Zavrieť

Porady

Poistenie vojaka

O mesiac sa stanem profesionálnym vojakom. Počul som, že určitá skupina obyvateľov je povinne v štátnych zdravotných poisťovniach . Ja som momentálne poistený v poisťovni v Dôvere. Budem musieť prestúpiť do štátnej zdravotnej poisťovne??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Lord_Zello Pozri príspevok
    O mesiac sa stanem profesionálnym vojakom. Počul som, že určitá skupina obyvateľov je povinne v štátnych zdravotných poisťovniach . Ja som momentálne poistený v poisťovni v Dôvere. Budem musieť prestúpiť do štátnej zdravotnej poisťovne??
    nie nie-tam sa zmenil zakon.volakedy museli byt vsetci vojaci poisteni v SZP,ale teraz uz to je jedno.

    stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

    stanco007
    Niekedy bola vojenska poistovna. Potom sa niektore zlucili a vznikla Spolocna zdravotna poistovna-statna poistovna. Teraz je aj ta pod Vseobecnou zdravotnou poistovnou. Robil som do 1.1. 2010 ako prof. vojak a na 99% si myslim, ze ti nariadia zmenit poistovnu za statnu. Statna je statna a je istota, ze ti daju zdravotnu starostlivost aku maju dat v pripade niecoho. Tak ma istotu zamestnavatel-OS SR.
    Inac priprav sa na to, ze co mas svoj praktickeho lekara, tak sa s nim uz mozes pomaly rozlucit. Ministrom obrany je nariadene mat praktickeho lekara v kasarnach. Nemusis ho mat v tych co budes sluzit ale musi sidlit v posadke tvojho vykonu sluzby a musi byt vojensky lekar! Inac velitel utvaru ta bude tlacit aby si ho mal v tych kasarnach kde sluzis. Je to aj vyhodnejsie aj ked v niektorych veciach napr ked ochories a byvas napr 200km od miesta vykonu sluzby je to zataz....

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    stanco007 Pozri príspevok
    Niekedy bola vojenska poistovna. Potom sa niektore zlucili a vznikla Spolocna zdravotna poistovna-statna poistovna. Teraz je aj ta pod Vseobecnou zdravotnou poistovnou. Robil som do 1.1. 2010 ako prof. vojak a na 99% si myslim, ze ti nariadia zmenit poistovnu za statnu. Statna je statna a je istota, ze ti daju zdravotnu starostlivost aku maju dat v pripade niecoho. Tak ma istotu zamestnavatel-OS SR.
    Inac priprav sa na to, ze co mas svoj praktickeho lekara, tak sa s nim uz mozes pomaly rozlucit. Ministrom obrany je nariadene mat praktickeho lekara v kasarnach. Nemusis ho mat v tych co budes sluzit ale musi sidlit v posadke tvojho vykonu sluzby a musi byt vojensky lekar! Inac velitel utvaru ta bude tlacit aby si ho mal v tych kasarnach kde sluzis. Je to aj vyhodnejsie aj ked v niektorych veciach napr ked ochories a byvas napr 200km od miesta vykonu sluzby je to zataz....
    Nenariadia, ale možno odporučia-ale už to nieje povinné byť v SZP resp. teraz už VŠZP...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Lord_Zello Pozri príspevok
    prosim Vas neviete mi povedat o aky zakon tu slo?? ktory prikazoval byt poisteny v SZP??
    Neviem aký to bol zákon,ale bolo to povinné-aj mňa tam prihlásili a keď som došiel z vojny,tak som sa neodhlásil a po 5 rokoch ma začali otravovať,že chcú za 5 rokov poistné...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Neviem aký to bol zákon,ale bolo to povinné-aj mňa tam prihlásili a keď som došiel z vojny,tak som sa neodhlásil a po 5 rokoch ma začali otravovať,že chcú za 5 rokov poistné...
    Samozrejme, nakoniec po ďalších 2 rokoch pochopili,že nič nedostanú...

    stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

    stanco007
    My sme museli mat povinne najpr vojensku poistovnu a potom spolocnu. Ti ktori ju nemali, tak mali stale problemy. Ale asi sa to zmenilo. Nezaujimal som sa o to nakolko ja som bol nadmieru spokojny so spolocnou-kvoli kupelom co som 2 krat dostal bez problemom a aj inym veciam a pevne verim, ze teraz budem spokojny aj so veobecnou. Ale s lekarom to na 100% plati ako som pisal predtym

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.