Zavrieť

Porady

kolegyňa si nás fotí, sleduje, robí si poznámky...

Prosím o radu : v našej Materskej škole po úspešnom výberovom konaní máme novú pani riediteľku , avšak tá predchádzajúca tam ostala pracovať ako rádová učiteľka a to aj napriek tomu , že už je v dôchodkovom veku , nič by na tom nebolo , ale jej správanie voči ostatným zamestnancom je neúnosné . Všetkých sleduje- kto kedy prejde po chodbe , fotí kolegyne na pobyte vonku (koľko majú detí ) , všetko si značí do kalendára , kto bol u lekára a pod. s nikým nekomunikuje ani nezdraví - čo s tým ?ĎAKUJEM za pomoc .
Naposledy upravil arizona : 13.03.10 at 12:34
Usporiadat
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

tomu hovorím snímka dňa

moja mama od skončenia pedagogickej školy robila učiteľku v MŠ ale také dačo nikdy nespomínala...mimochodom, ak by som bola rodič dieťaťa, ktoré je bežným objektom fotenia dotyčnej učiteľky určite by ma zaujímalo, čo s tými fotkami robí. Kto by mi zaručil, či k tým fotkám nie sú pripojené aj osobné údaje môjho dieťaťa? Kto mi zaručí, že celý jej archív fotiek a poznámok sa nedostane do nepovolaných rúk?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

ta pani ucitelka patri s prepacenim na psychiatriu,toto totiz normalny clovek nerobi.
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Želám pohodový deň.

Podľa Občianskeho zákonníka sa môžu písomnosti osobnej povahy, podobizne, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy, týkajúce sa fyzickej osoby alebo jej prejavov osobnej povahy vyhotoviť alebo použiť len s jej privolením.

Privolenie nie je potrebné ak sa predmetné záznamy použijú na úradné účely na základe zákona alebo na vedecké a umelecké účely a pre tlačové, filmové, rozhlasové a televízne spravodajstvo. Ani takéto použitie však nesmie byť v rozpore s oprávnenými záujmami fyzickej osoby.

To, čo vaša kolegyňa robí sa dá považovať za neoprávnený zásah do súkromia. Upozornite ju na to, že porušuje zákon.
Naposledy upravil zdenka131 : 13.03.10 at 16:03
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Nie je to preto, že nevie rozdýchať, že už nie je pani riaditeľka? A možno chce týmto dokázať, že niečo nie je v poriadku, že počas jej riaditeľovania to bolo lepšie. Treba sa na ňu posťažovať vyššie a bude pokoj.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ja som sa stretla so zapnutym diktafonom v kabelke v zborovni,, skoda, ze som na to prisla az neskoro
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

alaya1 Pozri príspevok
Ja som sa stretla so zapnutym diktafonom v kabelke v zborovni,, skoda, ze som na to prisla az neskoro
To fakt??? Toto by som ja osobne nerozdychal tak lahko-to uz je drzost ako Brno...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..teda ja by som si niekde zohnala fajnový foťák a milú kolegyňu by som pri tejto činnosti nafotila..určite by ju zaujímalo, prečo to robím..no a vysvetlila by som jej to tak, že ona to jej fotenie nemá zaplatené v náplni práce, tak nech jej láskavo prerobia pracovnú zmluvu..nech nerobí zadarmo..no..a že túto náplň práce dám odsúhlasiť aj rodičom detičiek..
..ale to by sa už tak veselo netvárila,mrcha..no..
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
ovoda Pozri príspevok
Prosím o radu : v našej Materskej škole po úspešnom výberovom konaní máme novú pani riediteľku , avšak tá predchádzajúca tam ostala pracovať ako rádová učiteľka a to aj napriek tomu , že už je v dôchodkovom veku , nič by na tom nebolo , ale jej správanie voči ostatným zamestnancom je neúnosné . Všetkých sleduje- kto kedy prejde po chodbe , fotí kolegyne na pobyte vonku (koľko majú detí ) , všetko si značí do kalendára , kto bol u lekára a pod. s nikým nekomunikuje ani nezdraví - čo s tým ?ĎAKUJEM za pomoc .
Zavolaj do JOJ-ky a bude sranda. Tínedžeri versus dôchodcovia......
0 0
Ilika Ilika

Ilika je offline (nepripojený) Ilika

ovoda Pozri príspevok
Prosím o radu : v našej Materskej škole po úspešnom výberovom konaní máme novú pani riediteľku , avšak tá predchádzajúca tam ostala pracovať ako rádová učiteľka a to aj napriek tomu , že už je v dôchodkovom veku , nič by na tom nebolo , ale jej správanie voči ostatným zamestnancom je neúnosné . Všetkých sleduje- kto kedy prejde po chodbe , fotí kolegyne na pobyte vonku (koľko majú detí ) , všetko si značí do kalendára , kto bol u lekára a pod. s nikým nekomunikuje ani nezdraví - čo s tým ?ĎAKUJEM za pomoc .

...táto osoba je psychicky labilná a preto by ju trebalo poslať na lekárske vyšetrenie, či je vôbec spôsobilá pracovať s malými deťmi ?!
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Odpoveď ohľadom konania dotyčnej asi pozná pani riaditeľka. Z príspevku nevieme, čo na to ona, predsa to nie je načisto mimo jej zorného poľa .
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
monika74 Pozri príspevok
tomu hovorím snímka dňa

moja mama od skončenia pedagogickej školy robila učiteľku v MŠ ale také dačo nikdy nespomínala...mimochodom, ak by som bola rodič dieťaťa, ktoré je bežným objektom fotenia dotyčnej učiteľky určite by ma zaujímalo, čo s tými fotkami robí. Kto by mi zaručil, či k tým fotkám nie sú pripojené aj osobné údaje môjho dieťaťa? Kto mi zaručí, že celý jej archív fotiek a poznámok sa nedostane do nepovolaných rúk?
ale ona fotí kolegyne.
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

erzet Pozri príspevok
ale ona fotí kolegyne.
"fotí kolegyne na pobyte vonku (koľko majú detí ) "....ak fotí kolegyne vonku s tým aby zdokumentovala, koľko detí majú, tak logicky na tých fotkách sú aj deti....
0 0
ovoda ovoda

ovoda je offline (nepripojený) ovoda

Pani riaditeľka sa to dozvedela v piatok aj so mnou nakoľko som jej zástupkyňa a chceme to čo najskôr riešiť . Ďakujem moc za všetky odpovede .Ohľadom fotenia detí - ona vie že bez písomného súhlasu rodičov sa to nesmie tak by sa to dalo kvalifikovať ako hrubé porušenie disciplíny - aspoň myslím , ešte neviem moc "chodiť" v takýchto právnych veciach ( zástupkyňov som len pár dní ) ale snažím sa pozerať si zákony a odpovede nachádzam aj tu na PORADE .
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1


Pedagog by mal ovladat aspon zaklady slovenskeho pravopisu...to len na okraj..
0 0
ovoda ovoda

ovoda je offline (nepripojený) ovoda

Sorry , aj ja som len človek , a to - v - mi tam ušlo , ale ani vaše mimo témy nie je bez chyby !
0 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Áno, je to na písomné napomenutie s upozornením na možnosť výpovede. Takéto správanie by sa nemalo trpieť na pracovisku.
0 0
Vebi34 Vebi34

Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

ovoda Pozri príspevok
Prosím o radu : v našej Materskej škole po úspešnom výberovom konaní máme novú pani riediteľku , avšak tá predchádzajúca tam ostala pracovať ako rádová učiteľka a to aj napriek tomu , že už je v dôchodkovom veku , nič by na tom nebolo , ale jej správanie voči ostatným zamestnancom je neúnosné . Všetkých sleduje- kto kedy prejde po chodbe , fotí kolegyne na pobyte vonku (koľko majú detí ) , všetko si značí do kalendára , kto bol u lekára a pod. s nikým nekomunikuje ani nezdraví - čo s tým ?ĎAKUJEM za pomoc .
...bolo tu spomenutých množstvo zaujímavých, užitočných rád, ale aj zábavných, s ktorými súhlasím a nie som určite sama. Len by som pridala, že ak fotí kolegyne s deťmi v práci a vykonáva množstvo ďalších činností, ktoré jej neprináležia z pracovnej náplne, neplní si svoje pracovné povinnosti. Ďalší dôvod na napomenutie, samozrejme, že písomné. Silu rodičov netreba v tejto veci podceňovať. Určite pomôžu, možno aj cez školskú radu. Mať príjemné prostredie v práci je na nezaplatenie.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Vebi34 Pozri príspevok
...bolo tu spomenutých množstvo zaujímavých, užitočných rád, ale aj zábavných, s ktorými súhlasím a nie som určite sama. Len by som pridala, že ak fotí kolegyne s deťmi v práci a vykonáva množstvo ďalších činností, ktoré jej neprináležia z pracovnej náplne, neplní si svoje pracovné povinnosti. Ďalší dôvod na napomenutie, samozrejme, že písomné. Silu rodičov netreba v tejto veci podceňovať. Určite pomôžu, možno aj cez školskú radu. Mať príjemné prostredie v práci je na nezaplatenie.
Veru pravda, s pani riaditeľkou by mali "zatočiť" rodičia-akože ja by som jej svoje určite povedal,keby moje deti fotila ani neviem prečo...
0 0
Vebi34 Vebi34

Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

Hm, ešte by bolo zaujímavé, ak máte momentálne nižší počet detí v triedach, navodiť situáciu možnosti zavretia pol triedy. V tom prípade odchádza preč dôchodkyňa. Po troch mesiacoch ju môžte nanovo otvoriť. Alebo to len tak pustiť túto poplašnú správu do ovzdušia a uvidíte, čo sa bude robiť.:-)
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

ovoda Pozri príspevok
Prosím o radu : v našej Materskej škole po úspešnom výberovom konaní máme novú pani riediteľku , avšak tá predchádzajúca tam ostala pracovať ako rádová učiteľka a to aj napriek tomu , že už je v dôchodkovom veku , nič by na tom nebolo , ale jej správanie voči ostatným zamestnancom je neúnosné . Všetkých sleduje- kto kedy prejde po chodbe , fotí kolegyne na pobyte vonku (koľko majú detí ) , všetko si značí do kalendára , kto bol u lekára a pod. s nikým nekomunikuje ani nezdraví - čo s tým ?ĎAKUJEM za pomoc .
Nerozumiem tomu, a za čo ju držia v zamestnaní, keď s nikým nekomunikuje a vykonáva činnosť fotografa. Z toho usudzujem, že ide o protekčný prípad, s ktorým asi ťažko niečo urobíš. To je sila.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať