Zavrieť

Porady

zníženie základu dane

prvý krát podávam daňové a chcela by som sa spýtať, aký mám nárok znížiť si základ dane podľa paragr. 11 zákona:
mám slobodné povolanie (celý rok - menšie zákazky) do júna 2009 som bola študentkou a brigádovala som aj na dohodu, od septembra som zamestnaná.. naša ekonómka v práci si myslí, že mám nárok iba na čiastku ktorú mi uplatňovala pri výpočte mzdy a nie 4025€, nie je si však istá..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    zuzka_ Pozri príspevok
    prvý krát podávam daňové a chcela by som sa spýtať, aký mám nárok znížiť si základ dane podľa paragr. 11 zákona:
    mám slobodné povolanie (celý rok - menšie zákazky) do júna 2009 som bola študentkou a brigádovala som aj na dohodu, od septembra som zamestnaná.. naša ekonómka v práci si myslí, že mám nárok iba na čiastku ktorú mi uplatňovala pri výpočte mzdy a nie 4025€, nie je si však istá..
    Ekonomku treba poslať na školenie. S jej vedomosťami by nemala vykonávať tak náročnú prácu, a mala by študovať.

    Každý má nárok na 4025,70 eura, okrem starobných a výsluhových dôchodcov.

    zníženie základu dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.