráve nazasychjú
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Ďakujem. Chcem si kúpiť AL-KO Comfort 38 HM Softtouch za 58,-€.
0 0
viki2 viki2

viki2 je offline (nepripojený) viki2

Anna123 Pozri príspevok
Kúpili ste si niekto tieto kosačky, ste spokojný s ich kosením?
My ju máme, ale tento rok sme kúpili benzínovú.......Vretenová kosačka je dobrá, ak kosíš pravidelne, každé 3-4 dni, aby tráva veľmi nenarástla.....Ak bola tráva vyššia, ja som jednoducho kosiť nevládala a kosačka riadne v tej tráve prešmykovala...a to nie som žiadne "tintítko"....
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

viki2 Pozri príspevok
My ju máme, ale tento rok sme kúpili benzínovú.......Vretenová kosačka je dobrá, ak kosíš pravidelne, každé 3-4 dni, aby tráva veľmi nenarástla.....Ak bola tráva vyššia, ja som jednoducho kosiť nevládala a kosačka riadne v tej tráve prešmykovala...a to nie som žiadne "tintítko"....
Tu istu skusenost mam ako Viki...mame benzinovu s pohonom,nemenila by som.
0 0
akollap akollap

akollap je offline (nepripojený) akollap

Ja mam motorovu, a nemenil by som. Je to jedno, ci na benzin alebo na el. , ked tak motorovu.
0 0
zena77 zena77

zena77 je offline (nepripojený) zena77

Viem že téma je stará 2 roky, ale prosím má niekto skúsenosť s vretenovou kosačkou z Lidla ? alebo s inou lacnou ?
0 0
Luky89 Luky89

Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

No môj osobný názor z Lidlu nie je nič dobré.
No a k tej kosačke podľa mňa je priemyselný tovar v Lidli tak na jedno použitie za rok. Podľa mňa u tak jednoduchých výrobkov môžeš kvalitu posúdiť dosť objektívne aj obyčajným pohľadom (plastové časti vyzerajú tak že sa neodlomia po prvom použití? Čepele vretena ako aj lišta sú z pevného a hrubého kovu alebo sa jedná len o plech ktorý vieš ohnúť aj rukou? ). Aj u drahších je veľa súčasti z plastu ale súčiastky na ktoré pôsobi tlak alebo ťah sú z kovu. Napr. v mojej dvojročnej Wolfke je celá račňa z plastu (ozubené kolesá) ale západka záberu ako jej telo je z kovu.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

môj osobný názor je, že priemyselný tovar a náradie, záhradnicke potreby z LIDLA sú nemecká kvalita, patria medzi najkvalitnejšie na trhu....nedá sa to absolútne porovnať z tovarom z tesca, alebo pod. ...
mám viacej vecí z lidla a ani jedna nebola šmejd.....
možno by si mohol povedAť, aký priemyselný tovar si si zakúpil v lidli, bol to šmejd a vydržal by ti len 1 x za rok ??
Naposledy upravil bjuty smis : 27.06.12 at 15:07
1 0
Luky89 Luky89

Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

Nikdy som nič nekúpil a určite ani nekúpim. Výrobky v takýchto cenových hladinách musia mať nejaké nedostatky. Ano je to dobrá značka keď danú vec využiješ raz za rok a aj to na pár minút ale na pravidelné dlhodobé využívanie určite nie. Veď len porovnajte. 2 výrobky jeden profi a jeden z Lidla tak ako môže stať výrobok z Lidla s výbavou toľko ako len samotný výrobok od profi alebo profi-hobby značky. Ja radšej kupujem veci na dlhú dobu nie na pár mesiacov.
A keď už niečo také kupujete tak si dôkladne pozrite konštrukciu výrobku či prípadnu poruchu budete schopný opraviť doma (lebo náhradné diely určite nekúpite) alebo vyhodíte nový možno dva roky a jeden mesiac starý stroj kvôli odlomenému kúsku plastu.
Naposledy upravil Luky89 : 27.06.12 at 18:24
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
mám zopár kusov rôzneho náradia z Lídlu, aj elektrického, pokazil sa mi iba stojan na vŕtačku, ďalších cca 10 ks funguje pár rokov, napr nerezové lopaty a rýľ
0 0
zena77 zena77

zena77 je offline (nepripojený) zena77

Veď práve, ja som z vecami z Lidla tiež spokojná (máme doma - napr.parný čistič, waflovač, zastrihávač-chlpov :-), záhradnícke nožnice, a čo javiem čo ešte....a zatiaľ problém nebol, ) preto sa pýtam, že či má niekto skúsanosť -bola tam tá kosačka v akcii .... alebo či radšej pozrieť nejakú značkovú .....
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Už z princípu je ručná vretenová kosačka kravina.
1 1
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

KoxXxo Pozri príspevok
Už z princípu je ručná vretenová kosačka kravina.
S týmto plne súhlasím. Ak uvažuješ o ručnej, tak asi nebudeš kosiť veľkú plochu. Kúp si nejakú elektrickú, tiež veľa nestoja.
A čo sa týka vecí z Lídla. Mne sa nepokazilo ešte nič. Je pravda, že som si kúpila len veci, ktoré sa používajú občas. Ale moje skúsenosti sú také, že všetko vydrží tak asi rok. Je úplne jedno, aká je to značka. Napr. taká hlavica na polievanie ešte ani jedna neprežila zimu. Ani slávna modrooranžová značka za 20+ €. Tak som si tento rok kúpila z Lídlu za +- autobus 5 € a uvidíme.
0 0
zena77 zena77

zena77 je offline (nepripojený) zena77

KoxXxo Pozri príspevok
Už z princípu je ručná vretenová kosačka kravina.
ale prečo ?

rozmýšľam nad jej kúpou z toho dôvodu - máme krovinorez ( tan je výborný na vyžínanie okolo plota - jarky pri potoku atď ....
ale mám pred domom malý kúsok trávnika fakt kúsok ....a keď ho kosím krovinorezom - viem tam "vykosiť" také nerovnosti ...
raz to pokosil elektrickou kosačkou brácho a to je úplne iné - je to rovnejšie ...ale kupovať kôli tomu - na ten kúsok elektrickú kosačku za mi zdá zbytočné.... ale keď chcem mať pekne pokosené - stačila by mi aj - ručná ..... nie je to veľká plocha ...tak do 80m2
preto nad tým uvažujem
0 0
alchstuip alchstuip

alchstuip je offline (nepripojený) alchstuip

Luky89 - ako mozes bohorovne kritizovat nieco co si ani nevidel? Kludne si kupuj co chces, ale ked v Lidli nakupujes s rozumom, dostanes kvalitu za rozumnu cenu. Napriklad na znacku Parkside nemozem povedat nic zle, veci funguju bez problmov takmer denne.
Jeden jediny pripad bol s vrtackou, bola v zaruke (3 rocnej), vratili plnu sumu.

KoxXxo - Tak vysvetli ten princip a preco je to kravina, ded vseved
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať