Zavrieť

Porady

Socialne odvody

Dobry den, moze mi niekto poradit ohladom platby na socialne poistenie? Pocula som, ze na to aby zivnostnik neplatil povinne socialne poistenie, musi mat zivnost pozastavenu 1 rok. Mam pozastavenu zivnost na pol roka od 27.10.2009 a obnovuje sa mi teda 26.04.2010, musim zacat potom platit socialne odvody?
Pred pozastavenim som asi 4 mesiace platila povinne socialne, nakolko som uz mala zivnost vyse roka.
Alebo ako to urobit aby som to socialne platit nemusela? Stacilo by, keby
som si zivnost uplne zrusila predtym 26.04. a vytvorila novu s inymi predmetmi cinnosti, alebo aj tak by som musela odvadzat socialne poistenie?
Ak ma s tym niekto skusenosti budem vdacna za odpoved.
Dakujem a prajem vsetkym pekny zvysok dna.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Od dátumu obnovenia živnosti nie si povinná platiť odvody do SP, ale do 30.06.2010 musíš podať výpis z daňového priznania za rok 2009 a na jeho základe buď budeš musieť zo zákona platiť odvody do SP alebo nebudeš musieť vôbec platiť - to záleží od výšky príjmov v r. 2009.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    lejla88 Pozri príspevok
    Dobry den, moze mi niekto poradit ohladom platby na socialne poistenie? Pocula som, ze na to aby zivnostnik neplatil povinne socialne poistenie, musi mat zivnost pozastavenu 1 rok. Mam pozastavenu zivnost na pol roka od 27.10.2009 a obnovuje sa mi teda 26.04.2010, musim zacat potom platit socialne odvody?
    Pred pozastavenim som asi 4 mesiace platila povinne socialne, nakolko som uz mala zivnost vyse roka.
    Alebo ako to urobit aby som to socialne platit nemusela? Stacilo by, keby
    som si zivnost uplne zrusila predtym 26.04. a vytvorila novu s inymi predmetmi cinnosti, alebo aj tak by som musela odvadzat socialne poistenie?
    Ak ma s tym niekto skusenosti budem vdacna za odpoved.
    Dakujem a prajem vsetkym pekny zvysok dna.
    ak si mala povinnosť platiť odvody pred pozastavením živnosti budeš mať povinnosť ich platiť aj po obnovení a to od 26.4.2010 do 30.6.2010

    to či budeš povinná platiť poistné od 1.7.2010 záleží od tvojich príjmov v roku 2009, ak suma tvojich príjmov prevýši sumu 3834,96 €, budeš povinná ich platiť aj po tomto dátume

    takže najprv treba zistiť aký si mala príjem v roku 2009 a až potom uvažovať čo ďalej

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    abel Pozri príspevok
    pomohlo by predĺžiť pozastavenie živnosti do 1. 7. 2010
    Asi to nejde, činnosť sa pozastavuje od: do: ak sa neukončí pozastavenie treba to ohlásiť na ŽU, potom asi rozhoduje ŽU, mám taký dojem že dá návrh na jej zrušenie

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    "Asi " v tomto smere nepoznám. Stačí zájsť na živnostenský úrad pred ukončením doby pozastavenia a požiadať o predĺženie. To je všetko, či sa tam platí poplatok, už neviem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.