Zavrieť

Porady

Náklady na prevádzku kancelárie

Ahojte, súrne potrebujem poradiť, či si ako s.r.o. môžeme dať do nákladov žiarovky, nábytok, svietidlá a podobne, ak sídlo firmy je byt
- máme s vlastníkom bytu - otcom zmluvu o výpožičke, na základe ktorej máme od požičiavateľa závazok odovzdať miestnosť č. 1 do bezplatneho uživania.
Tým že pracujeme na počítačoch spotrebovávame aj viac elektriny, ... a neviem ako to môžem dostať do nákladov.
Prosííííím poradte mi nejaké riešenie.

vdaka vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Tita Pozri príspevok
    DakujemDD pomohli ste mi.
    V súvislosti so zariadením, kúpili sme ho v roku 2008 nanešťastie nás to napadlo až teraz. Viete mi poradiť, máme urobiť kúpno predajnú zmluvu a akože spoločník predá nabytok firme??? dá sa to? či to vyzerá smiešne?

    Počítač, notebook sme už riešili takýmto sposobom, tak či to už nebude veľa kupno predajných zmluv.
    Na jednu miestnosť a na moje gusto je už všetkého priveľa......

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Tita Pozri príspevok
    Ahojte, súrne potrebujem poradiť, či si ako s.r.o. môžeme dať do nákladov žiarovky, nábytok, svietidlá a podobne, ak sídlo firmy je byt
    - máme s vlastníkom bytu - otcom zmluvu o výpožičke, na základe ktorej máme od požičiavateľa závazok odovzdať miestnosť č. 1 do bezplatneho uživania.
    Tým že pracujeme na počítačoch spotrebovávame aj viac elektriny, ... a neviem ako to môžem dostať do nákladov.
    Prosííííím poradte mi nejaké riešenie.

    vdaka vopred
    Ak ide o konkrétnu miestnosť v byte, teda o pracovňu-kanceláriu, potom zariadenie pracovne (nábytok) sa môže zaúčtovať do nákladov - to nesúvisí s bytom; rovnako kanc. technika, žiarovky a iné...
    Spotreba elektriny sro-čkou, pokiaľ sa nedá odmerať a nemáte doklad od elektrární vystavený na sro-čku (a to určite nie), nemôže sa dať do nákladov.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Stretávam sa s takýmito požiadavkami ale ak sa pýtaš, tak ti odpoviem: mne to pripadá smiešne, keď pri kúpe klient nevie, že to kupuje pre firmu.
    Čo sa týka spotreby elektriny - museli by ste mať doklad o jej úhrade, a to buď prenajímateľovi, alebo faktúra za el. energiu by bola písaná na firmu ( napr. samostatný elektromer).

    Tita je offline (nepripojený) Tita

    Tita
    Nikto nevie????!!! nikto z vás nemá taký prípad, že robí weby a dáva - nedáva si do nákladov eletrinu a podobne ak robí z domu?

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Robím z domu, ale do nákladov si nedávam nič. Nestojí to za tú námahu a potom vybavovačky s DRSR.

    Tita je offline (nepripojený) Tita

    Tita
    DakujemDD pomohli ste mi.
    V súvislosti so zariadením, kúpili sme ho v roku 2008 nanešťastie nás to napadlo až teraz. Viete mi poradiť, máme urobiť kúpno predajnú zmluvu a akože spoločník predá nabytok firme??? dá sa to? či to vyzerá smiešne?

    Počítač, notebook sme už riešili takýmto sposobom, tak či to už nebude veľa kupno predajných zmluv.

    Tita je offline (nepripojený) Tita

    Tita
    Ved hej...aj mne to príde blbé, sro máme založenú len od minuleho roka, vtedy sme riešili zriadovacie naklady...a vobec mi to nenapadlo...bola síce založená, ale nefakturovali sme nič, v podstate som len zaúčtovala bankové poplatky a uzavrela rok...až tento rok 2009 je ako tak funkčná - vyrába a preto nás štve že sme na niektoré náklady nemysleli.
    Vdaka, potrebovala som počuť názor skúsenejších.

    Náklady na prevádzku kancelárie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.