Zavrieť

Porady

poraďte,ako mám napísať záverečnú prácu na tému diverzita deti v edukačných skupinách

Chodím na Univerzitu tretieho veku a mám napísať záverečnú prácu na tému diverzita deti v edukačných skupinách. Moja konzultantka odišla do zahraničia. Prešla som rôznu literatúru, no stretla som sa iba s diferenciáciou. Vedel by mi niekto poradiť o čom by som tam vlastne mala písať alebo aspoň pár vetami napísať rozdiel medzi diverzitou a diferenciáciou a ako to vôbec vsunúť do tých edukačných skupín. Aký je vlastne rozdiel medzi rôznorodosťou a rozdielnosťou v tomto prípade...Viem, že mi neide o žiadny diplom ale chcem to napísať. Vopred ďakujem.
Naposledy upravil arizona : 12.03.10 at 17:18
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Diverzita -rozmanitosť, rôznorodosť, rozloženie

    Na prístup presadzujúci diverzitu myslíme vtedy, keď si uvedomujeme odlišnosti jednotlivcov, uznávame ich a zameriavame sa na ne, aby sme navrhli užitočné postupy pre dvojitý proces vyučovania a učenia, ktorý ma
    prebiehať v triede a okolí.
    - Homogenita, t. j. rovnorodosť, znamená, že je niečo rovnakého druhu ako niečo iné a že sa skladá z častí,
    ktoré sú rovnakého druhu.
    - Diverzita, t. j. rôznorodosť, rôznosť či rozmanitosť, znamená opak, pretože sa skladá z rôznych druhov alebo
    je sformovaná z rôznych častí.
    Prijatie diverzity uľahčuje prácu učiteľa a rovnako i žiakov v týchto oblastiach:

    - Zvýšenie diverzity znamená, že sú žiaci stále vo väčšej miere konfrontovaní s rôznymi situáciami a prostredím,
    v dôsledku čoho rastie ich znalosť rozličných postupov a ich schopností.
    - Dôraz na diverzitu nás privedie k tomu, aby sme zabudli na vzorného žiaka. Pokiaľ žiaci nebudú nútení splniť abstraktnú predstavu homogenity, sú zbavení určitého stresu. Nemusia sa neustále konfrontovať s tým, čo je predkladané ako žiaduca úroveň toho, čo majú vedieť a ako sa majú správať.
    - Jednoduchšie je uznať individuálne výkony dosiahnuté individuálnou cestou. Pre žiakov to znamená vytvorenie priestoru na pozitívne sebahodnotenie, zvyšovanie schopností, prijímanie úžitku zo spolupráce s ostatnými žiakmi a neprítomnosť pocitov neúspechu a zlyhania.
    Diverzita má významné miesto nielen v interakcii medzi učiteľom a žiakov,ale súčasne medzi všetkými edukačnými subjektmi

    Hlasovalo 2 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    sito, arizona, ivka70, terezamaria, Mária27, jaros5
    2

    Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

    Maňuša
    Zatiaľ pekne ďakujem, ale nemám na to literatúru, môžem použiť v tejto súvislosti aj diferenciáciu, jej delenie a pod. Každý si vybral dobrútémua mne saušla akurát taká, ktorej vôbec nerozumiem.

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Maňuša Pozri príspevok
    Zatiaľ pekne ďakujem, ale nemám na to literatúru, môžem použiť v tejto súvislosti aj diferenciáciu, jej delenie a pod. Každý si vybral dobrútémua mne saušla akurát taká, ktorej vôbec nerozumiem.
    Ahoj Maňuška, Tvoja téma nie je zlá, dá sa o nej dosť napísať. Určite to dokážeš. Držím Ti palce. Pomôžem Ti vytvoriť osnovu, podľa ktorej by si mohla prácu napísať.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Je to všetko veĺmi pekné o čom sa tu rozpisujete ,

    no vo väčšine v spoločnosti vládne uniformita a priemernosť.

    poraďte,ako mám napísať záverečnú prácu na tému diverzita deti v edukačných skupinách

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.