Zavrieť

Porady

SZČO a príjem z ubytovania

Prosím o radu. SOm SZČO moje príjmy su 4300 EUR ročné náklady su preddavky sociálne a zdravotné plus 330 EUR okrem toho som príležitostne ubytovaval na chalupe ktorá je v BSM s manželkou.Ubytovával som pr9le6itostne na základe zmluvy o nájme s cestovnou kanceláriou dotaz na telefon .Príjem z ubytovania je 3000 EUR ,uplatnujem si 40 % paušálne náklady .
Možem si príjem z ubytovania rozdelit s manželkou a potom obidvaja si uplatniť 894 EUR na danovnika. Ak ano musí manželka mat oznamovaciu povinnost?
Ak nie mám si uplatniť 4o2o EUR alebo len 894 EUR.

DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    Môžete si uplatniť oslobodenú čiastku pri nájme 894,60 € a uplatníte si aj nezdaniteľnú čiastku na daňovníka 4025,70 €. Môžete si rozdeliť príjmy a obaja uplatniť 894,60€.
    Naposledy upravil jacekova : 13.03.10 at 18:11

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    ludige Pozri príspevok
    Prosím o radu. SOm SZČO moje príjmy su 4300 EUR ročné náklady su preddavky sociálne a zdravotné plus 330 EUR okrem toho som príležitostne ubytovaval na chalupe ktorá je v BSM s manželkou.Ubytovával som pr9le6itostne na základe zmluvy o nájme s cestovnou kanceláriou dotaz na telefon .Príjem z ubytovania je 3000 EUR ,uplatnujem si 40 % paušálne náklady .
    Možem si príjem z ubytovania rozdelit s manželkou a potom obidvaja si uplatniť 894 EUR na danovnika. Ak ano musí manželka mat oznamovaciu povinnost?
    Ak nie mám si uplatniť 4o2o EUR alebo len 894 EUR.
    DAKUJEM
    Manželka mala oznamovaciu povinnosť v prípade, že je spoluprenajímateľom, t.j. tiež podpísala zmluvu o nájme.

    ludige je offline (nepripojený) ludige

    ludige
    dakujem za všetky odpovede a možme si teda rovnako obidvaja uplatniť 40 % paušálne výdavky.

    SZČO a príjem z ubytovania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.